×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Rozhovor s producentem Pokémon Evolutions

Rozhovor s producentem Pokémon EvolutionsJak vznikala série Pokémon Evolutions prozradil její producent Andy Gose!

Titulní obrázek článku

Při příležitosti 25. výročí Pokémonů vycházela do září do prosince 2021 osmidílná minisérie Pokémon Evolutions, ve které se každá epizoda zaměřila na jeden z regionů Pokémoního světa. My jsme pro vás všechny epizody překládali a nyní tu pro vás máme také překlad rozhovoru s jedním z producentů, Andy Gosem.

V čem spočívá důležitost názvu minisérie? Jak právě slovo „evolutions” vystihuje její téma a děj.

A. Gose: Název Pokémon Evolutions poukazuje na vývoj světa Pokémonů napříč generacemi. Také jde o odkaz na posun ve stylu od předchozí minisérie Pokémon Generations. A nakonec odráží také změny vzhledu animace jednotlivých epizod této minisérie.

Čím se liší Pokémon Evolutions od předchozích minisérií jako Generations nebo Twilight Wings?

A. Gose: Podobně jako Pokémon Generations i Pokémon Evolutions vypráví známé příběhy ze světa Pokémonů z jiného úhlu. To, v čem se Evolutions od Generations liší je, že Generations drží jednotný vizuál, zatímco v Evolutions se vizuál každé epizody alespoň trochu liší. Generations i Evolutions vyprávění existující příběhy z her. Oproti tomu Twillight Wings přichází s novým příběhem zasazeným do prostředí her Pokémon Sword a Pokémon Shield.

img

Podle čeho jste vybírali postavy a příběhy, na které se zaměříte?

A. Gose: Neměli jsme žádné jednoduché a pevně dané pravidlo. V zásadě jsme se snažili najít zajímavé příběhy z her, které nebyly součástí Generations a nevěnovalo se jim příliš pozornosti v seriálu, filmech a předchozích speciálech. Každý příběh musí mít svůj unikátní úhel pohledu. Často jde o pohled nějaké postavy, který ještě nikdy nebyl divákům přímo ukázán.

V čem byl největší rozdíl mezi prací na seriálu a produkcí minisérie jako Pokémon Evolutions?

A. Gose: Bylo mi velkou ctí, že jsem mohl pracovat na obou projektech, ale dohled nad tvorbou a produkcí Pokémon Evolutions od začátku do konce, to bylo opravdu speciální. Bylo zábavné vybírat příběhy, kterou jsou svěží a zároveň divákům známé. Když říkám svěží, myslím tím ve smyslu, že nám umožňují spatřit záblesk světa Pokémonů z jiného úhlu a často přímo z pohledu některé z postav, což může být oproti sledování té samé postavy z pohledu hráče ve hře v mnohém jiné.

Také zaměření na trochu starší diváky vám umožní dělat příběhy v jiném duchu než v seriálu.

img

Na jaké výzvy jste narazili při převodu zápletek a postav z her do animace?

A. Gose: Jednou z nejtěžších věcí je převést postavy tak, aby dobře vypadaly a zároveň byly věrné předloze. Jakákoliv nepatrná neúmyslná změna má vliv na vnímání her, které mnoho lidí zbožňuje.

Další zajímavou výzvou bylo to, že příběh ve hrách je vždy vyprávěn z pohledu hráče, takže sledujete jen to, co se vás přímo týká, ale ostatní postavy mají také své vlastní příběhy. Co si myslí o světě a o událostech, které prožívá i hráč? Co dělají, když hráč není poblíž? Jak ovlivňují jejich příběh ty příběhy, které z her dobře známe a máme rádi? To jsou výborné otázky k zamyšlení a zodpovězení.

Jak byste popsal vizuální dojem animace Pokémon Evolutions. Jak se liší od animace seriálu a proč byla nejlepší pro příběhy, které jste chtěli vyprávět?

A. Gose: Vizuální dojem Pokémon Evolutions bych popsal jako dramatický. Přestože se styl jednotlivých epizod liší, chtěli jsme při vyprávění zdůraznit hloubku a dramatičnost postav i celého světa. A právě to, co tento jev často způsobuje je dramatický vzhled a dojem. Některé epizody jsou vizuálně temnější, hravější nebo více rozbarvené než jiné, ale každá z těchto variant přidává vizuální pocit dramatičnosti.

img

Jak ovlivňuje hudba k celkové náladě a příběhu Pokémon Evolutions? Měli jste nějaká vybraná hudební témata, která jste chtěli použít?

A. Gose: V Pokémon Evolutions je tím hlavním postava sama o sobě. Pečlivě jsme vybírali ikonické znělky z her a upravovali je tak, aby podpořili drama příběhu, který vyprávíme. Až na pár výjimek jsme chtěli, aby šlo o klasickou, filmovou nebo orchestrální hudbu, která by dokreslila zvukovou krajinu, ctila úžasné herní kompozice a dala jim nové měřítko a nový rozměr. Chtěli jsme, aby každá epizoda byla jako takový malý film, což se s hudbou, kterou připravili Ed Goldfarb a Akhil Gopal, určitě povedlo.

Co bylo tou největší výzvou, na kterou jste při tvorbě Pokémon Evolutions narazili?

A. Gose: Nikdy nemáte tolik času, kolik byste chtěli, ale protože šlo o 25. výročí, bylo datum, do kterého muselo být všechno hotové, pevně dané. Jsem opravdu hrdý na to, jak se s tím tým tady v Pokémon Company International i tým v OLM popasoval a dal do toho opravdu všechno nejen proto, aby se vše stihlo na oslavu 25. let Pokémonů, ale také aby šlo o opravdu zapamatování hodné dílo.

Jak Pokémon Evolutions zapadají do celé té oslavy 25. výročí? Měl fakt, že to bude součástí oslav, nějaký vliv na to, jaký typ příběhů jste zvolili?

A. Gose: Oslava 25. let Pokémonů se postupně zaměřila na každý region z bohaté historie her, takže jsme v Pokémon Evolutions udělali to savé a vybrali jeden příběh za každý z osmi regionů. Snažili jsme se, aby každý příběh ladil ke svému regionu jak vizuálně, tak i tematicky. Pozorní diváci si mohli všimnout toho, že jsme v každé epizodě vytvořili cameo pro dvojici Pikachu, kteří se také objevují na propagačních materiálech 25. výročí.

img

Máte nějakou oblíbenou epizodu nebo příběh. Pokud ano, který a proč?

A. Gose: To je jako kdybyste se mě zeptali, které ze svých dětí mám nejraději. Je prakticky nemožné si vybrat. Mám rád 1. epizodu, kde se nám podařilo představit tu stránku Leona, kterou jste ještě nikdy neměli možnost vidět, a navíc jsme tím dále prohloubili a vyrovnali jeho postavu. No a samozřejmě po vizuální stránce je tato epizoda opravdu nádherná.

Také 2. epizoda ukazuje příběh Lillie, ve kterém se v jedné linii propojuje její vztah s matkou Lusamine a s jejím Pokémoním partnerem Nebby, tak že zdůrazňuje silné stránky její postavy. Animace této epizody je také nádherná, doslova jedna báseň, a takové bojové scény jako tady člověk jen tak neuvidí.


Vydáno: 13.1.2022 19:26 | 
Přečteno: 516x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Evolutions:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.