Kategorie: Novinky, Karty

Pokémon TCG - Rozhovor s Ondřejem Škubalem, mistrem světa 2022!

Máme pro vás rozhovor s mistrem světa ve hraní Pokémoních karet.

Titulní obrázek článku

Dost možná jste v posledních dnech zaslechli, že se v Londýně pořádalo mistrovství světa v Pokémoních hrách, mezi které patří i karty. A právě v Pokémoních kartách se podařilo zvítězit Ondřeji Škubalovi, se kterým jsme pro vás udělali rozhovor.

Ahoj Ondro, děkuji, že sis na nás udělal čas a gratuluji k vítězství na mistrovství světa.

Mezi hráči Pokémon TCG jsi už známý, protože tohle nebyl zdaleka tvůj první turnaj. Co bys o sobě řekl těm, kteří o tobě slyšeli poprvé až v souvislosti s mistrovstvím světa?

Ahoj, je mi 23. Pokémony hraju od HGSS Triumphant (HGSS = HeartGold & SoulSilver, pozn. red.), což je odhadem tak 10 - 11 let. Mezi moje další úspěchy patří top 4 na mistrovství Evropy v roce 2019, top 8 na mistrovství latinské Ameriky v roce 2019 a top 16 na mistrovství severní Ameriky ve stejném roce. A studuji medicínu.

img

Jak ses dostal k Pokémonům a Pokémoním kartám? Začal jsi jako sběratel nebo rovnou jako hráč?

Začalo to klasicky tím, že jsme s klukama na táboře kupovali u Vietnamců balíčky za 5 korun, no. A pak jsem jednoho dne řekl tátovi, že bych se rád podíval na turnaj a že tedy potřebuju dražší karty, a v průběhu dalších měsíců se ukázalo, že na to celkem i mám hlavu a že by mi to mohlo jít.

Jaká je tvá nejoblíbenější karta?

Spiritomb UNB (UNB = Sun & Moon - Unbroken Bonds, pozn. red.)

img

Na mistrovství se ti podařil ohromný úspěch. Věřil jsi, že by se ti to mohlo podařit?

Bylo to takové z nenadání. Určitě nejsem na vrcholu svojí hry, to bylo v roce 2019, takže když jsem poměrně lehce prošel swissem Day 2, tak jsem to moc nechápal. V top 8 jsem měl horší match up a když se mi podařilo soupeře překonat, tak už jsem i věřil, že bych to snad celé vyhrát mohl.

Mohli jsme vidět hned několik vyrovnaných zápasů. Který byl pro tebe nejtěžší?

Myslím si, že všechny moje zápasy na streamu byly celkem zábavné na sledování. TOP 8 i top 4 byly oba náročné, nicméně v top 4 proti Ryotovi jsem si už i sundal brejle potom, co jsem zjistil, že mám v prizach 2 bidoofy a musím čekat na topdeck do dalšího kola. Takže rozhodně tohle byl moment, kdy už jsme byl smířený s tim, že jsem dohrál.

Stal ses mistrem světa. Už jsi přemýšlel, co dál?

I před tím, než jsem vyhrál, jsem měl plán další sezónu opět hrát, protože by můj další ročník ve škole měl být přece jenom trošku volnější. Takže cestování po turnajich určitě.

Příští rok je mistrovství v Japonsku, které mám automaticky placené, protože jsem vyhrál, takže na to se také těším. A přes rok se chci podívat i klasicky na mistrovství jednotlivých kontinentu, přičemž v Austrálii jsem ještě nebyl, tak na to se také těším.

Teď se ale hlavně musím uzdravit, jsem tam v tý Anglii zase něco čapnul. :)

img

Jak ses na turnaj připravoval?

Někdy v půlce července jsem dodělal zkoušky a od té doby jsme testovali tak cca 6 hodin denně. Možná někdy i víc.

Mohl bys nám pro inspiraci ukázat, s jakými kartami jsi vyhrál?

img

Co bys doporučil lidem, kteří by chtěli začít hrát Pokémon TCG?

Trpělivost a nesvádět všechno na smůlu. Hledat svoje chyby.

V jednom starším rozhovoru před vydáním mechaniky Pokémon V v roce 2019 jsi říkal, že se ti zatím úplně nezamlouvá kvůli příliš mnoho HP. Změnil jsi od té doby názor?

Já byl vždycky spíš 1 prizer hráč, nicméně v této době už moc jinou možnost nemám, než hrát karty s 280 HP za 2 prizy. Ale upřímně ta hra už měla horší chvilky, než je tato.

Co říkáš na příchod mechaniky Pokémon ex v příští sérii?

Když tohle oznámili, stál jsem v backstagi a čekal na to, až si půjdu převzít pohár. Takže jsem upřímně moc nevnímal. Staré ex karty neznám, hádám, že se budu muset poučit.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech!