×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Filmy

Rozhovor s hvězdami filmu Detective Pikachu

Rozhovor s hvězdami filmu Detective PikachuHerci z Detective Pikachu se rozmluvili nejen o jejich oblíbených Pokémonech, ale i tvorbě filmu.

V Tokiu nedavno proběhla přemiéra firmu Detective Pikachu, které se účastnili také tři hlavní hvězdy filmu: Justice Smith (Tim), Kathryn Newton (Lucy) a Ryan Reynolds (Pikachu). Byl s nimi udělám rozhovor pro oficiální web Pokémon.com.

Justice Smith a Kathryn Newton

Pokemon.com: Ve filmu je Timovým partnerem Detektiv Pikachu a Luciiným Psyduck. Koho by jste si vybrali za partnera v reálném světě?

Justice (Tim): Myslím, že Pikachu je ikona, ale můj oblíbený Pokémon je Totodile. Byl to můj startovní Pokémon v Pokémon Gold. Taky jeho evoluce Croconaw a Feraligatr jsou vážně cool. Vodní Pokémoni jsou mí oblíbení.

Kathryn (Lucy): No, já a Psyduck jsme si byli velmi blízcí těch 5 měsíců natáčení, takže nevím jestli bych si teď mohla vybrat někoho jiného. Před filmem by to byla Furfrou, protože je to pudlí Pokémon a já miluji pudly. Mám pudly i v reálu a ráda bych, kdyby spolu vycházeli. Nebylo by to cool? Představte si, jak jdu po ulici v LA s mými psy a Furfrou.

Pokemon.com: Když už mluvíme o poutech, ve filmu je několik velice emocionálních scén. Jaké to pro vás jako herce bylo točit takové scény s animovanými Pokémony?

Justice: Bylo to těžké, protože musíte hrát s něčím, co tam není, ale Rob Letterman, režisér filmu, nám pomáhal, jak to jen šlo, takže jsme vždy věděli, kde Pokémoni právě jsou. Navíc je naší prací používat představivost a představovat si určité situace tak, abychom je podali tak reálně, jak to jen jde. Kathryn to dělá odjakživa. Jsme na to trénovaní.

Kathryn: To byla právě ta zábava při dělání tohodle filmu. Opravdu jsme museli použít svou představivost. Hráli jsme s ničím, ale známe Pokémony. Víme jací jsou, jak se chovají, a protože jsme vyrůstali na Pokémonech, sledovali anime a hráli hry, chtěli jsme odvést opravdu dobrou práci.

Cítili jsme velkou odpovědnost vůči Pokémonnímu fandomu, takže doufáme, že až fanoušci film uvidí, bude podle jejich představ. Jako když jsem chtěla, aby byl Psyduck skutečný, je to lepší než jsem si představovala.

Pokemon.com: Je zjevné, že vy dva jste už nějakou dobu fanoušci Pokémonů. Je nějaký Pokémon, se kterým jste si přáli se ve filmu setkat?

Justice: Ve filmu jsou někteří Pokémoni, se kterými jsme neměl žádnou scénu. Jako třeba Snorlax, s ním bych pracoval vážně rád. Přemýšlím...

Kathryn: Chystala jsem se říct Totodile.

Justice: Totodile! Jo to by bylo totálně super. Jen tak s ním chodit kolem. Nebo Clefairy!

Kathryn: Bylo by super potkat se s Charizardem. Nevím jaké by to bylo.

Justice: No vidíš, já to vím!

Kathryn: Vážně? To ale asi nebylo...

Justice: Ne, byla to vážně sranda.

Kathryn: Nemyslím, že by tenhle druh setkání byl takový, jaký bych si přála. Chtěla bych, aby to bylo přátelské. Prošli bychom se a zašli na kafe.

Pokemon.com: Ve filmu jsme se dozvěděli celý příběh o vztahu Tima a Detektiva Pikachu a o tom, jak se stali partnery, ale o Luciině příběhu toho moc nevíme. Kathryn, řekli ti nějaké zákulisní informace o původu Lucy nebo jsi měla nějakou představu?

Kathryn: V tomhle směru jsem hodně vděčná našemu skvělému režisérovi, Robu Lettermanovi. Měla jsem to všechno u scénářa. Hned jsem věděla, kým je. Líbila se mi její srdečnost a láska k Pokémonům. Je v Ryme City, městu které jsme nikdy předním neviděli, a proto mě napadlo, aby zákulisí dívky, která vyrostla v Ryme City obklopená Pokémony, bylo v podstatě ochranou zvířecích práv. Přišla jsem s tím a dotvořili jsme postavu společně. A když jsem pak potkala Justice a on přivedl Tima k životu, pomohlo mi to s postavou Lucy ještě víc.

Ryan Reynholds

Pokemon.com: Přejdeme rovnou k případu. Jste dobře vypadající chlapík.

Ryan: No, tak díky!

Pokemon.com: Ale zajímalo by nás, jestli se nebojíte, že by Detective Pikachu mohl zastínit váš vzhled.

Ryan: To mi nevadí. To mi vůbec nevadí. Ano, řekl bych, že dvě hlavní postavy, jejichž hraní mi přineslo největší radost zahrnovali schovávání se za cizí fasádou. Jednou jako Pokémoní postava a jednou jako Deadpool. A ano, líbí se mi to. Je to skvělá práce.

Pokemon.com: Když už mluvíme o hraní s maskou nebo skrze produkt CGI, tento film měl několik překvapivých emocionálních chvilek. Jaké bylo předvádět tyto emoce skrze malého chlupatého Pokémona?

Ryan: Má odpověď bude mít 2 části. Zaprvé, musíte se podívat na ten film jak je a říct: "Dobře. Když odeberu úžasný svět Pokémonů a odvyprávím ten příběh, bude to fungovat?" A ono bude. Šlo to krásně. Byla to univerzální témata lásky, ztráty, domova, otců, synů a záhad a fungovalo to skvěle.

A zadruhé, když máte tuto úžasnou dynamickou vrstvu Pokémonní kultury s jejím vesmírem a fanoušky, uvidíte, proč je to tak ikonické a stalo se to světovým fenoménem na několik dekád. Když to dáte všechno dohromady, dostanete něco opravdu speciálního.

A pokud jde o projevení emocí a vyprávění přiběhu, motion capture, který je dnes, chci říct, že se to hodně změnilo oproti tomu, když jsem to dělal v Deadpool 2. V Deadpool 2 jsem hrál Juggernauta, což byl jen krátký úsek motion capture, ale tady nemapovali jen můj obličej a pohyby. Skenovali také mikropohyby mimiky, což je jedna z nejtěžších věcí při převodu na CGI postavy.

Bylo to vážně znepokojující, když jsem to poprvé viděl. Bylo to, jako by někdo vzal duši z mého těla a vložil ji do Detektiva Pikachu. Bylo to vážně divné a asi minutu jsem se na něj nemohl koukat příliš dlouho, protože to bylo, jako by se na mě díval. Bylo to vážně zvláštní, ale umožnilo mi to vložit do velice snadno i ty nejmenší změny výrazu narozdíl od toho, jak to bylo před 2 lety.

Pokemon.com: Tohle není spoiler z filmu, je to něco co už jsme viděli v traileru, ale Detektiv Pikachu se setká s Mewtwo, což je jeden z nejmocnějších Pokémonů vůbec. To vše je ve filmy. Kam by mohl Detektiv Pikachu pokračovat?

Ryan: To vážně nevím. (směje se) Řekli bych, podívejte, pokud jste někdy našli vesmír, který se hodí k tomu, aby byl vystavěn pomocí filmů, tak je to Pokémonní vesmír. Takové Star Wars. Je tu nekonečno možnosti, jak vyprávět různé příběhy. Svět je dynamický a složitý. Vím, že navrhovali mnoho věcí, které podle mě byly hodně zajímavé. Věci tak zajímavé, že bych si přál, aby byly v prvním filmu, ale tak uvídíme.

Zdroj: pokemon.com


Nezapomeňte, že film Detective Pikachu přichází do českých kin už 9. května a už nyní lze koupit lístky na předpremiéru 8. května.

Vydáno: 29.4.2019 15:26 | 
Přečteno: 1353x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Detective Pikachu:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.