×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Manga

Recenze pátého svazku Red a Blue

Recenze pátého svazku Red a Blue

Pátá kniha je tu!
Vzhůru za dobrodružstvím!

Titulní obrázek článku

Pátý svazek vtrhl v srpnu na prodejní pulty. Velká záchranná akce pokračuje. Cíl - Red!

Rozbor knihy

Mangu nám v české podobě přináší Nakladatelství CREW. Bedlivě celou sérii sledujeme a už od začátku přinášíme rozbor každé knihy. Jedná se již o pátý svazek a je na celé sérii vidět, že se od původní trilogie posunula dál. Je to vidět hned po otevření knihy, kde nás čeká mnohem víc textu, než u původní trilogie. Dialogy jsou více rozvinuté a čtenář má tak mnohem lepší šanci se ponořit do celkového příběhu a více se s postavami seznámit.

img

I po grafické stránce je znát, že série dostala více prostoru. Máme tu více detailů na hlavních i vedlejších postavách. Lepší stínování celého prostředí a hlavně, mnohem více detailů v pozadí. Celkově tak celá oblast Kanto působí mnohem živěji. Kniha přináší 208 stran, přináší nám svěží a neokoukaný příběh, který se plynule posouvá. Ale nikam nespěchá, díky tomu má čtenář poznat i skryté zákoutí nejrůznějších lokalit a narazit na nové pokémony.

Příběh

Red byl unesen, s touto zprávou se vrátil Redův Pikachu a čtenář musí s novým hrdinou podniknout odvážnou výpravu za jeho záchranou. Putujeme na nejrůznější místa, které moc dobře známe z předchozích knih, ale i lokace zcela nové. Tempo příběhu, které kniha přináší je příjemně svižné. Pokud chce Yellow uspět, musí nejdřív ze všeho zapracovat sám na sobě. A v tom mu pomůže Redův původní rival - Blue. Jak si povedou?

img

Co všechno je při jejich cestě čeká? Musejí si pospíšit, protože v patách jim je Elitní čtyřka a na scénu se vrací zlotřilá organizace Rakeťáků. Vzájemné souboje jsou mnohem ostřejší, než kdykoliv předtím. A pomocná ruka přátel z minulosti bude vítana víc, než kdykoliv předtím.

Český překlad

img

Jak již bylo zmíněno, textů je stále více. Osobnosti jednotlivých postav vyplouvají na povrch a s každou postavou se pracuje zvlášť. A v tom je český překlad naprosto skvělý. Kniha se čte jedním dechem, i po konci jednotlivé kapitoly nemáte dost a musíte pokračovat. Několikrát dojde na úsměvné okamžiky a hlavním hrdinům skutečně fandíte a celým příběhem putujete společně. Vzhůru na Šarlatový ostrov!

Co říct na závěr?

Závěrečná bitva pomalu klepe na dveře a je vidět, že to bude opravdu rozsáhlý event v celé manze. Po dočtení knihy stoupá nadšení a očekávání. Toto je skutečný svět pokémonu! A díky českému překladu se z toho stává povinost pro každého fanouška kapesních přišerek. Svěží příběh, který má hloubku a napětí. Úžasné souboje, nostalgie ze známých míst. A skvělý překlad.

Vydání šestého svazeku je naplánované již na 8. listopadu 2021!


Vydáno: 24.8.2021 21:45 | 
Přečteno: 802x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Další články týkající se Manga Pokémon Red a Blue:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.