×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x01 - Pikachu is Born!

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x01 - Pikachu is Born!

POZOR!!!!! Článek obsahuje spoilery.

V dnešním článku si rozebereme pár momentů, kterých jsme si mohli všimnout během sledování epizody Pikachu is Born!.

Posun v čase

img

V první epizodě nás sice vítá Ash, ovšem trochu menší než jsme zvyklí. Celý děj první epizody se totiž odehrává několik let před začátkem Ashovi cesty. Fanoušky původní série určitě potěší odkaz na první díl seriálu. Stejně jako v úvodním díle i zde Ash znovu zaspal. Tentokrát ovšem toto zaspání má ten důvod, aby prostor v seriálu dostaly nové postavy.

Pikachu origin story

img

Jedna z dějových linií této epizody se točí kolem života Pikachu před tím, než se setkal s Ashem. Celý díl tak sledujeme Pichu, jak objevuje pro něj úplně nový svět. Ani zde si tvůrci neodpustili odkaz na původní sérii. Pichu se totiž ocitne pod útokem divokého Ekanse. Toho samozřejmě Pichu zažene hned prvním útokem. Tady se jedná o odkaz k budoucím soubojům, které v budoucnu, už jako Pikachu, svede proti Ekansovi z týmu Rakeťáků.

Poté už sledujeme cestu Pichu s jeho adoptivní rodinou Kangaskhanů. Co nám ovšem tato epizoda neprozradila je důvod, proč Pikachu ze začátku nevěřil lidem.

img

Go, Koharu a Mew

img

Druhá dějová linie se točí kolem postav Go a Koharu. Už od začátku vidíme, že jsou oba rozdílné povahy. Go je zvídavý a energický, naopak Koharu je spíše zdrženlivá. Jejich příběh se točí kolem setkání s Pokémonem Mew. Zde vznikl cíl Go pochytat všechny legendární Pokémony s Mew v čele. Samotný Mew v epizodě působí jako malý provokatér :). Při souboji z Nidokingem si dělá ze svého soupeře spíše legraci, než aby bral souboj vážně. Poté si se samotným Go zahraje na schovávanou. Což mu jde díky transformaci opravdu skvěle :)

img

Ash to udělal znovu

img

Na konci epizody se dostaneme do doby prvního dílu celého seriálu. A tvůrci nám nabídli opět nám již známou scénu s Ashovým zaspáním. Tentokrát se ale jedná o nám známou scénu, která odstartovala Ashovu cestu před třiadvaceti lety.

V příštích postřezích se podíváme na epizodu On Lugia They Go, Ash and Go!. A co vy? Všimli jste si nějakého postřehu, který jsme zde nezmínili?


Vydáno: 25.11.2019 22:46 | 
Přečteno: 1203x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
Prý že farfetch nemá další evoluci:), jsem zvědav co bude říkat, až(jestli) ji v galaru uvidí:)
icon odpověděl(a)
Ricmont
Téhle scéně si nejspíš dělají legraci tvůrci ze sebe. Nebo odkazují na tvrzení profesora Oaka že je jen 150 Pokémonů
icon odpověděl(a)
koca2000
Nezapomínejte, že to bylo v době před prvním dílem. Kdyby řekl něco jiného popřel by svá budoucí tvrzení. Tvůrci to pojali jako prequel a proto nepopřeli nic z toho, co už bylo řečeno, i když dnes už víme, že je to jinak.
icon odpověděl(a)
avatar
Janý, podle mě to tam dali schválně. Proto jsem zvědavý co na to bude říkat.
icon odpověděl(a)
AshKetchum
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
Ricmont
[Byl skryt text obsahující spoilery.]