×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Pokémoni dávají sbohem Ashovi s Pikachu a vítají nové hrdiny

Pokémoni dávají sbohem Ashovi s Pikachu a vítají nové hrdinyStará éra končí, aby nová mohla začít

Titulní obrázek článku

Pokémony čeká po 25 letech jejich největší změna. Ashe jako hlavní postavu vystřídají nové charaktery.

Jak budou vypadat poslední dny Ashe a Pikachu jako hlavních hrdinů?

img

Do konce Pokémon: Ultimate Journeys zbývají dvě epizody. (No technicky už jen jedna proto, že předposlední epizoda byla v Japonsku odvysílaná dnes 16. prosince.) Dočkáme se tedy finále tohoto příběhového archu a uvidíme, kam budou mířit v budoucnu kroky Ashe a Goha. Ovšem tyto epizody nebudou pro Ashe poslední.

Tvůrci se rozhodli vytvořit pro fanoušky jako poděkování speciální dárek. Jedná se o jedenáct speciálních epizod, které budou mít v Japonsku premiéru od 13. ledna 2023. V těchto epizodách bychom si měli připomenout tuto čtvrt století dlouhou legendární cestu. Zároveň by se zde měli objevit naši staří známí, které jsme mohli při cestě s Ashem a Pikachu poznat. Brock či Misty jsou samozřejmostí. V poslední epizodě bychom se měli dočkat i pohledu do budoucnosti Ashe a Pikachu. Možná se tak splní některým jejich sen a uvidíme dospělého Ashe. Po těchto epizodách Ash předá žezlo hlavní postavy novým hrdinům.

Noví hrdinové a nové dobrodružství

img

V dubnu 2023 vstoupí Pokémoni do nové éry s novými hrdiny. Těmi se stanou začínající trenéři z regionu Paldea. Liko a Roy, jak se hrdinové budou v japonském originálu jmenovat, se vydají společně do světa Pokémonů, aby zde zažili spolu s námi nezapomenutelné dobrodružství. Společnost jim budou dělat startéři z regionu Paldea, Sprigatito, Fuecoco a Quaxly, a samozřejmě i spousta dalších Pokémonů. A zajisté to bude úžasná cesta, protože její součástí bude i shiny Rayquaza.

Trailer ke speciálním epizodám a k představení nové série

Loučení s Ashem a Pikachu nebude snadné. Přecejen někteří z nás s nimi vyrůstali celý svůj dosavadní život. Ovšem i Pokémoni se musí posunout a tak nezbývá nic jiného než Liko a Royovi popřát hodně štěstí na jejich nadcházející cestě.


Vydáno: 16.12.2022 15:23 | 
Přečteno: 2661x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
PokemonJeCool
Ach jo
icon , - odpovědět
avatar
Čekal jsem že to jednou s končí s ashem,ale myslel jsem úplně ale koukám že to bude pokračovat s jinými hrdiny, uvidíme jaký to bude stopro na to kouknu.Přemýšlel jsem hodně když Ash končí tak tam ani nebudou Rakeťáci Jasie a James, protože oni šli hlavně po pikachu tak jsem zvědavý jaký tam budou padouši uvidíme
icon , - odpovědět
jirka
nevim proč ale chci z toho brečet
icon , - odpovědět
avatar
No tipl bych si, že se s Ashem uvidíme sem tam i v nových seriích, třeba jen na 1-2 epizody celkem, přece jen vyhrál světovou sérii a aby o něm teď nikdo nic neslyšel/něchtěl s ním bojovat se mi nezdá.

No rozhodně uvidíme a jsem zvědav na nové příběhy.
icon odpověděl(a)
Ricmont
O Leonovi jsme také do Journeys neslyšeli. A přitom to působí že světová korunovační série byla ve světě Pokémonů celou dobu.
icon odpověděl(a)
avatar
Samozřejmě to beru jako s pokémony, které už museli dlouho existovat i při prvních sériích, ale nevědělo se o nich. (tak jako, když Ash chce být mistrem pokémonů a nevěděl o té sérii, která už tam je dlouho, atd...)

Prostě teď se to o něm ví a já věřím, že ho tam, třeba ve třetí části, na epizodku nějak zmíní:) Nedá se dělat nic jiného než počkat a věřit:D

Určitě ale nový příběh nezavrhnu a budu se těšit.
icon , No to snad neeeee odpovědět
avatar
Pokemoni jsou pro mě nejdůležitější část dětství a to ze ash končí v pokemonech(jako hlavní postava) m neskutečně lame srdce,ale když jsem viděl ze ash s zúčastnil korunovační serie mi tak trochu došlo že je šance že odejde ale motivoval jsem se tím ze i kdyby ash porazil leona tak y nebyl nejsilnější protože na světě je spousta trenérů který se korunovační série nezúčastnily a určitě jsou silný,al kdyz ctu tohle tak mi doslo ze ash opravdu odchází.
Pokemon jsou pro mě něco cenného co nelze vzít (zápasy na stadionech,objevení mega evoluce,z move...)a mega se modlím aby to vývojáři ty nové postavy neodflakly ten jejich charakter,a jenom doufám že bude ta hlavní postava alespoň trošičku podobná ashovi a ten new pokemon pikachuovi(nechci nový kopie,jen chci aby byli propojení jako ash a pikachu, důvěřovali si a aby zápasily na stadionech a alpoň by trošku naráželi na minulý příběh (třeba kdyby potkali např iris,nebo alespoň její dítě/nebo alspon podobnou postavu s podobnými vlastností jako důkaz že na ashe a pikachua nezapomněli a nezbavily se joch jednou pro vždy ????pokemoni miluju viděl jsem každý dil pokemonů(kromě cca 7 filmů a 9+25 serie),ale abych nebyl jen boomer jsem zvědavý jak se nová postava bude vyvíjet rad si zavzpominam na to jak ash také šel do oakovi laboratoře a získal prvního pokemona,a jaký bude jejich prvni POKEMON.... prostě se mega těším a očekávám od toho hodně překonat nedokonaly serial,ale s nejlepším nápadem na světě v 20 st když vznikali pokemoni bude mega hard,a trošku jsem nad tim přemýšlel a ash a pikachu zapasili proti pidgeyům tak ash nespatřil jen tak obyčejného ho oha ale shiny ho oha, a to vývojáři chtějí napodobit s shiny raquaza(srry neumím ji napsat) ale bude to divné když se ji první pokemon vyvine(teda pokud se ji vyvine) už se mega těším jak se příběh nové hrdinky nebo hrdiny bude odehrávat
Jinak btw neni ten kluk hrozně podobný tomu trenerovi který zapazil proti leonovi s dynamax duradilon? Já yi osobně myslím ze jsou si příbuzný.Ale to se ukáže postupem času kdo jsou ti novy hrdinové
#mějse ashi a pikachu #vítejte nový hrdinové
icon odpověděl(a)
Ricmont
Ty jo to je plno dojmů 1 .
Podobnost s Ashem bych moc nepočítal. Pokud jde o prvního pokémona tak z ukázky víme že minimálně Liko bude Sprigatito to známá že je velká šance aby došlo k vývoji. Přece jen Pikachu potřeboval hromový kámen u Sprigatito je vývoj přirozená věc. Za mě by bylo tedy dobré kdyby se vyhnuli i sebemenší podobnosti s Ashem. Ať nové postavy mají svůj charakter a získají si nás svými činy.
Pokud jde o Rayquazu tak tam počítám že to bude jedna z příběhových linek nové série.
Pokud jde o příbuzenský vztah mezi Raihan a Royem tak popravě tu podobnost zde nevidím.
icon odpověděl(a)
avatar
No co říct pokémony sleduju už od první chvíle co dávali každý všední den na barandově ráno v od 5:00 (dávali vždy winx,pokemom,transformers...ale nejvíc jsem si zapamatoval pokémony to nebyli takový nudný happy ends prostě chytil pokémona každého porazil a souboj trval cca 2 minuty,ale pokemoni byli jediný který nebyli vždy happy end třeba ash pokaždé nevyhrál v zápase... né vždy to dopadlo dobře ale ash se nevzdával a bojoval vždy až dokonce a nebyli to jenom bojování... ale i péče o pokémony koordinátorské soutěže... a to jsem na tom miloval to že to nebyla jenom jedna věc chytit vytrénovat a porazit...,ale to že opravdu ten výběr byl veliký)
Jak říkám vždy jsem byl celý nažhavený na každý zápas který ash měl ale teďka v journey tu napínavou část prostě necítím jako třeba v kalosu(btw neviděl jsem 25 serii čekám na dabing,protože věřím že se do toho vcítím více než když si to budu překládat/číst)a už mě trošku omrzeli a to jsem nečekal že se někdy za celý můj život stane že řeknu že mě omrzeli pokémoni,ale pevně jsem věřil že další nová oblast paldea dodá tomu trošku takové magie která tu chybí v journey (a to nejsem jediný kdo si to myslí na yt vyšlo bambilion takových videí kde ukazovali ashe jak je trash v journey a ukazovali jak bývával prostě hvězda v kalosu) a proto věřím že tu magii kterou ten seriál mýval mu vratí nový hrdinové.

Jj naprosto s tebou souhlasím ať si nás nové postavy získají svými činy,ale tím narážením mám ashe a pikachua jsem myslel tím že by tam byli easter eggy který by naznačovali ashe nebo pikachua(stejně jako to má disney a pixar...)(jj blbě jsem to napsal nj jinak píšu jinak myslím 2 ) a třeba alspoň jednou by se ta nová postava mohla ukázat statečná a riskovat jako ash nechci aby skákala z xx patrového domu jako ash když zachraňoval pikachua,jen chci aby se nevzdávala a byla statečná) 3
Ale jedna věc mi hrozně vadí a v seriálu se to vůbec nevyřešilo co se stalo s primate který ho ash chytil následně s ním vyhrál zápas na stadionu,pak řekl trenér stadionu že mu toho primateho vytrénuje,ale už se nikdy nikde nezmínilo(chápu starý seriál který nebyl ještě dokonalý ale mohli by se o tom zmínit alspoň by nám věrným fanouškům ukázali něco co si pamatují jenom věrní fanoušci)(ale niak mi to nevadí jestli se o tom nebude mluvit přece ash ho měl jenom jednu jedinou epizodu) a další věc co se v seriálu nevysvětlilo je GS-Ball četl jsem že to mělo být k chycení celebiho,ale už si to nepamatuju protože je to xx let co jsem se na to díval a mluvilo se o tom),ale docela i chápu proč to neřeší a asi řešit nebudou tyhle věci si pamatuje hrozně málo lidí. Přeju hezký den 1
4 [Byl skryt text obsahující spoilery.]
(docela mě překvapilo že si někdo dočetl předchozí článek bylo tam totiž hrozně moc chyb a byl dlouhý Xd a za ty chyby se omlouvám dost často mi prostě klávesnice bugne a napíšeto jiné písmeno než na které jsem klikl už jsem toho opravil hodně ale byl jsem včera unavený tak jsem to prostě šel spát(jsem nemocný))
icon odpověděl(a)
koca2000
Osobně bych byl také rád, kdyby se tam alespoň čas od času nějaký odkaz na Ashe objevil. Myslím, že je to hezký způsob, jak dlouholetým fanouškům připomínat, že se na ně nezapomnělo. Klidně by za mě stačil jen nějaký plakát v pozadí na stěně nebo někdo se stejnou kšiltovkou v pozadí.
(A komentáře čteme všechny 10 )
icon , - odpovědět
SoulEevee99
Tak trochu jsem doufala, že tu s námi Ash bude ještě takových 10 let... No spíše to bylo zbožné přání, ale tak... Je pravda, že mi tohle bude moc chybět, ale na druhou tranu by mi třeba nevadila vedlější serie o Gohovy nebo aspoň film zda si on splní opravdu svůj sen nebo sledovat Chloe jak cestuje. Trochu jsem doufala, že by její Eevee díky svému genu se mohla vyvinout do nové formy. Třeba do Normal :D Prostě z normal do normal jako takové ultimatum. Aspoň když eevee nějaká z hlavnějších postav měla tak se vždy vyvinula, i když ne vždy ve své serii...

No když teď půjdu od toho tak k novější sérii... Nevím zda si toho někdo všimnul, ale Liko má ve vlasech sponku znaku co Ash nosil v první sérii, i když víme kolik toho tenkrát musel pro čepici poslat, aby ji získal :D Zajímalo by mě zda to bude mít nějakou spojitost s Ashem takhle nebo ne...
Na druhou stranu se nemohu zbavit pocitu, že mi Roy hodně připomíná Kiaweho nebo celkově jeho rodinu :D No bratr by to být nemohl když má sestru a zda potomek toť otázky :D Alehodně ho v tom vidím...

Ano bude mě hodně mrzet, že se s Ashem a Pikachu loučíme. Mě provází celý můj život a neskutečně mě to už teď bolí, že bude konec. Zažila jsem to už u několika extrémně dlouhých seriálu, ale tady to bude nejvíce... Pokémoni mi daly do života opravdu, ale opravdu hodně. Tak doufám, že i cesta bez Ashe nebude tou špatnou.
Hlavně co se týče Raketáků tak jsem zvědava jak to s nimi později bude. Zda v nové serii budou nebo to vše opustí stejně jako Ash. Vážně to bude hodně bolestivé loučení ze vším, ale jednou to bohužel přijít muselo. Avšak škoda, že ne později :'(
icon odpověděl(a)
Ricmont
Také jsem doufal že Ash dostane ještě minimálně jeden příběhový arch kde bys se pokoušel třeba stát trenérem stadionu.

Pokud jde o Liko a Roye tak tam už se na internetu tvoří teorie že Liko je dcerou Ashe a Sereny. Zatím co Roy by měl být syn Goha a Chloe
icon , - odpovědět
patrik1177
Akorát jsem vidĕl video na youtube. Za sebe bych řekl, že jelikož končí Ashova cesta svĕtem Pokémonů, tak stejnĕ tak asi končí i ta má. Nikdy jsem nemyslel, že nastane tahle chvíle, ale já si prostĕ nedovedu představit anime bez Ashe a Pikachu.
icon odpověděl(a)
koca2000
Podle mě bude zásadní, jak ty nové postavy napíší. Samozřejmě Ash a Pikachu jsou dnes už ikonické duo, ale s tím, jak špatná je u nás dostupnost většiny sérií je za mě možná dobře, že se začne znovu.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Ash a Pikachu mi budou chybět ale zároveň jsem zvědavý na dobrodružství Liko a Roye. Ash s Pikachu tu s námi byli 25 let což je obří kus života. Ovšem i přesto jak máme tuto dvojici rádi tak seriál ztrácel některé fanoušky a s nimi i sledovat. Nová dvojice hrdinů může do seriálu přinést novou dynamiku. Proto si myslím že si Liko a Roy zaslouží i přesto jak moc máme rádi Ashe dostat šanci
icon odpověděl(a)
patrik1177
Tak svým způsobem souhlasím s vašimi názory. Já seriál taky už pár let sleduji takříkajíc ze setrvačnosti, byl jsem prostě zvědavý jak pokračuje cesta Ashe a Pikachu. Tím, že jejich cesta skončila, už v podstatě nemám důvod anime sledovat i nadále (ačkoli kdo ví, možná tomu nakonec dám šanci, těžko říct v tuto chvíli). Ono vlastně s tím souvisí i můj celkový názor na Pokémony. Pravidelně vycházejí nové a nové generace Pokémonů a mě to už prostě nebaví. Dá se říct, že pro mě byly nejlepší generace 1-3 a zbytek šel vždy tak trochu mimo mě.