×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti, Hry

Pokémon Scarlet & Violet – Inspirace při vzniku regionu Paldea

Pokémon Scarlet & Violet – Inspirace při vzniku regionu PaldeaJakými místy se inspiroval nejnovější region?

Titulní obrázek článku

Každý region ve světě Pokémonů je inspirován reálnými místy a region Paldea není výjimkou. Jakými lokacemi je tedy nové místo pro dobrodružství inspirováno?

Pyrenejský poloostrov

img

Už podle tvaru regionu jde poznat, že inspirací byl Pyrenejský či také Iberský poloostrov. Hlavně jeho Španělská část. Tento kus evropského kontinentu se skládá z dosti členitého povrhu tvořeného pohořími, náhorními plošinami a nížinami.

Název nového regionu

img

Jméno nového regionu může být odvozeno ze dvou slov. Pal čili kamarád či spojenec a Aldea, což znamená vesnice. Do češtiny by se tedy dal přeložit název nového regionu jako Vesnický přítel.

Místa inspirovaná skutečnými místy

img

Region Paldea je plný budov, které jsou inspirované skutečnými místy.

Mesagoza

img

Prvním místem, na které se podíváme je Mesagoza. Tato budova je inspirována skutečnou katedrálou Sagrada Família v Barceloně. Typické pro obě stavby jsou špičaté tenké věže zakončené ornamenty.

Vstupní most

img

Vstupní most, který vede do města, kde najdeme i výše zmíněnou Masagozu, si vzal předlohu z mostu Puente de Alcántara. Tento most slouží jako vstupný brána do Toleda a byl postaven roce 103. Dá se tedy předpokládat že stejný účel bude mít i ve hře.

Výškové budovy

img

Na východě regionu můžeme vidět sérii výškových budov. Zatím nevíme, jaký je jejich název (nebo se mi ho nepovedlo najít), ale už víme, jaká je jejich reálná předloha. Tou je Real Madrid Towers. Tato čtveřice budov je v reálném světě přibližně ve středu Španělska. Ovšem na Paldea zuří v těchto místech obří vír. To vysvětluje, proč ve hře jsou tyto budovy na východě.

Městské centrum

img

Centrum nejspíše největšího města regionu se bude inspirovat tradiční městskou strukturou, kterou můžete vidět například ve starém městském centru v Madridu, a důležitými budovami vzniklými v novověku jako je například El Escorial hrad, který slouží jako místo posledního odpočinku španělských panovníků.

Tradiční španělská vesnice

img

Na konec musím zmínit i místo odkud budeme nejspíše začínat i my ve hře a to je bydliště hlavního hrdiny či hrdinky. Zde se bude držet hra své tradice a začínat v malé vesnici či městečku inspirované tradičními rodinnými domy Španělska.

Míst v regionu Paldea je samozřejmě ještě mnoho a ještě bych tak mohl pokračovat. Ovšem pojďme si nechat nějaké tajemství, která objevíme až ve hře.


Vydáno: 18.11.2022 1:39 | 
Přečteno: 749x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Scarlet and Violet:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.