×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Filmy

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution exkluzivně na Netflixu... Je důvod slavit?

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution exkluzivně na Netflixu... Je důvod slavit?

Netflix získal exkluzivní práva na 22. Pokémon film. Proč ale nešel do kin?

Netflix získal exkluzivní světová práva pro film Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution. Je to však důvod k oslavě?

Filmy, který by neměl úspěch?

img

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution není první ani poslední film, na který získala služba Netflix exkluzivní práva na distribuci. Ovšem právě v tom je ten háček. Proč by se studio vzdalo kinodistribuce a dalo svůj film na VOD službu, když předchozí filmy až na výjimky v kinech byly. Odpověď je jednoduchá, film by byl v kině prodělečný a tak se vyplatí takový film „uklidit“ právě na Netflix, kde si své fanoušky bez problému najde většinou jako oddychovka na páteční večer. Obě strany na tom vydělají. Netflix dostane prakticky za hubičku film do své služby a studio, která film vytvořilo zase má jistotu, že se jim část peněž vrátí.

Již v minulosti takto získal Netflix například film Cloverfield Paradox. Ten měl jít do kin po celém světě, ale studio se na poslední chvíli zaleklo podprůměrných recenzí a tak v Evropě strčili práva do rukou právě Netflixu. To samé se stalo nejspíše i u Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution. Kompletní CGI nejspíše nenalákalo tolik lidí, kolik si původně tvůrci mysleli, a místo toho, aby riskovali ve světě debakl, tak pro ně bylo jistější dát film do ruky Netflixu.

Pro fanoušky Pokémonů v Česku se jedná o dobrou zprávu. Budeme mít další Pokémonní příběh k dispozici. Ovšem bude i kvalitní?


Vydáno: 27.1.2020 22:28 | 
Přečteno: 1715x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémoni a VOD:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Určitě ano odpovědět
koca2000
Z mého pohledu je to jednoznačné. Je čas bouchnout šampaňské. Šance, že by se film u nás jinak ukázal je, buďme upřímní, nulová. Takhle film dostaneme a navíc mnohem dřív, než bychom kdy čekali.

Já měl možnost vidět kousek filmu v japonské verzi a myslím si, že kritika není příliš na místě. Spoustě lidí na filmu vadí, že už se nejedná o klasický anime vzhled, ale já to vidím jako zajímavý experiment. Koneckonců Detective Pikachu taky není anime a nikomu to nevadilo. Navíc propracovanost animace je naprosto úžasná, na Pokémonech vidíte každý chloupek a na oblečení každou nitku. Samozřejmě vzhled postav je trochu nezvyk, ale po čtvrt hodině si toho podle mě už ani nevšimnete.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Bohužel dnes i u Pokémonů rozhodují peníze. Například film který jsem článku uvedl jako příklad (Cloverfeild Paradox) se mě osobně hodně líbil ovšem podle nějakých tabulek nebo směrnic co studia mají by byl film po kritických recenzí v kinech k "ničemu".
U Mewtwo Strikes Back- Evolution je to zase podle mě postavení fanoušků. První Pokémon film je pro hodně Pokémaniaku na světě něco jako modla. Poprvé vidět Pokémony v kině a tenkrát i v Česku bylo něco co naše malé já chtělo vidět. Tento Remake se snaží tyto vzpomínky zase vyvolat ale ztrácí to nejdůležitější kouzlo původní předlohy. CGI Pokémoni a detaily jsou skvělé. Ovšem chybí tam to vzrušení jako u prvního filmu. Nedá se říct že film bude příběhově špatný vlastně se až na maličkosti jedná o přepis původního filmu. Bohužel narozdíl od Prvního Pokémon filmu nebo právě od Detective Pikachu se o tento film zrovna fanoušci neprosili.