×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Postavy, které by se mohly vrátit do seriálu - 1. část

Postavy, které by se mohly vrátit do seriálu - 1. částPrvní část článku, ve kterém se zamyslíme nad tím, které postavy by se mohly do seriálu vrátit.

Seriál nám za ty léta představil mnoho vedlejších postav. Některé jen seriálem propluly, jiné zase byly důležité pro vývoj hlavních postav. Tak jako tak až na pár výjimek se tyto postavy v seriálu moc neohřály a dostaly prostor jen v několika epizodách. Ovšem jsou mezi nimi takové postavy, které by si zasloužily svůj návrat do seriálu. Pojďme si o pár takových povědět.

Gary Oak

Gary Oak byl Ashův první velký rival a po několik sezón jsme viděli, jak se Ash snaží dohnat Garyho, který byl vždy napřed. Postupně se tato rivalita změnila v respekt jeden druhému. Gary se ovšem rozhodl vzdát se snu, o tom být nejlepší trenér, a rozhodl se jít po stopách svého dědečka a být také vědcem. Naposledy jsme měli však možnost ho vidět v seriálu během Diamant a Perla, kde se věnoval výzkumu. Ovšem poté se seriál o něm už nezmínil. Určitě by bylo skvělé, kdyby se Gary mohl ještě vrátit, třeba už jako skutečný profesor, který by časem převzal laboratoř svého dědy.

Cynthia

Šampionka Sinnohské ligy měla v příběhovém archu Diamant a Perla dost zásadní roli a rozhodně mezi šampiony, kteří se v seriálu ukázali, dostala největší prostor. Kdo by si nepamatoval její rozhodovávání, jaký pamlsek si vybrat. Dalo by se říct, že Cynthia předpověděla, i jak skončí zprvu nepřátelský vztah Ashe a Paula. Cynthia však, i přes svoji důležitou roli, nedostala tolik prostoru k tomu, aby se projevila jako šampionka (pokud nepočítáme poslední epizodu ze Shinnoh), a tak by nebylo na škodu, kdyby se mohla s Ashem znovu utkat, aby poznala, že Ash skutečně od jejich posledního setkání zesílil.

Harrison

Harrisona jsme mohli potkat před začátkem Johtové ligy a právě on řekl Ashovi o regionu Hoenn. Jeho souboj s Ashem patří mezi nejlepší bitvy v seriálu, které ani po letech nic z napětí neztrácejí. Ovšem naposledy jsme o něm slyšeli právě v Johtové lize, kde se dostal o kolo dál než Ash, ale poté se už nikdy v seriálu neukázal. Což je ovšem škoda, protože tato postava, která byla napsána z části jako Ashův rival, ale zároveň přítel, položila základy pro postavy, jako je třeba Alan. Harrison by si zasloužil návrat do seriálu, ovšem podle mého názoru už ne jako trenér, ale skutečný šampion některé ligy. Protože svým trenérským stylem má k tomu blíže než právě Ash.

Lance

Člen elitní čtyřky, šampion regionu Kanto a na volné noze tajný agent. Lance se objevil v několika epizodách z Kanta a Johta, ovšem nikdy nedostal tolik prostoru, co by si zasloužil jako třeba Cynthia. Přitom v Pokémonních hrách jde o důležitou postavu. Ovšem seriál jí nedokázal dostatečně zpracovat (podle mě). Lance by si zasloužil dostat více prostoru v seriálu, aby se jeho charakter mohl přiblížit tomu, co známe z her.

Paul

Paul měl od první chvíle působit jako Ashův protiklad. Zatímco Ash chtěl dostat to nejlepší nejen z Pokémonů, ale i ze sebe, tak Paulovi šlo vždy jen o čistou sílu. Během několika jejich setkání jsme měli možnost posoudit, která taktika je nejlepší. I když to vypadalo, že Paul a Ash budou stát každý na jedné straně zdi už pořád, tak jejich souboj v Pokémonové lize oblasti Sinnoh tuhle zeď zbořil a oba dva začali respektovat styl toho druhého. I když si slíbili, že si jednou dají spolu zápas, tak k tomu pořád nedošlo. Což je veliká škoda, protože by mě zajímalo, jestli se Paul pořád drží svojí strategie a jde pořád jen za sílou, nebo se snad nechal inspirovat u Ashe a snaží se s Pokémony více spolupracovat na jejich vztazích.

Ritchie

(Kým jiným ukončit první část?)

Ritchie, se kterým se Ash setkal těsně před Indigovou ligou, patří mezi nejoblíbenější postavy v seriálu. Jeho obliba byla tak velká, že se uvažovalo, že první Pokémon spin-off bude právě o něm. Dalo by se říct, že jeho vztah s Ashem je bratrský i když Ritchie je podle svého chování o dost vyspělejší. Ritchie a Ash se viděli naposledy v regionu Johto, kde to vypadalo, že Ritchie už svojí cestu trenéra Pokémonů zabalil. Ovšem to už je několik let a právě Ritchie by si zasloužil se v seriálu znovu ukázat. Tentokrát jako Ashův právoplatný rival, se kterým by se mohl Ash utkat v některé z nadcházejících lig. Souboj těchto dvou osobností po tak dlouhé době by byl určitě skvělý.

A co myslíte vy? Která postava by si zasloužila se znovu ukázat v seriálu?


Vydáno: 25.9.2019 23:13 | 
Přečteno: 763x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.