×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon Scarlet & Violet - Oznámení prvních eventů a dalších novinek

Pokémon Scarlet & Violet - Oznámení prvních eventů a dalších novinekJaké budou první eventy, bonusy za hraní předchozích her a co skrývají starodávné knihy?

Titulní obrázek článku

Vydání her Pokémon Scarlet a Pokémon Violet, ke kterému dojde už v pátek 18. listopadu 2022, je už opravdu za rohem a tak přichází další očekávané informace. Mezi ně rozhodně patří bonusy za brzký nákup, odměna pro věrné fanoušky nebo třeba první eventy. Dozvídáme se také první informace o tajemných Pokémonech zaznamenaných během dávné expedice.

Trailer

První aktualizace a online funkce

img

Hned v den vydání bude vypuštěna první aktualizace a právě tato verze 1.0.1 odemkne veškeré online funkce.

img

Mezi ně patří především hra více hráčů, která vám umožní zkoumat svět Pokémonů s dalšími až třemi hráči. Nebudou chybět samozřejmě ani online souboje, které v prosinci 2022 doplní i hodnocená varianta. Pro obě tyto funkce je potřeba předplatné Nintendo Switch Online.

img

Ani u těchto her nebude chybět odměna za brzký nákup. Tou je Pikachu s létajícím Tera typem, kterého si budete moct vyzvednout do 28. února 2023 prostřednictvím volby Mystery Gift > Get via Internet.

Podobně jako ve hrách Sword & Shield nás opět čekají také raidy, na které se v tomto článku ještě zaměříme.

Odměna pro věrné fanoušky série

Stejně jako v případě Pokémon Sword & Shield, Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl a Pokémon Legends: Arceus opět čeká věrné fanoušky série odměna za hraní na Nintendo Switch s uloženými pozicemi některé z předchozích Pokémoních her. Tentokrát nejde o oblečení ani Pokémona, ale o obal na váš Rotomfon v designu inspirovaném hrou, kterou jste hráli. Celkem tak můžete získat až 4 obaly na Rotomfon a vybrat si ten, který se vám líbí nejvíce.

Na obrázcích jsou v pořadí zleva doprava a dolů obaly ve stylu Pokémon Let's Go Pikachu & Let's Go Eevee, Pokémon Sword & Shield, Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl a Pokémon Legends: Arceus.

img

Obaly na Rotomfon můžete získat od ženy u schodů vedoucích na centrální náměstí města Mesagoza. Dostat se do fáze hry, kdy si můžete obaly vyzvednou trvá přibližně dvě hodiny hraní.

Propojení s Pokémon HOME

img img

Podpora pro hry Pokémon Scarlet a Pokémon Violet do Pokémon HOME přejde na jaře 2023 a stejně jako v případě Pokémon Sword & Shield bude možné přenášet Pokémony a v případě mobilní aplikace také sledovat data související s online souboji, mezi které patří hodnocení trenérů, často používané Pokémony nebo třeba nejčastěji používané útoky.

Pradávné knihy s tajemnými Pokémony

img

Kdysi dávno byly na expedici neprobádanou částí regionu Paldea sepsány dvě knihy, kniha Scarlet a kniha Violet. Dodnes není jisté, jestli jsou údaje zapsané v těchto knihách pravdivé, ale dá se předpokládat, že bude právě na nás to ověřit. Arven totiž vždy jednu kopii nosí u sebe. Každá z knih bude dostupná jen v jedné z verzí hry podle jejího názvu.

img

Knihy obsahují kresby a fotografie neznámých stvoření, o kterých neexistují žádné informace, ale v posledních letech se vzácně objevují informace o tom, že byla tato stvoření spatřena.

img

Spolu s oznámení těchto knih nám byly odhaleny také dvě z těchto stvoření. V knize Scarlet najdeme stvoření zvané Great Tusk, které svým velkým tělem s kly napadlo expedici a jednoho z badatelů smrtelně zranilo.

img

Tím druhým je Iron Threads, který se stáčí do klubka a útočí tak, že se valí na vás. Při tom v zemi zanechává stopu, která vypadá jako by byla vypálena.

První eventy po vydání

Raidy se uchytily a tak nás čekají i v Pokémon Scarlet & Violet. Konkrétně půjde o Tera raidy, ve kterým bojují 4 trenéři proti jednomu terastalizovanému Pokémonovi a mají na jeho poražení omezený čas. Tera raidy se budou objevovat stále, ale čas od času bude probíhat event, který způsobí, že se některý Pokémon bude objevovat v Tera raidech častěji nebo se v nich dokonce bude objevovat Pokémon, kterého není jinak možné získat. Na první dva takové eventy se nyní podíváme.

Tera raidy s Eevee

img

Od pátku 25. listopadu 2022 v 01:00 do pondělí 28. listopadu 2022 v 00:59 bude probíhat Eevee Spotlight, během které se v Tera Raidech bude objevovat Eevee s několika Tera typy.

S jistotou víme, že bude možné získat Eevee s travním, ohnivým a vodním Tera typem. Je možné, že půjde získat i jiné Tera typy.

Black Crystal Tera raidy s Charizardem

Během cestování regionem Paldea je možené narazit také na černé krystaly označující Tera raid. Ty se od těch ostatních liší v tom, že terastalizavný Pokémon, proti kterému v tomto raidu budete bojovat, je o hodně silnější a za vítězství jsou lepší odměny.

img

Od pátku 2. prosince 2022 v 01:00 do pondělí 4. prosince 2022 v 00:59 a pak znovu od pátku 16. prosince 2022 v 01:00 do pondělí 19. prosince 2022 v 00:59 bude v těchto Tera raidech s černým krystalem Charizard. Ten bude mít značku Mightiest Mark, což označuje, že byl chycen v tomto obtížném raidu.

img

Charizarda není jinak možné v regionu Paldea získat a tento navíc bude mít dračí Tera typ. V rámci tohoto eventu ho je možné získat pouze jednou a bude mít stejné útoky a Ability bez ohledu na to, v jaké části eventu ho chytíte. Zahájit raid s černým krystalem je možné až po provedení jisté události po dokončení příběhu. Více podrobností k tomu zatím nemáme. V budoucnu bude možné Charizarda opět získat v jiných eventech.


Vydáno: 16.11.2022 22:00 | 
Přečteno: 861x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Scarlet and Violet:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.