×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x13 - Ash VS Leon! The Path to Power!!

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x13 - Ash VS Leon! The Path to Power!!

Pozor článek obsahuje spoilery!!!!

Třináctá epizoda přinesla plno postřehů.

Kaiju útočí

img

Útok Drednawa a jeho následný souboj s Pikachu byl odkazem a poctou na japonské Kaiju filmy. Pro ty z vás, kdo netušíte, co to je Kaiju, tak jsou to monstra z japonského folkloru, která útočí většinou na Tokio. Například Gojila (Godzilla).

Pikachu umí Gigantamax

img

Jen někteří jednotlivci jsou schopní Gigantamaxu a Pikachu mezi ně také patří. Z počátku měl ale problém s nárůstem velikosti. Názorně nám to ukazuje, že Pikachu se bude muset naučit používat ve formě Gigantamaxu i jiné věci než rychlost, o kterou se do teď opíral. Gigantamax rozhodně přinutí Ashe změnit jeho taktiku.

Výjimečný Ash

img

Když Leon viděl, že se Pikachu dostal do Gigantamaxu i bez Wishing Star na Ashově zápěstí, udělalo to na něj dojem. Pikachu přitom pouze nevědomky využil energii vyvěrající ze země po útoku Rakeťáků.

Bodový systém

img

Tak se světového turnaje dočkáme. Ovšem zatím to vypadá, že se musíme obejít bez odznaků. Rozhodovat bude počet vybojovaných zápasů. Čím víc vítězství, tím větší šance se dostat až na vrchol. Otázka je, jestli začne Ash od nuly, nebo se mu budou započítávat i zápasy, které již v minulosti v různých ligách vybojoval. Za druhé místo v Kalosu a za vítězství v Alole určitě musí být dost bodů.

Leon vs. Ash

img

Hlavním bodem dílu byl zápas Leona a Ashe. Všem bylo jasné že Leon vyhraje, ale Ash mu dá zabrat. Zajímavé je ale vyvolávání Gigantamaxu. Zatímco Charizard se vrátil do Pokéballu, aby mohl být opět vypuštěn jako Gigantamax, Pikachu se do Pokéballu nevracel. Opět se projevilo zvláštní propojení Ashe a jeho Pikachu, které způsobilo, že Ash dokázal přenést energii z Wishing Star přímo do Pikachu a nepotřeboval ho mít v Pokéballu.

Cíl?

img

Na konci dílu vidíme Ashe a Leona před plným stadionem. Může se jednat o Ashovu představu, čeho chce dosáhnout. Já si spíše myslím, že se jedná o takovou malou upoutávku na to, jak skončí Ashova cesta ve světovém šampionátu.

Jak se vám líbil Pikachu ve své Gigantamax formě? A myslíte si, že scéna na konci odkazuje na finále Ashovy cesty po světové lize?


Vydáno: 23.2.2020 12:50 | 
Přečteno: 1210x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
[Byl skryt text obsahující spoilery.]