×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Recenze hry Pokémon Café Mix

Recenze hry Pokémon Café Mix

Váháte, jestli si stáhnout hru Pokémon Café Mix? Připravili jsme si pro vás recenzi.

Pokémon Café Mix je nová hra ze světa Pokémonů, která vyšla 25. června 2020 na mobilní telefony s Android a iOS a Nintendo Switch. Každý, kdo viděl nějaký trailer nebo fotku z této hry si asi musel řict, že jde o hru pro malé děti, ale tak jednoduché to není. Hru jsme hráli na mobilu s Androidem.

O hře

img

Ve hře Pokémon Café Mix si otevřete kavárnu pro Pokémony, ve které Pokémonům servírujete jídla s designy Pokémonů a tím se stáváte přáteli. Jakmile dosáhnete určité úrovně přátelství, Pokémon se k vám přidá a začne vám v kavárně pomáhat.

img

Během eventů k vám budou chodit jinak nedostupní Pokémoni a vy je během určitého oobdobí můžete získat do svého týmu. Příkladem takového Pokémona je nepříklad Scorbunny, Sobble nebo Dragonite.

img

Příprava jednotlivých pokrmů spočívá v tom, že se spojováním tokenů ve tvaru Pokémonů jednoho druhu snažíte splnit úkoly potřebné pro dokončení dané úrovně. Úkolem může být například získat určité skóre, udělat combo nebo se zbavit určitého předmětu, které se přidávají s tím, jak plníte objednávky a snaží se vám zkomplikovat život. Mezi ně patří například šlehačka, rajčata, med nebo led. Každého z těchto předmětů se samozřejmě zbavujete jiným způsobem, ale nejčastěji jde o to, abyste několikrát spojili Pokémony v jejich okolí. Navíc se v rámci jedné úrovně někdy musíte vypořádat hned s několika najednou.

img

Obtížnost

Přestože se hra na první pohled zdá být pro pětileté děti, přibližně kolem 50 objednávky už úrovně musí opakovat snad úplně každý a nejsem si jistý, jak daleko by se tak malé děti bez pomoci rodičů dostaly.

img

Ve hře máte 5 životů. Pokaždé, když se vám nepodaří objednávku splnit, jeden život ztratíte. Jakmile vám životy dojdou, nemůžete hrát. Životy si buď můžete dokoupit a nebo počkat až se vám doplní. Jeden život získáte vždy po půl hodině.

img

Co se ukazuje jako zásadní problém je, že dřív nebo pozdějí narazíte na objednávky k jejímž splnění potřebujete Pokémona, kterého nemáte, a bez něj je objednávka nesplnitelná. V tu chvíli se bez toho, abyste se objednávkou proplatili nebo tohoto Pokémona dostali pomocí pozvánek na párty, dál ve hře nedostanete, což dokáže být slušně deprimující.

Cena

Hra je zdarma, ale, jak je dnes zvykem, obsahuje mikrotransakce. V době psaní této recenze bylo možné si zakoupit tři věci, Pikachu nebo balíček s power up a herní měnou, případně samotnou herní měnu, kterou jsou zlaté žaludy. Za ty si můžete zakoupit tři tahy navíc, pokud se vám nedaří objednávku splnit v limitu, novou sadu životů nebo vylosovat jiné Pokémony při rozesílání pozvánek na párty.

img

Délka hry

Jak už vám možná došlo, všechny úrovně hry jsou až na drobný náhodný faktor pevně dané. To ovšem taky znamená, že je jich jen omezené množství. Tvůrci tento problém řeší tak (alespoň v době psaní to tak bylo), že každou středu přidají kolem 20 nových úrovní.

img

A když je všechny dokončíte dřív, než tvůrci přidají další? Hra vám začne náhodně vybírat objednávky, které už jste splnili, ale máte na jejich splnění nižší množství tahů. Odměnou jsou vám kromě zlatých žaludů také Master Points, které po přidání dalších úrovní můžete vyměnit za různé předměty. I nadále můžete také jednou denně pozvat dva Pokémony a získávát další posily do svého týmu.

Shrnutí

Ačkoliv se to na první pohled možná nezdá, hra opravdu dokáže zabavit i dospělého člověka a jde o oddechovou hru, kterou si rádi zahrajete, když čekáte někde na parkovišti. Pokud je hra cílená na děti, řekl bych, že je v pozdějších fázích až příliš těžká.

Co rozhodně musím ocenit je, že hra nevyžaduje připojení k internetu, pokud není potřeba stáhnout nové úrovně.

Největší problém hry vidím v nedohratelnosti objednnávky bez správného Pokémona a tím znemožnění hraní.

Klady

  • Zábavná oddechovka
  • Příjemná jednoduchá grafika
  • Možnost hrát bez připojení na internet

Zápory

  • Použití power upů či dokoupení 3 tahů je v pozdějších částech často nezbytné
  • Bez správného Pokémona nelze některé objednávky dohrát
  • Po pěti nepovedených pokusech se musí čekat

Vydáno: 4.8.2020 16:30 | 
Přečteno: 1534x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Café Mix:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Ricmont
Upřímně s tohoto je mi trochu smutno. Tohle je něco co hráči vůbec nechtějí. Máme tu jen další hru na kterou se nalepil název Pokémon. Hra není špatná to vůbec. Ovšem kdyby Pokémon Company a Nintendo poslouchali tak by věděli že hráči chtějí spíše mít možnost si zahrát na mobilu starší generace her. A upřímně pokud jde pro mobil upravit GTA San Andreas nebo Doom z roku 93 tak třeba Pokémon Firered musí jít bez problémů
icon odpověděl(a)
Gembler
Lenže to je asi rovnaké ako aj zo seriálom,robia to hlavne pre malé deti(nové fanoušky) .
icon odpověděl(a)
koca2000
Nutno říct, že si nedovedu moc dobře představit, že by si dneska někdo pod 15 let, kdo není fanoušek retro her zahrál radši FireRed než Sword už kvůli grafice.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Na opak v dnešní době tenhle styl grafiky zase letí.
icon odpověděl(a)
avatar
Myslim ze predelavku starych her na mobil neresi, protoze to za ne vyresili vyvojari emulatoru, diky nimz sem pokemony hral na mobilu uz pred deseti lety 5
icon odpověděl(a)
Ricmont
To není pravda. Nintendo dlouhodobě bojuje proti emulátorum. Jejich obchodní strategie je "Chceš hrát naše hry? Tak si kup naší konzoli. A když budeš kupovat hodně her tak ti možná jednou za tři roky uděláme něco na mobil."