×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky

[Spekulace] Jakou přinese Pokémon Scarlet and Violet mechaniku do zápasu?

[Spekulace] Jakou přinese Pokémon Scarlet and Violet mechaniku do zápasu? Nová generace, nový Pokémoni, nový region... Nová bojová mechanika?

Titulní obrázek článku

Devátá generace se blíží, a tak o ní můžeme začít spekulovat. Třeba o tom, co nás čeká během zápasů.

Bojové mechaniky jsou již klasikou

img

Ať se vám to líbí nebo ne, tak bojové mechaniky jsou součástí Pokémoního světa již od regionu Kalos, tedy od šesté generace, kdy se nám poprvé ukázal Megavývoj (Mega Evolution). Následně se v Sun and Moon objevil Z-útok (Z-move) a Galar se vytasil s Dynamax a Gigantamax. Dá se tedy předpokládat, že i nová generace bude mít podobnou bojovou mechaniku. Ovšem jaká to bude?

Napověděl trailer?

img

Trailer nám možná napověděl, na co by nová bojová mechanika mohla by zaměřená. V traileru vidíme hlídače, který prochází kancelářemi Game Freak, když uslyší z jedné místnosti rachot. Všimne si tak dveří, za kterými se svítí. Jde to samozřejmě zkontrolovat a v okamžiku, kdy vstoupí do místnosti, se ocitne úplně jinde. Skoro jako by byl i v jiné době. Během svého průzkumu pak narazí kromě nových startérů i na hodiny, které se chovájí poněkud zvláštně a zvláštně se chová i celá místnost. Jako by hlídač cestoval časem.

Budeme moct ovládat čas?

img

Pokud by nám nová bojová mechanika umožnila ovládat čas, mohlo by to samotné zápasy poposunout zase o kus dál. Kdybyste měli možnost vzít zpátky útok, který se nepovedl tak, jak jste plánovali, nebyli byste rádi za možnost vrátit čas a zkusit na soupeře něco jiného? Samozřejmě by celá mechanika byla omezená, jako jsou i mechaniky, které již ve hrách jsou. Čas byste mohli vrátit jen jednou za zápas. Tato mechanika by měla rozhodně na hru nejspíše největší vliv. Protože Megavývoj, Z-útok a Dynamax jsou sice mechaniky, které vám přinesou výhodu do zápasu, ale zápas samotný nemusí nutně rozhodnout. Ovšem mít možnost vrátit čas s tím, že byste věděli, jaký bude další soupeřův krok by mohlo obrátit zápas, který se nedaří, ve vás prospěch.

Možná něco jiného

img

To, že se v traileru pracuje s časem neznamená, že se s časem bude pracovat i ve hře. Je možné, že si vývojáři pro nás připravují úplně něco jiného. Jasné ale je, že se zápasy v Pokémon Scarlet and Violet poposunou opět o kus dál, než jsou teď.

A co myslíte vy? Jakou novou bojovou mechaniku by mohla nová generace přinést?


Vydáno: 11.3.2022 23:53 | 
Přečteno: 654x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Scarlet and Violet:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.