×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Ovoce

Poffiny

Poffiny

Poffiny patří do Sinnohu. Název je složen ze jmen Pokémon a muffin. Poffiny jsou podobné Pokéblokům, protože také zvyšují stavy Pokémona pro soutěž. Ovšem rozdíl je v tvorbě. Veh rách Diamond and Pearl se Poffiny získal v Poffin House. V Platinum jdou však zakoupit ve Veilstone Department Store besement. Ve všech verzích mohou hráči společně pracovat přes Wi-Fi v tvorbě Poffinů.

 

Podmínkou pro tvorbu je mít bobuli a Poffin case.

 

 

Pokud hráč toto má, musí do Hearthome City a do Poffin House na západ od Poké Martu. Hráč v domě musíš promluvit s NPC u hce a ten utvoří Poffiny, Poffiny může tvořit počet hráčů 1-4. Hráč si vybere bobuli podobně jako u Pokébloků. hráč pak musí míchat těsto, až bude hnědé a strakaté. Hráč může mít maximálně 100 Poffinů v Poffin case.

 

úšroveřˆ Poffinů se určí podle množství aspektů kondice bude ovlivněno. Každá berry má úroveň a tu by měl mít i Poffin, pokud by byl stvořen do 60 sekund. úšrovně Poffinů jdou zklepšit tvořením v krátkém čase podle vzorce:

 
B je základní úroveň, T čas a M suma popálenin. Pokud by měla Aguav Berry úroveň 14, tak s Bus a Spills 0 dá Poffinu také level 14 za 60 sekund. Za 40 sekund by měl 21. Za předpokladu neutrální povahy Poffin přispívá statu 21 body. Pro stejné Poffiny platí, že vyšší level je lepší. To je proto, že Poffin je hladký a to přispívá lesku Pokémona. úroveň lesku Pokémona nesmí překročit 255 a nemůže být resetována. Volba Poffinů má velký vliv na vývoj statu.
Při tvorbě Poffinu se musí hýbat v určité rychlosti. V opačném případě by hrozilo přetečení nebo spálení. Skvy při rychlém míchání a popáleniny při pomalém. Začátečníci často dělají spálené Poffiny.

 

V první fázi je Poffin měkký a snadno se rozlije. Barva ohně kolem hrany hce bude oranžová. Je rozumnější začít pomalu, ale ne příliš pomalu. V druhé fázi nebo střední, budou plameny červené a těsto hnědé. Je potřeba rychleji míchat, ale ne moc. V třetí fázi plameny zmodrají, nebude pak možné rozlití těsta. Musí se pak míchat co nejrychleji, dokud nebude Poffin hotový.

 

ěŒas hraje roli, rychlejší tvorba = vyšší úroveň. ěŒím více hráčů, tím více Poffinů. Každá hráč může vařit jeden Poffin.

 

Lesk Pokémona určuje, jak je Pokémon plný. Každý Poffin má lesk, ten se mění na Pokémonovu spotřebu. Jak už bylo zmíněno, Pokémon může mít maximální lesk 255, ale spotřeba vysokého lesku Poffinu na 240-250 není měřítko na efekt. Jako takový Pokémon může jíst jídlo s vysokým poměrem Poffinů, dokud nemá maximální lesk, potom jedním Poffinem s vysokym leskem získá maximální možný stat. Nelze resetovat. Pokud má Pokémon 255 lesku, nemůže staty měnit. Získat všechny stuhy na jednoho Pokémona ze všech Super kontestů je etrémně těžké.
Hladkost určuje, jak moc je srst Pokémona měřičem ovlivněna. Nižší hladkost znamená, že měřič srsti neni naplněný, až při dodávání Poffinu Pokémonovi. Vzhledem k tomu, že Pokémon nesmí jíst moc dlouho, Poffiny při maximální hladkosti, je nejlepší se zaměřit na nízkou hladkost, krmit Pokémona s cílem zvýšit objem. Hladkost Poffinu je možné vidět v kase Poffinů a mění se v závislosti na použité bobuli. Například Poffin tvořený Wiki Berry bude mít hladkost 24:11 ke konzumaci, dokud neni Pokémon plný.
 

Teě tu připravím přehled Poffinů a doporučené bobule (Vidíte příchuřĽ, zvýšený stav a doporučenou bobuli.):
Hořký - Smart - Rawst, Lum, Nanab, Aguav, Haban, Jaboca Berry.
Pikantní - Cool - Cheri, Leppa, Figy, Pinap, Tanga, Enigma Berry.
Sladký - Cute - Pecha, Persim, Mago, Bluk, Kasib, Custap Berry.
Suchý - Beauty - Chesto, Oran, Wiki, Pamtre, Charti, Micle Berry.
Kyselý - Tough - Aspear, Sitrus, Lapapa, Wepear, Colbur, Rowap Berry.
 
 
Jsou tu také hybridní Poffiny s chutí trpká, sladkokyselá apod. a ty zvyšují 2 atributy najednou. Jedná se především o první atribut s malými kousky barvy druhého. ř patný Poffin má nízkou úroveň 2 nebo 3, který je výsledkem špatné tvorby. Mají tmavě šedou barvu a jde o to, když se dají stejné bery oběma hráčům.
V anime se Poffiny poprvé představily v díle Oh do you know the Poffin plan, kde hrdinové Ash apod. zkoušeli dělat Poffiny. Jak se jim dařilo...nebudu spojlerovat. Protože je Dawn koordinátorka, jsou pro ni Poffiny velice důležité. Dawn Poffiny používala i na legendáího Shaymina ve filmu Giratina a Sky Warrior.

Vydáno: 19.7.2011 12:48 | 
Přečteno: 5932x | 
Autor: Ryuuhei
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , Poké-pusinky2 odpovědět
Ash-Pikachu
Škoda že se nedají uvařit i v reálu. :(
icon , Poké-pusinky odpovědět
Ash-Pikachu
Zajímalo by mě odkad to všechno víte :)
Ale zkusím si to podle Jolandiny kuchařky uvařit.
DÍKY MOC :) 7