×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x09 - The Pledge We Made That Day! The Ho-Oh Legend of the Johto Region!!

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x09 - The Pledge We Made That Day! The Ho-Oh Legend of the Johto Region!!

Pozor článek obsahuje spoilery k aktuální epizodě.

Hledat v dnešní epizodě postřehy bylo pro mě složitější, ale i tak se něco našlo.

Inspirace v I Choose You

img

Když jsem po minulém díle viděl upoutávku na tuto epizodu, tak jsem se hned neubránil pocitu, že tvůrci se budou aspoň z části inspirovat dvacátým Pokémon filmem I Choose You. Základ v podobě duhového pírka, které Ho-Oh ztratí, zůstává stejná. Ovšem poté jdou oba příběhy vlastní cestou. Nebo ne?

Proč Chadův děda nebojoval s Ho-Oh

img

V I Choose You Ho-Oh ztratí své pírko, pokud pozná v trenérovi potencionál. Zatímco Ash se ve filmu vydal Ho-Oh naproti, aby s ním bojoval. Tak Chadův dědeček podle všeho neopustil město, protože podle legendy se Ho-Oh objevil již několikrát u věže, která k městu patří. Legendu o tom, jak Ho-Oh zachránil trojici Pokémonů a přetvořil je na legendární trio Johta. Ho-Oh si mohl myslet, že takové počínání znamená nezájem o setkání s ním a proto se neukázal.

Duhová Pírka a Ho-Oh

img

Určitě jste si všimli, že po většinu epizody nebylo duhové pírko moc duhové. Důvod je ten, že Chadův děda ztratil víru v to, že by Ho-Oh mohl, kdy vidět. Na rozdíl od Ashe v I Choose You Chadův děda nikdy neviděl Ho-Oh přímo na vlastní oči a duhové pírko byla jeho jediná stopa. Když na konci epizody viděl, jak jeho vnuk bojuje za to, aby si jeho děda splnil sen, vrátila se mu víra a pírko zase ožilo. Možná, že to cítil i Ho-Oh a proto se proletěl u věže.

Přímý odkaz na 1. díl seriálu

img
img

Zatím jsme se zabývali spíše podobností s filmem I Choose You, který pochází z alternativní filmové dějové linie. Nyní je čas vrátit se zpět do té seriálové. Fanoušci si stále nebyli jistí, jestli se jedná o reboot, nebo ne. Tato epizoda nám ale přinesla odkaz a dokonce i jednu scénu z prvního dílu celého seriálu. Konkrétně jde o scénu, kdy po porážce Spearow vyjde slunce a Ash s Pikachu na obloze spatří Ho-Oh. Ash o tomto okamžiku nejen mluvil, ale také jsme ho mohli vidět. Jediný rozdíl je chybějící Pokédex. Podobnou scénu jsme mohli vidět i ve filmu I Choose You, ale byla výrazně odlišná.

Chybička se vloudila

img

Je celkem normální, že sem tam se v animaci objeví nějaká ta chybička a někdo má v jedné scéně jinou barvu očí nebo oblečení. Ani 23. série se tomuto neubránila a v jedné ze scén na začátku dílu Ashova vesta zkrátka přetekla své okraje a podívala se i do svého stínu.

Co říkáte na dnešní postřehy? Pokud mi při jejich psaní něco uniklo, tak mi určitě dejte vědět do komentáře!


Vydáno: 21.1.2020 15:25 | 
Přečteno: 1249x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.