×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky

Sbohem, Pokémaniaku!

Sbohem, Pokémaniaku!

Všechno má svůj začátek, ale i konec. Zde je pár slov na rozloučenou od zakladatele stránek.

Ahoj, tady Ryuuhei, původní zakladatel Pokémaniaka! Nebojte se, o konec stránek se rozhodně nejedná! Naopak...

Kdysi dávno, v roce 2008, jsem si z návalu nostalgie a znovu probuzeného zájmu v pokémoním fandomu rozhodl založit vlastní fanouškovské stránky. Tehdy to byl malý, z dnešního hlediska nikterak líbivý web – Bayleef.ic.cz. Pomalu jsem ho rozjížděl s pomocí stejně nadšeného bývalého kamaráda.

O rok později, inspirován příbuzným a jeho obrovským úspěchem s webovými stránkami věnovanými jinému animovanému seriálu, jsem web kompletně předělal, vytrhl jej z tematiky Bayleefa a přejmenoval na Pokémaniak. Bohužel jsem dlouhá léta marně bojoval o jeho zviditelnění, konkurence bylo už tehdy spousta, ale touha po vedení vlastních pokémoních stránek vždy převládla nad pochybami. S výbuchem mánie okolo Pokémon GO si web získal širší povědomí až v létě 2016, bohužel v té době jsem o téma už pomalu ztrácel větší zájem a začínal se orientovat jinými směry.

Až na začátku roku 2018 se z čista jasna objevili nadšení lidé, díky nimž je dnes web něčím, o čem jsem si předtím jen snil – solidní základnou plnou informací pro všechny fanoušky. S vervou se pustili do modernizace prostředí, nového obsahu, ale i budování zcela nové fanouškovské základny. A proto nyní nastal čas web již kompletně svěřit do jejich rukou a stát se jen řadovým návštěvníkem, který jim bude nadále pouze držet palce, aby ho vedli stejně dobře, ne-li ještě lépe, než doposud.

Ušel jsem s Pokémaniakem dlouhou, 12letou cestu, která nemohla mít lepšího konce. Nebo spíše začátku?

Díky za veškerou podporu!

img
img

Vydáno: 10.9.2020 16:25 | 
Přečteno: 3183x | 
Autor: Ryuuhei
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Pozdrav odpovědět
avatar
Zdravím nový tým.

Vracím se k Pokémonům a dovolil jsem si navštívit Web, na kterém jsem několik let Ryuuheovi pomáhal. Myslím si, že jsme v jednu chvíli měli jeden z nejlepších webů na české scéně. Informace jsem musel později hledat a překládat z angličtiny, a to mne i posléze demotivovalo a skončil jsem. Nicméně tento web je zároveň mé dětství. A jeho tvorbě jsem se věnoval ještě na střední škole.

Fakt mne mrzí, když vidím, že v rozloučení není místo na toho, kdo byl dlouho autorem článků, návodů a textů. Ale v pohodě. Neřeším to. Prostě vděk a pokora u lidí dnes prakticky neexistuje a je iluze to hledat. Žádné poděkování nepotřebuji. Vlastně mne to ani nepřekvapuje.

Novému týmu přeji mnoho sil a energie. Když vidím weby mého dětství, více méně mají stejný kabát. Některé informace spíš zmizely než aby se objevily nové. A více méně ty slavné weby třeba 15-20 let zpět prostě umírají. Třeba toto nebude osud webu, na kterým jsem pracoval, když ještě hlavním "maskotem" byl Bayleef. Mějte se fajn.

S pozdravem,

Pape
icon odpověděl(a)
avatar
A co věta: "Pomalu jsem ho rozjížděl s pomocí stejně nadšeného bývalého kamaráda."?

Neodkazuje náhodou ta právě na tvou spoluúčast? Ono je jednoduché někoho očernit, ale ještě jednodušší si text přečíst pořádně. Tvrdíš, že nestojíš o poděkování, ale přitom si ho svým způsobem vynucuješ. Je mi z toho zle.
icon , patrik1177 odpovědět
patrik1177
Taky se mi tenhle článek líbí. A podobně jako ty i Phanto, i můj zájem o Pokémony částečně opadl. Největší problém je však pro mě čas, i kdybych se velice chtěl víc zapojit do provozu Pokémaniaku a pravidelně psát nějaké články, bohužel to není možné, prostě bych to nestíhal.
icon odpověděl(a)
matejslaby
Článek krásně napsaný. Chtěl bych se vás zeptat jestli by bylo možné se přidat k pokemaniaku. Opravdu hodně se zajímám o pokémon anime a rád bych o něm psal články. S pozdravem Matěj.
icon , - odpovědět
Phanto
Moc hezky napsané. Už je to nějaká doba, co jsem tu něco napsal... Můj zájem o pokémony v poslední době bohužel celkem opadl. Možná mě někdy v budoucnu bude zase toto téma bavit, ale aktuálně se nemám problém vzdát své role. Asi toto není nejvhodnější místo, ale tento článek mě konečně donutil to napsat. Takže co už :-)
icon , - odpovědět
Ricmont
Krásně napsané. Nebýt Pokemaniaka tak bych se nikdy k Pokémonům nevrátil. Děkuji ti za to a děkuji že toho teď mohu být součástí
icon , - odpovědět
koca2000
Opravdu hezky napsané. Jsem vážně moc rád, že tento web vznikl a že nyní mohu být jeho součástí a pomoct mu růst dál. Děkuji!
icon , - odpovědět
Scoby
Moc krásný článek... Byla to dlouhá cesta... Rozhodně děkujeme... Nikdy na začátky tohoto webu nezapomene, Pokemaniak je v srdcích mnohých uživatelů již od počátku... Stále je co zlepšovat, rozšiřovat...

Naše cesta pokračuje...