×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Karty

Pokémon TCG - Mechanika VSTAR přijde v expanzi Sword & Shield - Brilliant Stars!

Pokémon TCG - Mechanika VSTAR přijde v expanzi Sword & Shield - Brilliant Stars!Byla oznámena nová expanze, která přinese karty Pokémon VSTAR!

Titulní obrázek článku

Expanze Sword & Shield - Fusion Strike, která do hry přinese nový Battle Style, Fusion Style, vychází už v pátek 12. listopadu 2021 (psali jsme zde), ale ještě než k tomu dojde se dozvídáme o první expanzi pro rok 2022.

Není to dlouho, co jsme psali o nové mechanice Pokémon VSTAR, která bude podobně jako VMAX navazovat na karty Pokémon V. Nyní už víme, že tato mechanika se poprvé objeví v expanzi Sword & Shield - Brilliant Stars, která vychází 25. února 2022.

V minulém článku jsme si prohlíželi karty Arceus V a Arceus VMAX (článek je zde). Pokud jste o mechanice VSTAR ještě neslyšeli, určitě se do minulého článku také podívejte, protože jsme si ji tam dopodrobna rozebrali a s oznámením expanze jsme se o ní nic nového nedozvěděli, takže se teď zaměříme hlavně na nové karty a informace o expanzi.

Shrnutí Pokémon VSTAR

  • Vývoj z Pokémon V
  • Speciální VSTAR Power (Ability nebo útok), kterou je možné použít jednou za hru
  • HP někde mezi Pokémon V a VMAX
  • Za poražení 2 odměnové karty

Expanze Brilliant Stars

Sword & Shield se bude celý dočit kolem mechaniky VSTAR a samozřejmě nás čeká taky dost Pokémon V karet. Expanze bude obsahovat 172 karet (plus nějaké mimo číslování) z toho bude:

  • 4 karty Pokémon VSTAR (Arceus, Charizard, Shaymin a Whimsicott)
  • 20 karet Pokémon V a 15 full-art karet Pokémon V
  • 3 nové karty Pokémon VMAX
  • 22 Trainer karet a 6 full-art Supporter karet
  • 1 karta Special Energy
  • Výběr 30 karet oblíbených trenérů a Pokémonů
img img img img

Spolu s touto expanzí vyjde také Elite Trainer Box, který bude obsaovat 8 Sword & Shield - Brilliant Stars Booster, 65 obalů na karty ve stylu Arceuse, 45 karet energie, hermí průvodce expanzí, kniha pravidel, 6x kostka na určení poškození, 1x soutěžní kostka pro hod mincí, 2x akrylový žeton otravy a zapálení, sběratelský box se 4 oddělovači, 1x akrylový žeton VSTAR.

img img

VSTAR kolekce

Krome Elite Trainer Boxu nás čekají ještě dvě nové speciální kolekce zaměřené na Leafeona VSTAR a Glaceona VSTAR. Speciální edice bude obsahovat promo karty Leafeon V nebo Glaceon V a Leafeon VSTAR nebo Glaceon VSTAR spolu s velkou varintou těchto VSTAR karet. Kromě toho ještě také akrylový žeton VSTAR a 3 Sword & Shield - Fusion Strike Booster balíčky, 1 Sword & Shield - Evolving Skies Booster balíček a 1 Sword & Shield - Darkness Ablaze Booster balíček.

img img

Charizard V a VSTAR

Po kartách Arceus V a Arceus VSTAR jsou nám představeny také karty Charizard V a Charizard VSTAR a na ty se právě teď podíváme!

Charizard V

img

Charizard se už na několika Pokémon V kartách objevil a vždy měl k sobě útoky Claw Slash (colorlesscolorlesscolorless) a Fire Spin (firefirecolorlesscolorless). Tentokrát nás ale čeká změna.

Jako první útok bude mít Charizard V útok Incinerate (firefirecolorless) s poškozením 90 HP místo 80 HP a před použitím odebere soupeřovi z aktivního Pokémona všechny Pokémon Tools. Pokud máte dost ohnivé energie, což s Charizardem v balíčku pravděpodobně ano, tak je tento útok rozhodně vylepšení.

Jako druhý útok dostal nový Charizard V útok Heat Blast (firefirefirecolorless), který dává 180 HP poškození místo 220 HP, ale narozdíl od Fire Spin vás každé jeho použití nestojí dvě zahozené energie. Díky tomu můžete útok používat každý tah a ne pouze jednou za dva a to je i přes nižší poškození určitě výhoda.

Charizard VSTAR

img

Nový Charizard VSTAR bude opravdu velice silný. Jeho VSTAR Power, útok Star Blaze (firefirefirecolorless), udělí obrovských 320 HP poškození. Až na pár výjímek je tedy schopen jedinou ranou porazit většinu Pokémon VMAX. Stojí vás to dvě energie a útok můžete použít pouze jednou za hru a zároveň nesmíte použít ani VSTAR Power žádného jiného Pokémona, takže si ji určitě budete chtít šetřit.

Pro srovnání Charizard VMAX s útokem G-Max Wildfire (firefirefirecolorlesscolorless) dává 300 HP poškození a také tím přijde o dvě energie. Může to ovšem dělat opakovaně.

Před a po použití VSTAR Power ale Charizard VSTAR rozhodně není bezbranný, jeho útok Explosive Fire (firefirecolorless) dává 130 HP poškození, což je víc než mají na stejně drahém útoku Charizard VMAX karty. Navíc ale dává 230 HP poškození, pokud už váš Charizard VSTAR nemá plný počet HP. Stačí aby vám některý slabší Pokémon ubral třeba jen 10 HP a jste schopní porazit většinu Pokémon V karet na jedinou ránu.

Další zveřejněné karty


Vydáno: 4.11.2021 17:41 | 
Přečteno: 1629x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se TCG:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.