×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x14 - The First Visit to the Unova Region! Raid Battle at the Ruins!!

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x14 - The First Visit to the Unova Region! Raid Battle at the Ruins!!Pozor článek obsahuje spoilery!!

První návštěva regionu Unova se neobešla bez několika postřehů.

Poušť

img

Naši hrdinové byli postaveni před nelehkým úkolem, překročit Unovskou poušť. Na konec využijí Beedril a Dragonite a pomoci surfu se dostanou přes poušť. Zajímavostí je, že samotné surfování je odkaz na bug ze starších Pokémoních her. Dříve totiž měla vodní plocha a poušť podobný kód a tak šlo přes ni použít HM Surf. Na druhou stranu to bylo celé trochu zbytečné, protože, jak se později ukázalo, se po písku dá v pohodě chodit a dokonce i Pikachu s Scorbunny jaksi zapomněli, že by je měl písek pálit na packách.

img

Překvapivé nepřekvapení

img

Celá epizoda se točí kolem Titána. Ale kdo je ten tajemný Pokémon? No epizoda nás nechala tápat asi tak minutu, aby nám pak řekla, že to je Golurk. Znaky, které byly všude kolem, tomu jasně napovídaly a pokud znáte Unovské Pokémony, tak v momentě odhalení znaku jste byli doma. Za mě tohle hrozně snížilo napětí celé epizody.

Tvůrci si zasedli na Ashovi

img

Go měl zase plodný den co se týče chytání. Kromě Golurka si chytil ještě Sandila a Darmanitana. Ovšem když chtěl Ash chytit Woobata nebo Yamaska, tak jeho snaha byla překažená. To mě vede k názoru, že tvůrci dost nadržují Go. Ash sice nikdy nechytal kvanta Pokémonů, ale snad mohl aspoň jednoho Pokémona v této epizodě chytit, když se o to snažil.

img

Shiny Pokémon GO

img

Po delší době jsme dostali opět nějaké ty odkazy na Pokémon GO. První z nich je označení Shiny Pokémonů v Pokédexu. Tyto Pokémoni se stejně jako ve hře Pokémon GO označují trojicí hvězdiček. Samotný trenér s modrým Psyduckem je zase odkaz na hráče Pokémon GO, kteří se zaměřují na hledání jen Shiny Pokémonů a klasické druhy chytají jen pro plnění úkolů.

Souboj s Raid Bossem

img

Druhým odkazem na Pokémon GO v epizodě byl souboj s Golurkem jako s Raid Bossem. Dočkali jsme se všeho co hráči Pokémon GO znají. Od vyklubání vajíčka, přes monstrózní velikost, až po potřebu bojovat ve skupině. Golurk totiž patří ve hře k těm složitějším Bossům a porazit ho sólo je nejspíše téměř nemožné. Co ale epizoda nedodržela byla možnost, aby si chytil Golurka každý. Bylo by to zajímavé, kdyby se Golurk rozdělil na více menších Golurku :D.

Odkaz i na Black and White

img

Samotná poušť i katakomby jsou zase jasným odkazem na 5. generaci her Black and White, kdy v těchto oblastech budete muset trávit dost času a detailně je prozkoumat.

Useknutý díl

img

Na konci epizody po porážce Golurka se ve zdi objeví díra, kterou je vidět vstup do starodávného města původních obyvatel, které měl Golurk chránit. A přesto, že byste asi očekávali, že v dalším díle budeme toto město prozkoumávat, nic takového se nestane. Místo toho je díl useknut a ocitáme se zpět v Sakuragiho institutu.

A co si myslíte vy? Měli tvůrci lépe schovat Golurka nebo vám nevadilo že vás připravili o moment překvapení?


Vydáno: 2.3.2020 14:24 | 
Přečteno: 827x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.