×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon Scarlet & Violet - Další tři Pokémoni a informace o příběhu

Pokémon Scarlet & Violet - Další tři Pokémoni a informace o příběhu

Máme tu další trailer s novinkami!

Titulní obrázek článku

Pokémon Company si pro nás připravila další trailer s novinkami a tak se pojďme podívat, co všechno jsme se dozvěděli. Jednou z novinek je také nová funkce Let's Go, o které jsme už psali v předchozím článku.

Trailer

Noví Pokémoni

Trailer nám odhalil další tři nové Pokémony, čimž už se dostáváme v počtu ukázaných Pokémonů z 9. generace na číslo 16.

Armarouge

img

Armarouge je ohnivý a psychický Pokémon, kterého bude možné chytit jen v Pokémon Scarlet. Pro Armarouge je důležité jeho brnění, které mu poskytuje energii pro jeho psychické útoky. Tu také využívá k usměrňování ohnivé energie v jeho nitru. Tento Pokémon vždy bojuje čestně a z boje neutíká ani tehdy, když je proti němu silnější oponent.

img

Novým a pro Armarouge typickým útokem je Armor Cannon. Jde o ohnivý útok, při kterém Armarouge spojí částí brnění, které má na rameni a vystřeli z nich plamenou střelu. Jde o jeden z jeho nejsilnějších útoků, ale jeho použití znamená snížení vlastní obrany a speciální obrany.

Ceruledge

img

Protikladem Armarouge v Pokémon Violet je Ceruledge, který je ohnivého a duchového typu. Jeho zbraní jsou meče tvořené ohnivou a duchovou energií. Z rány vytvořené těmito meči uniká životní energie. Na rozdíl od Armarouge nezajímá Ceruledge čest a udělá cokoliv, aby vyhrál.

img

Také Ceruledge dostal nový útok, který je pro něho typický. Jde o fyzický ohnivý útok Bitter Blade, který mu umožňuje shromáždit zbývající výčitky padlých do svých mečů a následně s nimi soupeře sekne. Z rány, kterou meče vytvoří vysají životní energii a obnoví tak HP za polovinu poškození, které soupeř obdržel.

Klawf

img

Posledním představeným Pokémonem je Klawf. Jde o kamenný typ, který připomíná kraba. Jeho oči se mohou otáčet kolem dokola, takže nemá slepá místa. Často visí na skále hlavou dolů a přepadává svou kořist. Když ale čeká moc dlouho, zamotá se mu z přívalu krve hlava. Jeho hlavní zbraní jsou silná a obratná klepeta. Pokud se mu podaří jimi uchopit svou kořist, není úniku. V souboji o klepeto pochopitelně může přijít. To pro něj ale není žádný problém, protože mu opět doroste.

img

Klawf nedostal nový útok, ale má novou schopnost s názvem Anger Shell. Ta se aktivuje, když se jeho HP sníží na méně než polovinu. V ten moment je totiž Klawf naštvaný, což sníží jeho obranu a speciální obranu, ale zvýší jeho statistiky útoku, speciálního útoku a rychlosti.

Tři příběhy

V jednom z předchozích článků jsme vás informovali o tom, že hry budou mít otevřený svět a svůj příběh si tak budeme moct určit sami. Nyní se dozvídáme, že hra bude mít tři příběhové linie, které budeme v rámci našeho cestování po regionu prožívat. Je ale jen na nás, v jakém pořadí a jestli se budeme chtít věnovat všem třem.

Cesta vítězů

img

První možností je cesta vítězů, která byla obvykle hlavním tématem předchozích her. Cíl této příběhové linie je jednoduchý, nasbírejte všech 8 odznaků a staňte se mistrem Pokémoní ligy.

img

Tak, jako v Pokémon Sword & Shield, získání odznaku neznamená jen poražení trenéra stadionu. K tomu totiž nepustí každého, kdo přijde. Nejprve bude nutné splnit výzvu unikátní pro každý stadion.

Hvězdní padouši

img

Co by to bylo za hru, kdyby v ní nebyla organizovaná skupina záporáků. V příběhu chodíme do školy a veškeré naše cestování po regionu je vlastně takový náš školní projekt. Kdo by nám ho tedy mohl komplikovat jiný, než ti nejvíce rebelští studenti. Team Star, kteří se budou v dabingu seriálu pravděpodobně jmenovat Hvězdováci nebo nějak podobně, jsou uskupení tvořené několika skupinami s vlastním lídrem a základnou.

img

Abychom skupinu týmu Star porazili, musíme najít její základnu, v časovém limitu se probojovat skrz hromadu poskoků a nakonec se utkat s lídrem skupiny v jeho Starmobilu. První odhalenou skupinou je Schedar Squad zaměřená na ohnivé Pokémony, kterou vede Mela.

Hledání Herba Mystica

img

Třetí příběhová linka se zaměří na zkoumání regionu. Budeme totiž pomáhat Arvenovi s jeho výzkumem léčivých bylin. Konkrétně budeme hledat velice vzácnou bylinu jménem Herba Mystica, o které se říká, že okamžite po pozření dojde k vyléčení. Nebude to ale tak snadné. Bylina bývá chráněna Pokémoními titány, kteří jsou větší a silnější než normální Pokémoni. Arven není zrovna bojovník a tak potřebuje nás, abychom mu pomohli.

Nové postavy

Kromě Pokémonů a různých variant příběhu jsme se měli možnost dozvědět něco také o dalších postavách, na které cestou narazíme.

Brassius

img

Brassius je treném travního stadionu ve městě Arzaton, které je plné květin a umění.

Geeta

img

Geeta je ředitelkou Pokémoní ligy, která má na starosti všechny stadiony v regionu Paldea. Říká se, že i mezi šampiony regionu je ona ta nejlepší.

Arven

img

Arven je jedním ze starších studentů naší školy. Je dobrý kuchař a vymýšlí recepty, které by Pokémonům dělali lépe. Bude potřebovat naši pomoc, protože souboje mu moc nejdou.

Mela

img

Mela je vůdcem ohnivé skupiny týmu Star. Je velice všestraná a tak si poradí se všemi problémy, které se k ní dostanou. Působí tvrdým a drsným dojmem, ale díky jejímu odhodlání dokončit vše, co si usmyslí, si získala důvěru svých společníků.


Vydáno: 10.9.2022 0:39 | 
Přečteno: 1189x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Scarlet and Violet:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.