×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Záhada seriálu Pokémon: Kdo je tajemná dívka z úvodní znělky první série?

Záhada seriálu Pokémon: Kdo je tajemná dívka z úvodní znělky první série? Svět Pokémonů je plný záhad. Ta nejzáhadnější je tu s námi již od začátku seriálu.

Pokud byste se zeptali, jakéhokoliv fanouška na nejlepší úvodní znělku seriálu, tak vám nejspíš většina z nich řekne tu z první série, a to díky dnes již nesmrtelné písni I wanna be the very best, kterou u nás známe pod názvem Já chtěl bych být ten nejlepší. Tu to znělku kromě první série (Indigo League) použila i série 17. (XY). Úvodní znělka v sobě však skrývá tu velkou záhadu, které se dnes pokusíme podívat na kloub.

Kdo je tajemná dívka?

img

Skoro ke konci úvodní znělky vidíme, jak Pikachu probíhá mezi několika postavami a mezi nimi je i dívka, kterou fanoušci pojmenovali „Less”. Toto označení mají dívčí postavy v Pokémoních hrách, které přestavují mladé Pokémoní trenérky. Ovšem v celém seriálu se tato postava nikdy neobjeví. Kdo to tedy je? Pojďme se podívat na několik teorií.

Původní podoba Misty

Když se tvoří postavy, tak jejich vzhled prochází nějakým vývojem charakteru a vzhledu. A stejně tak to bylo určitě i u Pokémonů. A právě o to se opírají zastánci teorie, že se jedná o původní koncept Misty. Prostě tvůrci při tvorbě úvodní znělky použili i starší animace například ze začátku výroby, a tak se „Demo”Misty dostala omylem do úvodní znělky. Problém u této teorie je, že Misty je originální postava ze hry a tvůrci by jí rozhodně nedávali v seriálu tak rozdílnou podobu.

Ashova společnice

V původní myšlence při vzniku seriálu neměli být Ashovi společníky Brock a Misty, ale právě Less. Mělo se jednat o dívku, která začínala svůj sen o trenérce Pokémonů ve stejný den jako Ash a jejím partnerem měl být Bulbasaur. Tato teorie by mohla být i pravdivá, protože v originální japonské znělce je Less spolu s Ashem hned na začátku úvodní znělky. Ovšem proč se postava nedostala do seriálu nikdo neví.

Anime verze Green

Hlavními postavami herní série jsou Red (Ash), Blue (Gary) a Green (Less?). Je tedy možné, že se jedná o anime verzi právě třetího herního charakteru, a to právě Green. Určitá podoba zde je a za mě je to asi nejvíc přijatelná teorie, která funguje pro mě díky své jednoduchosti.

Záhada vyřešená

I wanna be the very best je píseň, která vznikla pro trh mimo Japonsko. Japonsko má svůj vlastní Theme song a názvem „Mezase Pokemon Master” u nás by se to přeložilo asi jako “Já se stanu mistrem Pokémonů”. A Pokud se podíváte na text této písně tak natrefíte na jednu velice zajímavou sloku.

Tatoe hi no naka mizu no naka kusa no naka mori no naka
Tsuchi no naka kumo no naka ano kono sukāto no naka

Když přeložíme tuto část původního textu, tak dostaneme toto:

Ať už v ohni, vodě, trávě nebo za stromy
V zemi, na nebi, i pod tamtou dívčí sukní

Celá záhada tedy vznikla jen kvůli tomu, že při vzniku anglické znělky vzali tvůrci záběr z japonské znělky, ale kontext tohoto záběru, který je v textu originální znělky již nepřevzali. A jen pro kontext, japonská znělka pokračuje ve zkratce takto: Je to velmi těžké, ale já tě, Pokémone, chytím! Závěr je tedy takový, že jde opravdu jen o bezejmennou postavu, která se ve znělce objevila jen kvůli kontextu japonské písně.

Tak co říkáte na vyluštění záhady? Jste s tím spokojení nebo vám je líto, že záhadná dívka z úvodní znělky není zas tak záhadná?


Vydáno: 8.6.2021 22:51 | 
Přečteno: 527x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na Facebooku!

/Pokemaniak.cz

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Námitka odpovědět
avatar
V celym seriáru bylo řečeno že byly čtyři trenéři Red, blue(garry),green(trenérka) a Yellow (ash), kdyby byl ash red tak má charmandera a né pikachu!!! 10 10
icon odpověděl(a)
Ricmont
V seriálu není o Redovi, Blue a ani Green či Yellow zmínka. Jediný co má seriál společného s hrami je sestavení trenérů stadiónu. Ash a Gary jsou inspirováni charakterovými vlastnostmi Reda a Blue. Jinak jejich příběh je úplně jiný.
icon odpověděl(a)
koca2000
Red si vybral Charmandera jen v Pokémon Origins. V manze dostal od profesora Oaka Bulbasaura zatímco Blue má Charmandera a Green Squirtla. Jinými slovy na tohle se nedá spoléhat.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Na víc ve hrách určitě výběr Pokémona hráč.