×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Karty

Pokémon TCG - Oznámena expanze Sword & Shield - Astral Radiance inspirovaná Hisui!

Pokémon TCG - Oznámena expanze Sword & Shield - Astral Radiance inspirovaná Hisui!

V nejnovější expanzi se podíváme na Pokémony ze hry Pokémon Legends: Arceus!

Titulní obrázek článku

Poslední doposud vydaná expanze Sword & Shield - Brilliant Starts nám přinesla novou mechaniku Pokémon VSTAR, tedy karty, která se vyvíjí z Pokémon V a mají speciální VSTAR Ability, kteoru je možné použít jen jednou za hru. Nyní přichází oznámení dalšího přírůstku do světa Pokémoních karet.

V pátek 27. května 2022 vstupí do prodeje expanze Sword & Shield - Astral Radiance inspirovaná regionem Hisui (starý název pro region Sinnoh). Svou VSTAR variantu dostanou finální vývojová stádia startovních Pokémonů hry Pokémon Legends: Arceus, Decidueye, Typhlosion a Samurott. Kromě hisuiských forem se tak dočkáme také origin forem Dialga a Palkia, oba ve variantě VSTAR.

Radiant Pokémon

V expanzi nás samozřejmě čekají nové Pokémon V, VMAX i VSTAR karty, ale největší novinkou je mechanika Radiant Pokémon. Jde o mechaniku podobnou mechanice Shining Pokémon z Neo Revelation.

Karty Radiant Pokémon zobrazují shiny variantu Pokémona a i v případě, že jde o jiné než základní vývojové stádium, karty jsou označené jako Basic Pokémon. To znamená, že je lze použít rovnou bez potřeby procházet vývojovou linií. Tyto karty mají typicky také silné Ability a útoky, takže je jejich počet v balíčku omezen na jeden kus. Nic vám ale nebrání mít v balíčku normální i Radiant varinatu stejného Pokémona.

Obsah expanze

Pojďme se tedy podívat na nějaká čísla. Tato expanze bude obsahovat více než 180 karet, z toho:

  • 3x Radiant Pokémon
  • 21x Pokémon V
  • 2x Pokémon VMAX
  • 8x Pokémon VSTAR
  • 20+ Trainer karet
  • Výběr 30 karet oblíbených trenérů a Pokémonů

Karty s expanze bude možné zakoupit ve formě booster balíčků s 10 kartama, Elite Trainer boxů a ve speciálních kolekcích.

img img img img img

Elite Trainer box bude obsahovat 8x Sword & Shield - Astral Radiance Booster, 65 obalů na karty ve stylu Darkrai, 45 karet energie, hermí průvodce expanzí, kniha pravidel, 6x kostka na určení poškození, 1x soutěžní kostka pro hod mincí, 2x akrylový žeton otravy a zapálení, sběratelský box se 4 oddělovači, 1x akrylový žeton VSTAR.

img img

Co už víme z Japonska?

Každá expanze, která v anglické variantě vyjde, vychází z jedné nebo i více japonských expanzí, které vychází i o několik měsíců dříve. Vzhledem k tomu, že v Japonsku existuje stejný počet Radiant Pokémonů, jako je oznámen pro tuto expanzi, víme, kterých Radiant Pokémonů se dočkáme a můžeme se na ně i podívat.

img

Radiant Heatran

firecolorlesscolorless - Raging Burst - 70x
Udělí 70 poškození, za každých 10 HP poškození tohoto Pokémona.

img

Radiant Hawlucha

Ability - Big Match
Dokud je na lavičce, útoky všech vašich Pokémonů dávají o 30 HP poškození víc soupeřovu aktivnímu Pokémon VMAX.

fightingcolorless - Spin Kick - 50

img

Radiant Greninja

Ability - Secret Asset
Jednou za tah si můžete zahodit jednu energii z ruky a líznout si dvě karty.

waterwatercolorless - Moonlight Shuriken
Zahoďte 2 energie tohoto Pokémona. Tento útok udělí 90 HP poškození dvěma soupeřovým Pokémonům. (Neaplikujte slabost a odolnost u Pokémonů na lavičce)


Vydáno: 9.3.2022 20:22 | 
Přečteno: 1678x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se TCG:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.