×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Karty

Pokémon TCG - Je tu ukázka prvních karet ze Sword & Shield - Chilling Reign

Pokémon TCG - Je tu ukázka prvních karet ze Sword & Shield - Chilling ReignVydání expanze Sword & Shield - Chilling Reign se blíží a my tu pro vás máme ukázku prvních několika karet!

Titulní obrázek článku

Nová expanze Pokémon TCG s názvem Sword & Shield - Chilling Reign, která se zaměřuje hlavně na DLC Crown Tundra (více jsme psali v předchozím článku), vychází už 18. června 2021 a Pokémon Company nyní zveřejnila ukázku hned několika karet z tohoto balíčku. Díky tomu také víme, že bez tajných karet obsahuje tato expanze 198 karet.

Kromě ukázky několika karet bylo také oznámeno, že už 5. června 2021 začne předprodej Build & Battle box této nové expanze, který obsahuje 23 karet z aktuálních i starších balíčků s jednou ze čtyž promo karet a 4 booster balíčky Sword & Shield - Chilling Reign obsahující 10 karet. Jestli bude předprodej k dispozici i v Česku a na Slovensku není jisté.

Calyrex VMAX

Calyrex je legendární Pokémon z DLC Crown Tundra, který v kombinaci s Glastriererem tvoří Ice Rider Calyrex a v kombinaci s Spectrier se z něj stává Shadow Rider Calyrex. Právě tyto dvě formy můžeme najít v nové expanzi a to hned ve VMAX variantě.

img img

Ice Rider Calyrex VMAX

Ice Rider Calyrex VMAX je vodní typ, s 320 HP něco vydrží a přestože se to možná nezdá, má i silné útoky. Jejich síla se ale neskrývá v čísle vedle útoku, protože ubrat 10 HP je opravdu málo, ale v textu pod útokem.

Jeho první útok, Ride of the High King sílí o 30 HP poškození s každým Pokémonem, kterého si soupěř připraví na bench. Díky tomu se může dostat až na 160 HP celkového poškození, i když častější bude hodnota kolem 100 HP.

Jeho druhý útok, Max Lance je ještě silnější, ale připravit si každé jeho použití vás stojí energii. Při jeho použití můžete totiž z vašeho Pokémona odebrat až dvě energie a za každou z nich se zvýší útok o dalších 120 HP poškození, takže maximální síla tohoto útoku je 250 HP. Odebírat dvě energie sice nepůjde každý tah, protože přidat můžete typicky jen jednu za tah, ale v kombinaci s prvním útokem by se to mohlo vyplatit více, než odebírat jednu energii každý tah.

Shadow Rider Calyrex VMAX

Shadow Rider Calyrex VMAX je psychický typ, i on má 320 HP a pokud ho chcete používat, musíte mít balíček plný psychické energie a psychických Pokémonů. Jeho schopnost Underworld Door vám totiž umožní každý tah umístit na jednoho z vašich psychických Pokémonů na bench umístit psychickou energii a ještě navíc si líznout 2 karty. Díky tomu se nejen dobře zásobujete kartami, ale ještě navíc máte možnost umístit dvě energie v jednom tahu, což je obzvláště důležité pro Calyrexův útok Max Geist.

Proč je pro Max Geist důležitá psychická energie? Protože každá psychická energie, která je u kteréhokoliv vašeho Pokémona vám přidá dalších 30 HP poškození k vašemu útoku. Pokud tedy Shadow Rider Calyrexe VMAX nepustíte do hry hned na začátky, ale nejdřív si pro něj připravíte pár psychických Pokémonů na bench, které bude moct zásobovat psychickou energií, bude schopen udělovat opravdu pořádnou porci poškození.

Galarský Articuno V

img

Galarský Articuno je psychického typu a stejně jako jeho legendární kolegové se v této expanzi dočkal V karty. Jeho typický útok Psyray nepatří se 110 HP poškozením mezi nejsilnější, ale vzhledem ke 100% jistotě, že po něm soupeřův Pokémon zůstane zmatený, to není špatné. K tomu má schopnost Reconstitute, která vám umožní každý tah vyměnit dvě karty, které se vám zrovna nehodí za jednu jinou.

Galarský Zapdos V

img

Nasadit galarského Zapdose V, který je bojového typu, se hodí, když proti vám bude stát jiný Pokémon V, a úplně nejlepší, když jich proti vám bude několik. Jeho schopnost Fighting Instinct totiž snižuje potřebné množství energie k útoku za každého Pokémon V, kterého soupeř připraví do hry. Díky tomu můžete jeho útok Thunderous Kick dát 170 HP poškození, což rozhodně není málo, a potřebovat k tomu jen jednu energii místo čtyř! Navíc udebere soupeřovu Pokémonovi jednu speciální energii.

Galarský Moltres V

img

Galarský Moltres V je temného typu a má opravdu silný útok Aura Burn, který ubírá 190 HP. Aby to nebylo úplně dokonalé, má tento útok jednu nepříjemnou vadu. Pokaždé, když ho použijete, ubere galarský Moltres i 30 HP sám sobě. Vzhledem k jeho schopnosti Direflame Wings rozhodně nejde o Pokémona, kterého byste měli nasadit jako prvního. Umožňuje vám totiž získat každý tah zpátky jednu temnou energii ze zahozených karet a přidat ji Moltresovi. To vám umožní nasbírat u něj dostatek energie opravdu rychle, ale na začátku hry by nebylo z čeho brát.

Zeraora V - Rapid Strike

img

V této expanzi jsou Rapid Strike a Single Strike karty a právě Zeraora V se řadí mezi Rapid Strike karty. Pokud ho chcete použít, rozhodně byste k němu měli mít Rapid Strike předskokana. Pokud totiž Zeraora V použije svůj útok Cross Fist a minulý tah jste útočili s jiným Rapid Strike Pokémonem, ubere aktivnímu Pokémonovi 100 HP a ještě navíc 160 HP jednomu z Pokémonů na bench.

Další odhalené karty

img img img img img img img

Vydáno: 3.6.2021 19:06 | 
Přečteno: 2134x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se TCG:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.