×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x02 - On Lugia They Go, Ash and Go!

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x02 - On Lugia They Go, Ash and Go!

POZOR!!!!! Článek obsahuje spoilery k aktuální epizodě i předchozím sériím.

Máme za sebou druhou epizodu 23. série. Pojďme si společně rozebrat děj epizody On Lugia They Go, Ash and Go!

Ash a jeho úspěchy

img

Hned první záběr z Ashova pokoje je velice překvapivý a bourá veškeré mýty o tom, že série jako taková je rozdělená do dvou alternativních realit. Na poličce totiž máme možnost vidět Ashovy trofeje a několik sad oznaků z předchozích regionů.

Trofeje:

Vítězný pohár z Alolské Pokémonové ligy, Trofej ligy z Pomerančových ostrovů, Památeční odznak z Indigové ligy, Ocenění z Battle Frontier.

Oznaky:

Hoenn, Sinnoh, Unova, Kalos

Ostatní:

Figurka Masked Royal a náramek Z-move

Nový profesor

img

Už před premiérou série jsme věděli, že se v seriálu objeví nový profesor, jehož laboratoř bude sídlit v Rumělkovém městě. Pokud jste ale čekali, že Profesor Oak se bude věnovat na stará kolena psaní Poképoezie tak to ne. Oba profesoři si totiž region Kanto rozdělí. Zajímavá je však úvodní řeč profesora Sakuragi. Ta je totiž totožná s úvodní řečí, kterou nás profesorové či profesorky vítají v úvodu herní série.

Odkazy na mobilní hry

Kromě odkazu na hlavní herní sérii jsme se dočkali i pomrknutí na mobilní hry. Konkrétně jsme mohli vidět trojici vajíček stejné barvy jako v Pokémon GO. Další věc, která jasně odkazovala na hru Pokémon GO, byl legendární Raid. Dále na jedné fotografii bylo možno vidět podobiznu Pikachu která odkazovala na hru Pokémon Quest.

img
img

Lugia

img

Hlavní děj se točí kolem Pokémona Lugia, kterého se bude snažit vyzvat k zápasu několik trenérů. Jediný komu se to podaří je Ash. Znamená to snad, že Lugia viděla v Ashovi potenciál? Zajímavé je i to, že tvůrci použili znovu Lugiu, i když jsme jí mohli před rokem vidět ve filmu Power of Us. Podle velikosti Lugie to vypadá, že se jednalo o nedospělého jedince.

Setkání Ashe a Go

img

První setkání Ashe a Go nám ukázalo, že oba se nebojí skočit bezhlavě do akce. Ovšem zatímco Ash bere vše jako skvělé dobrodružství, tak Go celou situaci bere více vědecky. Přesto se oba dva téměř okamžitě spřátelí. Go podle všeho bude v seriálu akčnější verzí Clemonta ze série XY. Také má vědecké vlohy a umí přistupovat k věcem rozvahou, i když na rozdíl od Clemonta bude Go držet více krok s Ashem, co se rivality týče.

Výpomoc u profesora

img

Také jste si lámali hlavu s tím, jak bude fungovat tato série, když má obsahovat všechny regiony? Tak v této epizodě jsme dostali odpověď. Po vyprávění oběma profesorům o zážitku s Lugií se rozhodl profesor Sakuragi, aby mu Ash a Go pomohli s výzkumem. Což by mohlo znamenat, že jednotlivé regiony Ash i Go navštíví v rámci práce u profesora.

Go a první Pokémon

img

Na konci dílu byl Go postaven před volbu startovního Pokémona. Před začátkem série se trochu počítalo, že bude vybírat z tria Galar Pokémonů (Scorbunny, Grookey a Sobble). Místo toho dostal na výběr z typické Kanto trojky (Bulbasaur, Charmander a Squirtle). Na konec si však Go vybral Pokémona, který není zrovna typický pro trenéra, který teprve začíná... Mew. Otázka je, jak se Go seznámí se Scorbunny. Dostane Scorbunny od profesora? Nebo snad na sebe oba narazí při nějakém výzkum, který bude Go pro profesora dělat? To se snad dozvíme brzy.

Další prostřehy máme za sebou. A čeho jste si na druhé epizodě všimli vy?


Vydáno: 26.11.2019 22:45 | 
Přečteno: 1745x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
Zjistil jsem co je ta poslední trofej (ta vedle té z pomerančové ligy), je to památeční odznak z indigo ligy, je vidět v epizodě 82. Friends to the End
icon odpověděl(a)
koca2000
Máš pravdu, je to on. Doplnil jsem to do článku. Děkujeme.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Děkuji za upřesnění
icon , Psychická komunikace odpovědět
koca2000
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
Ricmont
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
avatar
[Byl skryt text obsahující spoilery.]