×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Teorie ze světa Pokémonů

Teorie ze světa PokémonůPokémoni jsou s námi 23 let a proto není divu, že se kolem tohoto seriálu vyrojilo plno teorií. Pojďme se na některé více či méně známé podívat.

Alternativní světy

Tato teorie tu jednou již byla, když Ash začal cestovat po Unově. Tentokrát vyšla opět na světlo díky regionu Alola. Pro ty, co o této teorii neslyšeli, pojďme si jí připomenout.


Hlavní dějová linka Ashova příběhu obsahuje tyto regiony: Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh a Kalos. Vedlejší linka se pak má odehrávat v těchto regionech: Kanto, Unova, Alola. Jak vidíte výchozí bod je tady Kanto. Zatímco v hlavní dějové lince se Ash postupně vyvíjí až do jednoho z nejlepších trenérů v regionu Kalos. Tak ve vedlejší linii prakticky začínáme opět s desetiletým Ashem (v Unově například neví, že má oslabit Pokémony než je chytí. V Alole ho to musí učit kompletně od začátku). Jediné postavy, které tyto linky spojili, byly Dawn, Cilan, Clement a Bonnie (Cilan, Clement a Bonnie se spolu setkali ve speciální epizodě). Tuto teorii ovšem po čase vyvrátili sami tvůrci, když se v regionu Unova potvrdilo, že Ash má Pokémony i z regionů Heonn a Sinnoh. Ty by totiž v alternativním světě neměli existovat, protože Ash příběhově tyto regiony v této verzi nenavštívil.


Další alternativní svět vytvořil 20. Pokémon film. Ten nám nabízí možnost, co by se stalo, kdyby Misty nevylovila Ashe spolu s Pikachu z řeky.

Ashův ultimátní tým

Ptali jste se někdy, proč si Ash ve finálovém zápase v Kalosu nepozval do týmu Charizarda, Infernapa nebo Sceptila? Odpověď na tuto otázku je snadná, chtěl vyhrát se svým týmem z Kalosu. Ale podle pár teorií bychom se mohli jednou dočkat Ultimatního týmu těch nejlepších z nejlepších. Pokud se zeptáte lidí, kdy by k tomu mohlo dojít, tak nejčastěji se typuje období kolem 10. generace. Teď jsme u 8. generace, takže uvidíme, jestli to bude pravda již za pár let. Tato teorie počítá s tím, že se vrátíme do nějakého dřívějšího regiónu.


Ash je v kómatu

Pamatujete si, jak v první epizodě Ash spadl z kola? Tak od této doby je všechno jen sen. Ash upadl do bezvědomí a momentálně leží v nemocnici. Misty, Brock, May, Serena atd. jsou jeho skuteční přátelé a znají se již několik let. Ashovo povědomí si vytvořilo příběh o tom, jak cestuje s přáteli, aby se vyrovnalo se šokem. Tato teorie vznikla proto, že žádná postav v seriálu vzhledově nestárne. Tuto teorii podle některých lidí ještě víc potvrdil fakt, že se Ash a Serena znali z dob Ashova dětství a jeho paměť Serenu vytáhla jako další postavu v jeho smyšleném příběhu.


Stálá společnice

Ash za dobu, co cestuje vystřídal plno společnic. Jedna z teorií tvrdí, že bychom se mohli dočkat doby, kdy Ash dostane společnici, která s ním vydrží víc než jen jednu generaci (Takový Brock v sukni). Zatímco jedna skupina tvrdí, že se to týká nové společnice, druhá typuje, že se tady mluví o Sereně nebo Misty.


Diamant a perla / XY a XYZ nejsou Ashovi příběhy

První epizoda z regionu Sinnoh se jmenuje „Dívčí dobrodružství začíná“. To u některých vzbuzuje dojem, že v této sérii není Ash hlavní postavou, ale slouží tu spíše jako společník pro Dawn, o které celá tato série je. Tato teorie sedí o něco více ale k sérii XY a XYZ. Serena je tady nezkušená dívka, která nemá vůbec tušení, čím má být. Proto se vydává na svojí cestu (dobře, chtěla vidět Ashe, ale to je teď vedlejší). Serena tady zastupuje nové fanoušky Pokémonů, zatímco Ash tu má roli zkušeného trenéra, který se v tomto svět pohybuje již léta a Sereně pomáhá.


Armor evoluce

Poslední teorie se týká spíše nových her než samotného seriálu, i když se projeví samozřejmě i v něm. Po odhalení her Sword a Shield se objevila teorie, že Pokémoni budou bojovat v brnění. Jedna verze tvrdí, že půjde o nový způsob dočasné evoluce například jako u Mega Evoluce. Druhá verze se přiklání tomu, že se ve hře popřípadě v seriálu dočkáme soubojů podobných rytířským kláním. Tím, že trenér před začátkem bude moc svého Pokémona obrnit. Tento nápad byl již ukázán v jedné epizodě série XY a přecejen do regionu inspirovaným Anglií se toto klání hodí víc.

Tak tohle bylo pár teorií, které jsem našel na růžných fórech či webech. Tyto teorie až na první, kterou tvůrci nepřímo vyvrátili, nejde zatím nijak dokázat. Postupem času se jistě začnou objevovat další a další možná ještě šílenější teorie, ale tak už to u fenoménů bývá.


Zaujala vás některá z teorií? Myslíte, že by se nějaká z nich mohla potvrdit?

Vydáno: 19.3.2019 19:24 | 
Přečteno: 3030x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Raven
Ještě bych přidal teorii kdo je Ashův otec. Po netu běhá spoustu doměnek, že to je např. Giovanny nebo Oak a proč o něm nic nevíme ?. Podle vyjádření tvůrců Ashův otec tam někde je, ale ješte nepřišel čas ho představit.
icon odpověděl(a)
Ricmont
O té jsem také uvažoval. Ale pak když si člověk uvědomí v seriálu je plno postav co má jen jednoho rodiče. Kde jsou otcové Dawn a Sereny? Proč se v seriálu neobjevili rodiče Misty nebo Iris? Kde je Clementova a Bonnia matka? Vlastně jediný kdo má v seriálu kompletní rodinu je May a Max.
icon odpověděl(a)
SoulEevee99
Raven: Já jsem někde četla, že on je právě tím mistrem pokémů a Ash ho středne až se budou pokémo chvílit dokonce... Jako ten jeden nejvíce epic boj... Ale to by bylo potom divné, že by si nikdy nevybavil nic pod jeho příjmením... Jedině by používal nějakou přezdívku...

Ricmont: U Iris je zmíňka o jejich rodičích... Že po jednom z nich převzala pak stadion a oni pak odešly pomáhat do jejich vesnice a vlastně dožít...
U Dawn jsem jenom slyšela, že její otec měl zemřit prej, ale to je tak všechno... :/
icon odpověděl(a)
Ricmont
SoulEevee99: Nevím každý region má svého championa a snad kromě Johta je znám všechny a ani jeden není Ashuv otec. Myslím si že v seriálu nic jako Šampion, Šampionů není. Pokud jde o Iris tak o této zmínce slyším poprvé. Pokud vím tak ve hře sice vlastní stadion ale v seriálu odjela spolu se Cilenem do Johta když Ash odlítal do Kalosu
icon odpověděl(a)
SoulEevee99
Ricmont: Tak tá zmíňka pokud vím byla jenom v manze o Iris... Nevím pokud přesně takhle... Ale něco tam o jejich rodičích bylo... Já si mangy teprve plánuji koupit... Jinak kdoví zda je nějaký šampion šampionů to nevím sama... to jinak vím, že každá oblast má svého, ale tak proč by nemohl být celkově... Nebo jestli se z toho vyklube nakonec Giovanny bude také zajímavé... Byla bych ráda kdyby se to nějak vyvrbylo více :)