×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Potřebuje anime Pokémon restart?

Potřebuje anime Pokémon restart?

Blíží se 23. série. Měl by to být restart seriálu?

Horkým tématem začíná být pomalu ale jistě 23.série, u které se zatím ví, že by měla začít v regionu Galar, ale postupně bychom se měli vydat i do dalších regionů známých z her a dřívějších sériích. Některé weby píší, že by mohlo jít o restart. Ovšem opravdu Pokémoni potřebují restart?

Únava už je znát

Nebudeme si lhát, po 22. sériích je tu znát únava tvůrců okolo dějové linky Ashe. Od Ashova vstupu na půdu regionu Hoenn dostáváme tu samou šablonu.

  1. Ash přijede do regiónu.
  2. Najde si nové společníky. Většinou začínající trenérka + trenér stadiónu.
  3. Chycení nových Pokémonů. Většinou se z jednoho z nich stane megaultrasuperduper silný Pokémon.
  4. Sbírání odznaků.
  5. Rakeťáci.

A takto jsme s Ashem a spol. prošli regiony Hoenn, Sinnoh, Unova, Kalos a vlastně i Alolu, i když to trvalo, tak jsme ty oznaky dostali i tady. Kdyby tvůrci v této šabloně pokračovali i v Galar regionu, už by to nemuselo tolik lidí bavit.

Příběh Ashova rivala

Během let jsme poznali plno skvělých trenérů. Richie, Paul, Alan nebo Sawyer. A to je jen vzorek těch, co nám seriál nabídl, a plno z nich by dokázalo utáhnout seriál jako právě Ash. V minulosti se dokonce uvažovalo o spin-offu s Richiem. Za mě by bylo určitě zajímavé, kdyby nám nová série dovolila nahlédnout do života těchto trenérů, kteří byli rivaly v hlavní sérii pro Ashe. Výhodou by bylo, že by se jednalo o stejný svět jako v předchozích 22. řadách, a kdyby se tvůrci rozhodli vrátit ke starým kořenům, nebyl by problém s propojením obou dějových oblouků.

Nový trenér nebo nová trenérka

Začít od nuly. Tohle je něco, o čem hodně lidí spekuluje. I když bude jak pro tvůrce tak pro fanoušky těžké opustit po 22 řadách postavu, se kterou vyrůstali. Ovšem svět Pokémonů nám nabízí více než příběh jednoho chlapce. A každý den se v tomto světě nové děti vydávají na cestu za snem být nejlepší jak nikdo před nimi. Nová hlavní postava, se kterou by jsme mohli prožívat všechno to poprvé. První chycený Pokémon, první odznak a to všechno. Já bych rád viděl i trenéry stadionu jako skutečné autority. To, že v předchozích seriích dělali Ashovi podržtašku je dost degradovalo. S novou hlavní postavou by jsme dostali Misty, Cilana a nebo Clementa jako ty skutečné trenéry stadionu, které musí hrdina nebo hrdinka porazit.

Potřebuje tedy seriál skutečně restart?

Ano. Prosím než mi začnete nadávat, nechte mě to vysvětlit. Stejně jako vy bych chtěl vidět, jak Ash dosáhne svého cíle. Ale i tak mě zajímá, jak po světě Pokémonů putuje někdo jiný. Ash není totiž jediný, kdo má cíl být mistr Pokémonů. A tím, že se tvůrci rozhodnou ukončit Ashovo putování právě na Alole, otevřou dveře novým příběhům. Tvůrci budou moct vymýšlet originální příběhy. Nebudou svázání povinností dávat do každé epizody Rakeťáky a podobné dějové linky, které museli do teď využívat. Budou mít možnost ukázat svět Pokémonů na novo. Podívejte se na hry, jak se během let vyvinuli. Od verze Red and Blue se herní série změnila k nepoznání, ale pořád si zachovala tu duši z původních her. A tohle by mohlo fungovat skvěle i u seriálu. Uzavřít Ashův příběh a pustit se do něčeho nového není něco, co by mělo být bráno jako rouhání. Spíše jako možnost znovu začít poznávat svět, který už my fanoušci dobře známe. Ale s novou postavou se budeme i my cítit, jako by jsme do světa Pokémonů vstoupili poprvé.


Vydáno: 20.9.2019 13:47 | 
Přečteno: 1728x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Neviem čo ďalej odpovědět
Gembler
Mne sa páčilo prvých 19 sérií,bol som sklamaní keď Ash prišiel domov a neukázali tam všetkých pokémonov ktorých mal u profesora Oaka. Nepáči sa mi ani ako vypadá Ash v Sun and Moon. Ak by mal byť reštart tak by bolo dobré začať v starších regiónoch a nie v Galar. A pikachu patrí k Ashovi,nová trénerka by mala mať aj iného partnera.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Ono to jde příběh seriálu začne hodně závisí na hrách. Sword and Shield začnou v Galaru tedy je jasné ta na 90% že tam začne i příběh seriálu. Pokud jde o Ashe tak jeho vzhled v Sun and Moon je jednou z velkých kritik této série.
icon , Jen ne restart odpovědět
koca2000
Restart je podle mě to nejhorší, co by teď mohlo seriál potkat. Nevím jaká je situace v Japonsku a jestli se nechávají ovlivnit světem, ale pokud by to bylo jako například ve Velké Británii nebo USA, restart by byla naprostá tragédie. Nikdo netvrdí, že rakeťáky nemůžou nahradit jiní záporáci a že nemůže dojít ke změnám děje, ale výměna hlavní postavy by teď mohla způsobit i konec seriálu.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Japonsku se 22.serie blíží ke konci. A podle toho co se teď v seriálu děje tak to spíše vypadá na restart.
icon odpověděl(a)
koca2000
Vím, co máš na mysli, ale obávám se, že by to mohlo dopadnout špatně.