×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Karty

Pokémon TCG - Mistrovství světa 2022 vyhrál Ondřej Škubal!

Pokémon TCG - Mistrovství světa 2022 vyhrál Ondřej Škubal!Jedním z vítězů mistrovství světa je také český zástupce!

Titulní obrázek článku

Mistrovství světa 2022 v Londýně skončilo a i přes to, že Aeeriisovi to v Pokémon GO tentokrát nevyšlo, můžeme slavit. Zatímco v Pokémon GO a Sword & Shield mělo Česko jen po jednom zástupci, v Pokémon TCG bylo hned 11 hráčů. Z 210 hráčů, kteří se probojovali do hlavní části mistrovství v kategorii Masters se ale podařilo vyhrát Ondřeji Škubalovi a my bychom mu tímto rádi pogratulovali!

Jak je u Pokémoních turnajů zvykem, ne všechny zápasy jsme měli možnost vidět v přímém přenosu. V úvodní části turnaje mimo záběry kamer Ondřej Škubal porazil Fabiena Pujola z Francie, Takuya Hasegawa z Japonska, Petera Lo z Austrálie, Takuya Baba z Japosnka, Haru Nishikawu z Japonska, Miloslava Posledního z Česka a remizoval s Isaiah Bradnerem z USA a Andrew Estradou z Kanady. Právě Miloslav Poslední byl ještě po prvních 7 zápasech v TOP 10 spolu s Ondřejem Škubalem, který byl v té době na dělené první pozici žebříčku. Díky remíze v osmém zápase se ale nakonec do finálové osmičky nevešel.

Čtvrtfinále - Vs. André Chiasson

V první zápase v TOP 8 Ondřej Škubal vyzval André Chiassona z Kanady, kterého porazil poměrem 2:1.

Semifinále - Vs. Ryota Ishiyama

Do semifinále k Ondřejovi postoupil Ryota Ishiyama z Japonska, který je finalistou z mistrovství světa 2019. Podobně jako u přechozího zápasu začal Ondřej výhrou v prním zápase. Druhý však ovládl jeho soupeř. Rozhodoval vyrovnaný třetí zápas, ve kterém se Ondřejovi se podařilo pomocí Flying Pikachu zápas srovnat a díky nedostatku energie na straně soupeře i vyhrát.

Finále - Vs. Daichi Shimada

Finále se konalo poslední den mistrovství a na Ondřeje Škubala čekal souboj s Daichi Shimadou.

V prvním zápase Ondřej rychle udělil značné poškození dvoum soupeřovým Pokémonům, ale byl to Daichi, komu se podařilo jako prvnímu vyřadit dva Ondřejovy Pokémony a získat tak hned 4 odměnové karty. Ondřej ale stav srovnal díky vyřazeni obou nakousnutých Pokémonů. Následně pomocí Boss's Orders vyměmil soupeřovat Pokémona za Crobata, který nemá dost HP na to, aby vydržel útok Trinity Nova od Arceus VSTAR, což Ondřejovi zařídilo vítězství prvního zápasu.

Také v druhém zápase začal Daichi prvním vyřazením Pokémona, kterým byl Ondřejův Arceus VSTAR. Na to ale Ondřej reagoval okamžitým vyřazením také Daichiho Arceuse VSTAR. Daichi nevyvinul svého Flying Pikachu V a Ondřejovi tak nezbylo nic jiného, než vyřadit tohoto Pokémona pouze za 2 odměnové karty. Daichi ale nebyl schopen vyřadit Ondřejova Flying Pikachu VMAX a Ondřej si navíc na lavičce připravil dva Bibarely, kteří ho mohli dobře zásobovat kartami. Ani jeden z nich mu neposkytl Boss's Orders, který potřeboval k vítězství. Daichimu se ovšem nepodařilo zápas ve svém tahu zvrátit a na začátku dalšího tahu si Ondřej lízl právě Boss's Orders, díky čemuž se stal mistrem světa v Pokémon TCG!

Předání trofeje

Pokémoni a další důležité karty v balíčku Ondřeje Škubala


Vydáno: 21.8.2022 20:54 | 
Přečteno: 2675x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se TCG:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.