×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x03 - Ivysaur is Quite Mysterious, Don't You Think So?

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x03 - Ivysaur is Quite Mysterious, Don't You Think So?Pozor článek obsahuje spoilery k aktuálnímu dílu.

Máme za sebou třetí epizodu nové série a i tentokrát jsme mohli vidět pár zajímavostí.

Odkaz na Detective Pikachu

img

Mr. Mime je s námi v seriálu už dlouho a pokud vynecháme jeho úvodní epizodu, tak se vždy jednalo spíše o zábavný doplněk epizod odehrávajících se u Ashe doma. Ovšem ve 23. sérii podle všeho dostane Mr. Mine o dost víc prostoru. Možná za to může popularita tohoto Pokémona, která se o dost zvedla díky Mr. Mime z Detectiva Pikachu. Oba totiž mají společné mimické schopnosti. Jak případě Mr. Mime ve filmu, kterého „popálil“ imaginární oheň, tak v této epizodě zase má reálný dopad „imaginární“ vysávání a dokonce i jídlo Mr. Mime je doslova mimické.

Rotom je zpět

img

Když jsme se dozvěděli, že místo Pokédexu dostane Ash mobil, dalo se to pochopit, i přestože předchozí Pokédexy měly podobu konzolí, na kterých hra vycházela. Ovšem změna přijít musela. Ovšem když tvůrci odhalili, že v mobilu bude Rotom. Tak mnohým z nás určitě zatrnulo. RotomDex byl totiž jedna z nejvíce otravných postav z celé série Sun and Moon. Díky bohu je sice Rotom zpět, ale, a teď mi promiňte ten výraz, konečně drží hubu a mluví, jen když je dotázán. Osobně se mi tento způsob Rotoma líbí víc než ta předchozí verze, o které doufám, že se smaží v pekle.

Také se jedná o jasný odkaz na hry Pokémon Sword and Shield.

Odkazy na Pokémon GO

img

I v této epizodě jsme měli možnost vidět pár odkazů na Pokémon GO. První zcela patrný odkaz byly ikony druhů při popisu Ivysaura. Ty totiž byly identické s těmi, které můžete vidět ve hře. Druhý odkaz chce možná trochu víc fantasie. Věž, na které se odehrává vývoj Ivysaurů, Bulbasaurů a souboj s týmem Rakeťáků připomíná Raid věž v Pokémon GO, tedy alespoň svým tvarem.

img

Nový outfit

img

V nové epizodě jsme měli možnost potkat i policistku Jenny, a pokud jste čekali klasický Kanto vzhled, tak tvůrci překvapili, protože evidentně se v Kantu fasovaly nové uniformy.

Už jsou zase na scéně

img

Návrat Rakeťáků byl očekáván a konečně jsme ho dostali. Stejně jako v minulosti i tentokrát přišli Rakeťáci o své chycené Pokémony z předchozí generace a nám zůstala jen původní čtyřka. Ovšem Rakeťáci přišli se zajímavým nápadem a to doslova automatem na Pokémony, který jím věnoval samotný Giovanni. Uvidíme, jestli se tento vynález objeví i v dalších epizodách.

img

Giovanniho tajná zbraň

img

Poprvé se v této sérii objevil i Giovanni. Ten se zde chová trochu víc namyšleně, než jsme u něj zvyklí. Svým diktátorským proslovem vyslýchá Rakeťáky. Přičemž jim prozradí, že chystá tajnou zbraň. Jedná se snad o dalšího Pokémona jako byl Mewtwo? Nebo je to automat na Pokémony, který jsme v této epizodě už viděli?

Tak máme za sebou další epizodu a další postřehy. Jak se vám líbila tato epizoda? A jací Pokémoni se podle vás ukrývají v automatu, který dal Jessie a Jamesovi jejich šéf Giovanni?


Vydáno: 2.12.2019 23:01 | 
Přečteno: 717x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.