×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x10 - The Dragonite Paradise and the Dragonair Trial!

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x10 - The Dragonite Paradise and the Dragonair Trial!Pozor članek obsahuje spoilery!!!

Desátá epizoda nás zavedla na Ostrov Dragonitů. Jaké postřehy zde byly vidět?

Vtipný odkaz na Pokémon GO

img

Určitě víte, že nejsem moc velký zastánce odkazů na Pokémon GO v seriálu, a to, že každou epizodu musí Go po nějakém Pokémonovi hodit Pokéball, mě už osobně dost nudí. Ovšem odkaz na Pokémon GO v dnešním díle mě pobavil. Při chytání Dewgonga totiž přišel Go o všechny své Pokébally. Ty se mu totiž stejně jako v Pokémon GO nevrací. Samozřejmě se toto stává i ve hrách na Nintendo konzole, ale vzhledem k tomu, že Go zastupuje hráče právě výše zmíněné hry, tak není pochyb, že je to odkaz na ní.

Je Dratiny drak či had?

img

Dratiny a další jeho vývojová stádia jsou dračí typy. Ovšem tento díl se k těmto Pokémonům stavěl jako k hadům. Nejen, že Dratiny svléká kůži a Dragoniarové si mezi sebou měřili síly, jako to dělají hadi v přírodě. Teď můžete říct, že draci a hadi patří do skupiny plazů, a tak je pochopitelné, že budou některé prvky jejich životů stejné. Ale pokud tohle dračí typy jako Dratiny a Dragoniar dělají evidentně již generace, jak to, že do teď o tom nikdo z Pokémoních vědců nemá jedinou zprávu? Kdyby se jednalo o vzácnou regionální variantu, nebo o nového Pokémona, tak by se to dalo chápat. Ale Dratiny, Dragoniar a Dragonite jsou s námi celé léta, tak proč se k nim najednou přidávají vlastnosti, které předtím neměli. Upřímně kůže z Dratiny by určitě byla pro vědecké účely velmi užitečná.

Měl být Dragonite opravdu poslední vývojový článek?

img

Ash a Go v epizodě upozornili na jeden fakt. A to sice to, že se Dragonite vůbec nepodobá svým příchozím stádiím. Sice máme ve světě Pokémonů Pokémony jako jsou Bellossom, kteří se také nepodobají svým předchozím stádiím. Ale to se jedná spíše o vedlejší vývojovou větev. Dragonite patří do hlavní. Odpověď musíme hledat v minulosti. Je totiž možné, že Dragonite vypadal v rámci konceptu jinak. Bohužel musel pryč a jeho místo nahradila varianta jakou známe.

První chycení Pokémon

img

Jako by mě tvůrci slyšeli a řekli si: "Ano, je na čase. Ash už musí něco chytit." Osobně jsem očekával, že jeho první chycený Pokémon bude lítající typ z regionu Galar. A svým způsobem jsem to i na 50% tipnul. Dragonite lítat umí, ale z Galaru není. Znamená to, že Ashův tým do Pokémonové ligy regionu Galar bude složen skrz všechny generace? Jednalo by se rozhodně o zajímavou změnu konceptu.

Seriál se zase pohnul o kousek dál. Sice příběhová linie s výzkumem je už trochu nudná, ale snad přijde nějaká větší změna. A co myslíte vy?


Vydáno: 30.1.2020 20:06 | 
Přečteno: 1334x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
koca2000
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
Ricmont
[Byl skryt text obsahující spoilery.]