×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti

Pokémoni a inspirace mytologií

Pokémoni a inspirace mytologií Jaké mytické postavy se staly předlohou pro Pokémony?

Tvůrci berou při tvorbě Pokémonů inspiraci všude. Od zvířat přes rostliny až vlastně po všechno, co mají v kanceláři. Proto se stalo, že pár Pokémonů bylo inspirováno mytickými postavami a na ty se podíváme.

WISHCASH – NAMAZU

img

Wishcash je ryba a nezapře svojí inspiraci sumcem. Ovšem to není jediná inspirace. Wishcash je totiž vodní a zemní typ, a jako takový umí vyvolat zemětřesení. Stejné vlastnosti má i mytická ryba Namazu. Namazu žije pod japonskými ostrovy, kde ho uvěznili bohové. Namazu se jednou za čas zavrtí a tím způsobuje v Japonsku otřesy. Wishcash se na víc v japonštině jmenuje Namazun, což potvrzuje inspiraci právě Namazu.

DARMANITAN – PANENKA DARUMA

img

Tady nám inspiraci odhaluje i samotný anglický název Pokémona. Panenky Daruma jsou typické pro buddhisty. Panenka Daruma se dá získat v klášteře a pak odnést domů. Svému majiteli by měla přinést štěstí a peníze. Jednou do roka se vezme panenka Daruma zpátky do kláštera. Stará panenka se zapálí a její majitel dostane novou, která má přinést svému vlastníkovy nové štěstí.

SHIFTRY – TENGU

img

Tengu je mytická bytost, která vypadala jako člověk s ptačími rysy. Tyto bytosti byly dříve považované za stvůry zla. Později začaly být považované za ochránce lesů a hor. Stejně jako Shiftry má i Tengu v povaze ochraňovat, ale umí být i zlomyslný, pokud se mu někdo znelíbí. Tengu umí ovládat i vítr. Což je vlastnost, která také není Shiftrymu úplně cizí.

INFERNAPE – SUN WOKONG

img

Infernape je inspirován opicí, když to má vlastně i ve jméně. Ovšem zde inspirace nekončí. Další inspirací je Sun Wokong neboli Opičí král. Sun Wokong je lidská bytost s rysy opice. Hlavně jeho tvář a ruce nezapřou svoje opičí geny. Sun Wokong byl velice dobrý bojovník. Kromě samotného Sun Wokonga se tvůrci inspirovali i Kung-fu bojovým stylem, který se nazývá styl Opice.

NINETALES – DEVÍTIOCASÁ LIŠKA

img

Ninetales se dá přeložit do češtiny jako devět ocasů. Což vlastně velmi dobře vysvětluje i původ inspirace při tvorbě Ninetalese. Ve východoasijské kultuře existují přízraky podobné liškám. V Japonsku se jim říká Kicune. Těmto přízrakům v průběhu jejich života, který je velice dlouhý, rostou další a další ocasy. Ty nejstarší a nejsilnější přízraky mohou mít až devět ocasů.

MAGIKARP A GYARADOS – DRAČÍ BRÁNA

img

Že se Magikarp vyvíjí v Gyaradose, bylo pro mnoho lidí překvapení. Z jednoho z nejslabších Pokémonů z první generace se tak stal po vývoji jeden z nejsilnějších. Inspirací pro tento vývoj je Dračí brána. Jedná se o příběh o bráně, která je postavená na vrcholu vodopádu. Tento vodopád se pak kapři snaží překonat. Těm, kteří vytrvají a dostanou se až k Dračí bráně, se dostane zasloužené odměny a změní se v draky.

FROSLASS – YUKI ONNA

img

Snorunt se vyvíjí na základě pohlaví. Zatímco samci se vyvíjí do Glalie, tak samice se vyvinou do Froslass. Ta je inspirovaná přízrakem Yuki Onna. Tento přízrak bere na sebe podobu mladé ženy, která se ztratila ve vánici. Pokud se k ní ovšem někdo přiblíží, zaútočí na něj a nechá ho zmrznout. Froslass navíc znamená v japonštině „Sněžná žena”.

MAWILE – FUTAKACHI ONNA

img

Mawile svojí inspirací nezapře přízrak Futakachi Onna. Futakachi Onna je přízrak ženy, jejíž vlasy jsou velice silné a mají své vlastní vědomí. Navíc mezi vlasy se jí zezadu na hlavě ukrývají další ústa. Tyto vlasy chytaly své oběti a pak je za pomoci úst na hlavě snědli za živa. Mawile je navíc složenina slov „ústa” a „jíst”, což k Futakachi Onna skvěle sedí.

CASTFROM – TERU TERU BOZU

img

Castfrom má vlastnost, že se dokáže přizpůsobit počasí. Jeho předloha, kterou byl inspirován, toto sice neumí, ovšem i tak má k počasí blízko. Teru Teru Bozu jsou jednoduché postavičky vyrobené z látky či papíru. Ty se pak zavěšují na stromy, aby přinesli příznivé počasí. Podle mytologie mají Teru Teru Bozu moc ovlivňovat počasí ve svém okolí.

DROWZEE - BAKU

img

V japonské mytologii je Baku tvor, který rád požírá sny lidí. Pokud se jich sejde více na jednom místě, dokáží k sobě přivolat děti a způsobit jim noční můry. Drowzee je také první Pokémon, která mohl použít útok „Dream Eater”. Navíc díky Pokédexu víme, že Drowzee má raději sny dětí než dospělých.

Jaký Pokémon a jeho mytický předobraz se vám líbil nejvíce? A znáte další Pokémony, kteří byli inspirovaní mytologií?


Vydáno: 17.10.2021 23:36 | 
Přečteno: 1733x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.