×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Manga

Recenze - Pokémon Red a Blue

Recenze - Pokémon Red a Blue

První manga v češtině je tu, pojďme se na ni podívat...

První kniha mangy v češtině je tu. A hned na úvod si musíme říct, že je to dospělejší zpracování, než jaké se nám dostává v anime.

Zpět na začátek

Na to, jak celý svět Pokémonu funguje, se budeme muset vrátit o dvacet jedna let zpět. Dodnes si pamatuji, jak Pokémoni vládli víkendovému rannímu televiznímu bloku. Ash Ketchum a Pikachu, nerozlučná dvojka. Jejich cesta začínala v Pallet Town (Oblázkovém městě), to však byl trochu jiný příběh. Vánoce roku 1999, většina dětí v mém okolí otevřela stejný dárek. Videohru Red a nebo Blue pro původní Gameboy. A přesně to je náš příběh. Dodnes si pamatuji, jak několik spolužáků neustále hru hrálo v hodinách pod lavicí. Kde kdo se vytahoval s tím jakého Pokémona ulovil. To bylo něco, co se mi dodnes zarylo v paměti.

img

Nová doba, stejný příběh

Konečně se mi manga dostala do rukou a já se hned vrhl na čtení. A bylo to tam. Nejen postavy, ale celý svět. Hned na prvních stranách se mi vše vybavilo a já se konečně, po letech vrátil do Kanta. Na stránkách mangy jsem sledoval příběh Reda. A v paměti jsem přesně viděl lokace z původní hry, Pallet Town, Měsíční hora, Viridianský les. Bylo to zpět, úžasné dobrodružství, které mě poprvé přivedlo k Pokémonům. Kouzlo tohoto příběhu na každé straně, propracovanost kresby i dialogů.

Kniha jako taková

První kniha nám nabídne celkem 208 stran, příběh této knihy je rozdělen na 14 kapitol. Každá kapitola tvoří nádherný střípek v celkové mozaice. I po více jak dvaceti letech od původního vydání v Japonsku je kresba stále velice atraktivní a propracovaná. Je to díky velkému uměleckému talentu kreslíře Mata. Hidenori Kusaka se postaral o scénář, díky jejich spolupráci získáváme velice poutavý příběh, který funguje dodnes. Sledujeme úžasné zápasy, potkáváme staronové postavy a prozkoumáváme region Kanto.

img

Pokémoni v češtině

Nakladatelství CREW němělo jednoduchý úkol. Ve světě běží již 23. série anime, ale i tak to byl krok správným směrem. Překladatel si s knihou pohrál a zaslouží si skutečnou pochvalu. Překlad je úžasně čtivý, celá kniha se čte jedním dechem. Hned v několika kapitolách mi příběh a překlad vykouzlil úsměv na tváři. Hltal jsem slovo za slovem, teprve až u konce knihy mi došlo, jak rychle to uteklo a již se nemohu dočkat pokračování.

Co říct na závěr?

Česká verze mangy opravdu stojí za to, celkově se jedná o skvělou knihu. Pokud si pamatujete původní hru pro Gameboy, okamžitě se do tohoto světa vrátíte. Pokud si tuto hru nepamatujete a nebo jste ji nikdy nehráli, je to rozhodně příběh i pro vás. Najdete tam dobře známé postavy a budete prozkoumávat region Kanto a jeho zákoutí. Rozhodně se jedná o skvělou knihu, která by neměla chybět v žádné knihovničce fanoušků Pokémonu.

img
Red se vrátí... Již v listopadu 2020...

Vydáno: 20.9.2020 18:45 | 
Přečteno: 2179x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Další články týkající se Manga Pokémon Red a Blue:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.