×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon Unite - Reakce na oznámení

Pokémon Unite - Reakce na oznámení

Pokémon Company a jejich nepovedená prezentace...

Včera nám společnost Pokémon Company představila chystanou hru, oznámení naleznete zde.

Nově představená hra se okamžitě dočkala reakce od fanoušků. Ne však takové, jakou Pokémon Company očekávalo. Pojďme si společně projít celou situaci, co se stalo a co mohlo být jinak.

Rychlá rekapitulace

Dne 18. 06. 2020 proběhla velká oznamovací akce Pokémon Presents, na této akci bylo představeno hned několik titulů ze světa Pokémonu. Celá akce byla zakončena slovy: "Za týden představíme něco dalšího, něco nového." Každý fanoušek začal hned jásat a netrpělivě očekávat novou hru do rodiny Pokémonů. Toužebný návrat do oblasti Johto na Nintendo Switch se však nekoná.

24. 06. 2020 byla skutečně představena nová Pokémon hra: Pokémon Unite. V podstatě okamžitě se dostavila reakce fanoušků.

img

Většina trailerů a záznamů z přenosů má záporné hodnocení od fanoušků série. Dokonce i společnost Nintendo zaznamenala za včerejší den pokles akcií o 3%, je nám jasné, že se toto rychle napraví. Společnost Nintendo v poslední době zažívá jedny z nejlepších let - z pohledu akcií a trhu.

img

Co mělo být jinak

Hra Pokémon Unite vypadá velice zajímavě a jistě v den vydání o hru bude velký zájem. Její zaměření je převážně na Asijský trh, kde v jistých oblastech není tolik možností hrát jiné Pokémoní hry a nebo turnaje. I z tohoto důvodu bude možné hru hrát na Nintendu Switch a mobilních telefonech.

Největší chybou Pokémon Company se tak zdá načasování a záreveň velké očekávání, když každý očekával další velkou hru. Bylo v podstatě předem jasné, že pokud se nebude jednat o další áčkovou hru pro Nintendo Switch, bude problém. Tato hra měla být uvedena hned na akci Pokémon Presents, jistě by se dočkala okamžitě kladného přijetí.

Aktuálně ze všech představených her nejlépe dopadl Pokémon Snap, už jen z toho důvodu, že na remake původní hry fanoušci dlouho čekali.

img

Nedá se pochybovat, že díky na podzim chystanému DLC pro hry Pokémon Sword/Shield by byl špatný krok rovnou oznámit další velkou hru. Aktuálně se nacházíme v době, kdy běžně vychazí doplněná původní hra z hlavní série. To se tentokrát neděje, a nový obsah reprezetuje aktualně vydávané DLC do hlavních her.

Byla by velká chyba držet si dvě velká áčkové hry ve stejný čas. I to by se dočkalo kritiky od fanoušků.

img

Dá se tak s jistotou očekávat, že další velké hry do rodiny Pokémonu se dočkáme v příštím roce. A třeba se bude jednat o návrat do regionu Johto a nebo úplně nová hra z nového regionu. Na další oznamení si chvilku počkáme. Jedno je však jasné, Pokémon Company a i Nintendo dostali zpětnou vazbu od fanoušků. Víme co fanoušci chtějí a bude tak jen na vývojářích co nám dají. Dle dostupných kanálů na Redditu a jiných fórech se Pokémon Unite bude těšit úspěchu, bude to poměrně zajímavá a hráči vyhledávaná hra. Chyba byla pouze na straně její propagace, ale jak bylo ve videu jasně řečeno, nemáme aktuálně ani datum vydání, pouze oznámení, že je ve vývoji. Myslím, že hra může velice příjemně překvapit.

Rozhodně se ke hře Pokémon: Unite dostaneme i v budoucnu. Vyzkoušíme ji i u nás v redakci a je čistě na vás, jakého názoru zastáváte. Přijmete kladně tuto hru, rozhodně si ji užijte. Pokud nesouhlasíte s formou propagace, hru nemusíte stahovat vůbec. Nebo ji vyzkoušejte, nezapomínejte, že se jedná o FreeToStart hru. Nechcete podpořit tvůrce, stačí, když si nebudete zakupovat mikrotransakce.Vydáno: 25.6.2020 13:49 | 
Přečteno: 1052x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Na vše značka Pokémon odpovědět
Ricmont
Podle mě i fanouškům vadí že Nintendo či Pokemon Company lepí značku na Pokémon na všechno. Během pár let tu bylo Pokemon Go, Pokémon Quest, Pokémon Duel, Pokémon Café mix a teď Pokémon Unite. Ovšem nic z toho až na Pokémon GO hráči Pokémonů nechtějí. Protože se nejedná o nic nového jsou to jen desetkrát stejné šablony her jen na ně nalepila značka Pokémon.