×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

Zlověstné organizace: MOTIVACE a LOGIKA

Zlověstné organizace: MOTIVACE a LOGIKA

Každý region má své záporáky (teda až na Johto), kteří chtějí ovládnout svět po svém.

Záporáci nebo zlověstné organizace se objevují skrz hry i seriál od počátku. Každá z nich sdílí určitou motivaci pro to, co dělají. Pojďme se na tyto motivace podívat a říct si, jestli jsou logické či ne.

Poznámka na začátek:

Budeme se bavit o padouších ze seriálu a to od regionu Kanto až Alola.

Team Skull (Lebkováci)

img

MOTIVACE:

Team Skull operoval v regionu Alola. Na rozdíl od jiných organizací nikdy neměli motivaci k nějakému velkému kroku. Většinu dne jen čekali na slabší soupeře, které pak vyzývali na zápas. Největším jejich cílem bylo zničení Z-Útoku. Jejich vůdce Guzma totiž v mládí neprošel Velkou ostrovní výzvou, a proto dal dohromady skupinu stejně neúspěšných.

LOGIKA:

Kroky Teamu Skull se dají opodstatnit. Je to skupina trenérů, která bývá slabší i za normálních okolnosti. Ovšem pokud na někoho slabšího použije “Ultimátní” útok, proti kterému se nemá jak se bránit, už začíná být zápas trochu nefér. Proto se po většinu seriálu nesnažil žádný z členů zlepšit. Měli za to, že ať už budou jakkoliv dobří, tak se vždy objeví někdo se Z-útokem a oni budou odsouzení prohrát.

Team Flare (Zářiváci)

img

MOTIVACE:

Svět se stal místem, kde nenávist a lakota vyhrály nad dobrem a laskavostí. Tak to aspoň viděl Team Flare. Ten se rozhodl pomocí Pokémona Zygarde (Mazlíka) očistit svět od všech, kdo myslí jen na sebe. Na konci tohoto očistění by pak byla Utopie plná laskavých lidí.

LOGIKA:

Jedná se o naprosto nelogický krok. I kdyby se jim povedlo ze světa vymazat všechny zlé lidi (mimochodem by přitom vymazali i sebe, jelikož jejich chování bylo vše jen ne laskavé), nikdy by nedokázali zaručit, že lidé, kteří v jejich vysněné Utopii budou žít se nerozhodnou, že chtějí víc, než mají druzí. Respektive ani Team Flare nedokáže zaručit, že hodní lidé budou hodní i nadále.

Team Plasma (Plasmaťáci)

img

MOTIVACE:

Lidé se začali chovat k Pokémonům jako k otrokům. Team Plasma se proto rozhodl, že Pokémoni budou žít svobodně ať se jim to libí či ne.

LOGIKA:

Jedná se zde vlastně o Pokémoni verzi organizace PETA. Ovšem tak jako se kroky PETy dají nějak logicky odůvodnit. Logicky se dá odůvodnit právě i chování teamu Plasma. Opravdu se někteří trenéři chování k Pokémonům více než hrozně. Ovšem byl způsob, jaký zvolili ten správný?

Team Galactic (Galakťáci)

img

MOTIVACE:

Team Galactic se rozhodl, že vezme základní kameny vesmíru a reality a pomocí legendárních Pokémonů oblasti Sinnoh vytvoří svůj dokonalý svět. Svět, ve kterém bude vše podle jejich přestav o dokonalosti.

LOGIKA:

Tady už si zahráváme se zničením světa. Vesmír ani realita nejsou z lega, abychom je mohli přetvářet tak, jak se nám zachce. I kdyby se Teamu Galactic povedlo změnit jen jednu věc, okamžitě by do spustilo domino efekt, na jehož konci by nic nebylo.

Team Magma & Team Aqua (Tým Láva a Tým Voda)

img

MOTIVACE:

Obě organizace měly podobný cíl. Team Magma měl v plánu vysušit veškerou vodní plochu a vytvořit tak svět hlavně pro zemní pokémony. Team Aqua chtěl zase zatopit veškeré kontinenty a svět tak změnit na ideální domov pro vodní typy.

LOGIKA:

A v souboji logiky vyhrává Team Aqua. I kdyby obě tyto kataklyzmatické změny provedly obří neplechu, tak právě zatopení světa by dalo lidem i Pokémonům větší šanci na přežití. Přece jen i Pokémoni, kteří žijí na zemi potřebují vodu k životu. Na víc v oceánu a moři je plno mořských živočichů, kteří se dají konzumovat. Proto logicky by bylo lepší kdyby vyhrál team Aqua.

Team Rocket (Rakeťáci)

img

MOTIVACE:

Chytit co nejvíce vzácných Pokémonů a vytvořit tu největší zločineckou organizaci na světě ve jménu Giovanniho.

LOGIKA:

Team Rocket je Pokémoní mafie. Touží jen po moci. Jejich kroky jsou logické, ovšem jen do doby, než úkolem pověří naší známou trojku potížistů. Ve skutečnosti se Teamu Rocket daří v jejich cíli velice dobře.

A jaká organizce podle vás podnikla nejvíc logický krok k docílení svých plánů?


Vydáno: 26.9.2020 22:57 | 
Přečteno: 1533x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.