×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Safari Zone (Jak to celé bylo)

Pokémon GO - Safari Zone (Jak to celé bylo)Safari Zone v Dortmundu, jak akce proběhla a co nás čekalo?

30. června 2018, to bylo datum, které bylo vyznačeno v našem kalendáři červeně. Začala nám cesta do Dortmundu. Naším cílem byl Westfalenpark, hlavní místo celé akce.

Než to celé vypuklo

Celý park se otevřel již v 9:00, ale nebylo to až tak snadné. Fronta byla i kilometrů dlouhá a to i když vstupů bylo sedm. Každý musel předložit svůj batoh k nahlédnutí, než byl vpuštěn do parku. Naše čekání začalo již v sedm ráno, už v tento moment byla fronta znatelná, ale zároveň to byl ideální čas. Prohlídka proběhla v pořádku a šlo se na to.

img

Servery a problém s připojením

V 10:00 celá naše skupina již pobíhala po parku a snažila se ulovit co nejvíce zajímavých kousků. Hra se občas lehce sekala a občas nějaký ten Pokémon nešel načíst. Párkrát se i stalo, že po odchycení Corsoly se v pokémonech ukázal Larvitar. Přesně po jedné hodině naší vypravy přišel šok. Celá hra zamrzla a nebylo možné se znovu přihlásit. Polovina lidí hrála, polovina si jen prohlížela novou načítací obrazovku. U stánku s podporou nám bylo ochotně vše vysvětleno, máme zkusit restartovat telefony, sítě, připojit se na jejich Wi-Fi. Nic však nepomáhalo a tak se naše skupina vydala k dalšímu stanu. Podpora samotného NIANTICu.

img img

Procházka po okolí

U stanu kde byla podpora NIANTICu nám bylo doporučeno opustit celý park a vyrazit směrem do pustiny. Doslova nám bylo řečeno, že se musíme vydat co nejdále od lidí a zkusit se dostat na dosah druhého mobilního přijímače. Město bylo veliké a rozlehlé, toto doporučení dostalo několik lidí, spoustu se jich vracelo a hra fungovala. Naděje. Avšak, zhruba po hodině cesty do zapomnění nám do cesty vběhl oblíbený řetězec rychlého občerstvení. Přihlášení stále nefungovalo, ani na roamingové připojení, ani na žádné Wi-Fi v okolí, to už bylo divné. Našli jsme několik hráčů, kterým hra fungovala, ani hostování internetu nepomohlo.

img

Byl to BAN?

Zpět v parku nám opět u podpory bylo řečeno, že už asi vědí o jaký problém se jedná a že pracují na jeho odstranění. Vše může být vyřešeno během několika minut, až hodin. To by problém nebyl, ale již v tento moment bylo 16:00 a za posledních pět hodin se nám nepodařilo nalogovat do hry, natož cekoliv chytnout. Park byl rozdělen na dva tábory, aktivní hráči a ti, kteří čekají. Mezitím spoustu lidí již vyčkávání omrzelo a park byl vcelkem poloprázdný. Podle výpovědí ostatních neaktivních hráčů to vypadalo, že většina hráčů ze zahraničí, kteří měli zapnutá roamingová data a aktivovali Incense, Lucky egg a nebo Star Piece na začátku akce dostali BAN. NIANTIC toto nepotvrdil, ale vše tomu nasvědčuje. Údajně se jednalo o výpadek Logovacího serveru, ale proč se hráč žijící v Německu odlogoval a znovu připojil?

Jde se na lov

V 17:00 to skutečně vypuklo. Vlna doposud neaktivních hráčů dostala možnost vyrazit a pochytat vše co se jen pohnulo. Park zavíral ve 21:00 a tak bylo stále dostatek času. Hra se prvních 20 - 30 minut sekala, jak se hromada hráčů připojila. Naštěstí už jiný problém nenastal a až do zavírací doby bylo možné skutečně chytat.

Verdikt

NIANTIC nebyl připraven na návštěvu 55 000 lidí, byl však ponaučen z dřívějška. Server by to neustál a tak se rozhodli část hráčů přímo odpojit od možnosti hrát, jakmile se park částečně vyprázdnil, byla spuštěna druhá vlna. Myslím, že je stále co zlepšovat. Je pravdou, že na každém kroku bylo několik dobíjecích stanic a v tomto ohledu bylo vše na jedničku. V parku však nebyl žádný GYM, ani možnost boje, to bylo nahlášeno dlouho předem. Jednalo se čistě o dobrodružnou výpravu. Tak proč z každé druhé stopky padal úkol: "Battle in Gym". Park jako takový je ohromný a opravdu nádherný, dokonale posloužil i tomuto účelu. Veškeré sociální vybavení a odpočinkové lokality byly rozmístěny všude kolem, nikde se nestála nekonečná fronta na jídlo, všeho bylo dost a poměrně logicky rozloženo. Ale řekl bych, že pokud se NIANTIC nezamyslí a nevytvoří pro podobné akce podpůrný server, který by dokázal vypomoci, tak se jedná o možná poslední FREE Safari Zone. Nechme se překvapit.

img img

Co říci na závěr?

Návštěvnost 50 000 lidí, otázkou však je. Padl Research a budou odměny? Ano, budou. Za celý Dortmund opravdu padlo 100 000 Field Researchu a i další milníky jsou kompletně splněny. Gratuluji všem trenérům, odměny budou od 2 - 9.7.2018.

img

Vydáno: 1.7.2018 19:23 | 
Přečteno: 1538x | 
Autor: Scoby
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.