×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Manuál

Pokémon GO - Průvodce přátelstvím

Jak funguje přátelství v Pokémon GO?

Od června 2018 je v Pokémon GO možnost přidávat si přátele, zvyšovat úroveň přátelství a získávat díky tomu různé bonusy a možnosti. Funkce přátel nefunguje pro dětské účty do 13 let.

Úrovně přátelství

V Pokémon GO se rozlišují 4 úrovně přátelství: Good Friend, Great Friend, Ultra Friend a Best Friend. Pro navýšení úrovně přátelství je potřeba s přítelem provést určitý počet interakci, ale každý den se započítává jen jedna.

Těmito interakcemi jsou:

 • Vyzvednutí dárku
 • Souboj PvP
 • Spolupráce při souboji v Gymu nebo raidu
 • Výměna Pokémonů (trade)

Po postoupení na novou úroveň získáváte s přítelem bonus, který platí při interakci s tímto přítelem (např. bonus k útoku při spolupráci v raidu) a určité množství XP.

ÚroveňInterakcí
(celkem)
BonusXP
Good 1 den 3% k útoku v Gymu a raidu 3 000
Great 7 dní 5% k útoku v Gymu a raidu 10 000
+1 Premier Ball za raid
20% méně Stardustu za trade
Ultra 30 dní 7% k útoku v Gymu a raidu 50 000
+2 Premier Ball za raid
92% méně Stardustu za trade
Best 90 dní 10% k útoku v Gymu a raidu 100 000
+4 Premier Ball za raid
96% méně Stardustu za trade

Dárky

Při protočení PokéStopu nebo Gymu vám kromě Pokéballů a podobných předmětů, může padnout také dárek. Ten nemůžete nijak otevřít, ale můžete ho poslat některému z vašich přátel. Dárky vám nezabírají místo v baťohu, ale můžete jich mít jen omezený počet (mimo eventy 20 dárků).

Posílání dárků.

Příteli můžete poslat jen jeden dárek denně a nesmí mít při tom neotevřený žádný jiný dárek, který od vás dostal.

 1. Jděte do svého profilu a v něm do záložky FRIENDS
  img
 2. Ťukněte na přítele, kterému chcete poslat dárek. Tím se vám otevře jeho profil.
 3. Pokud mu můžete poslat dárek, bude tlačítko s dárkem barevné a vy na něj můžete ťuknout.
  img
 4. Objeví se vám seznam dárků, které máte k dispozici i s jejich pohlednící, na které je fotka, název a lokalita PokéStopu, ze kterého jste dárek získali.
  img
 5. Ťuknutím na dárek, který chcete odeslat dárek vyberete a stisknutím SEND potvrdíte odeslání.
  img

Než potvrdíte odeslání, můžete ještě k dárku přidat nálepku pomocí tlačítka ADD STICKER. Ta nemá na obsah dárku žádný vliv, ale zobrazí se příteli při vyzvedávání dárku. Nálepky se dají získat z dárků, PokéStopů, během eventů nebo koupit v herním obchodě.

Vyzvedávání dárků

Že jste dárek dostali poznáte tak, že v seznamu přátel bude dárek zobrazený u avatara vašeho přítele. Každý den můžete otevřít maximálně 20 dárků.

 1. Jděte do svého profilu a v něm do záložky FRIENDS
  img
 2. Ťukněte na přítele, který má u sebe na řádku dárek.
  img
 3. Otevře se profil přítele a přes něj se zobrazí dárek.
  img
 4. Ťukněte na dárek a zobrazí se pohlednice dárku.
  img
 5. Stisknutím tlačítka OPEN se dárek otevře a vy dostanete předměty, které obsahoval.

Obsah dárků

V dárku mohou být tyto předměty: Potion Super Potion Hyper Potion Max Potion Revive Max Revive Poké Ball Great Ball Ultra Ball Razz Berry Pinap Berry Nanab Berry Dragon Scale King's rock Metal Coat Sun Stone Up-Grade

Lucky Friend

Po dosáhnutí úrovně Best Friend můžete při první interakci dne s daným přítelem získat úroveň Lucky Friend, která zajišťuje, že váš příští trade bude Lucky trade. Po provedení Lucky Trade o úroveň Lucky Friend zase přijdete a můžete ji získat znovu. Přesný výpočet šance na Lucky Friend není známý, ale podle pozorování je to 1% - 2% při každé denní interakci. Počet Lucky Friendů, které můžete mít není nijak omezený.

Že máte s přítelem Lucky Friend poznáte podle toho, že je v seznamu jeho jméno oranžové a má kolem sebe bublinky.

img

Při Lucky tradu získájí vyměnění Pokémoni status Lucky Pokémon a máte jistotu, že jejich IV bude minimálně 10/10/10. Navíc Power up Lucky Pokémona stojí jen polovinu Stardustu.

Jak si přidat hráče do přátel?

Abyste se mohli přidat do přátel, musí jeden z vás předat tomu druhému svůj kód.

 1. Jděte do seznamu přátel a stiskněte tlačítko ADD FRIEND.
  img
 2. Zobrazí se vám obrazovka s vaším kódem. Pod ním se nachází pole, do kterého váš přítel může váš kód zadat. Místo opisování kódu je taky možné naskenovat QR kód.
  img
 3. Napsáním kódu nebo naskenováním QR kódu se odešle žádost o přátelství, kterou musí druhý hráč přijmout.

To, že máte žádost o přátelství poznáte podle červené tečky u vašeho avatara. Žádost se objeví na začátku vašeho seznamu přátel, kde ji po kliknutí na ní můžete přijmout nebo zamítnout.

Užitečné rady

Lucky Egg a komunikace

Při přechodu na úrovně Ultra Friends a Best Friends se získávají poměrně velká množství zkušeností, které je možné pomocí Lucky Egg zdvojnásobit. Je dobré mít možnost přítele kontaktovat a domluvit se, kdy otevřete dárek, abyste měli oba v dobu spuštěný Lucky Egg. Obvyklá doba je během Community Day nebo Raid Hour. Někteří hráči se snaží domluvit tím způsobem, že přejmenují svého buddyho.

Možnost setkání na Lucky Trade

Když se dostanete na úroveň Best Friend to nejlepší, čeho můžete dále dosáhnout je získání Lucky Friend, což vám zaručí, že příští vzájemný trade vám přinese Lucky Pokémona. Vzhledem k omezení vzdálenosti tradu je vám to ale k ničemu, pokud se s přítelem nemůžete setkat. Je dobré na to myslet už při vybírání přátel.

S jakým Pokémonem využít Lucky Trade?

Obecně platí, že nemá smysl dělat trade Pokémonů, kterým by se s největší pravděpodobností zhoršilo IV. Nejčastěji se používá Lucky Trade na legendární Pokémony s IV bližším 10/10/10, protože u takových je šance na zlepšení. Oblíbenými Pokémony na Lucky Trade jsou Mewtwo, Rayquaza, Origin Giratina a další legendární Pokémoni vhodní do raidů, kde se využije snížená potřeba Stardustu na Power up.

Co se stane, když si přítele odeberu a pak zase přidám?

Informace o úrovni vašeho přátelství zůstává uložená 180 dní po odebrání přítele a při případném znovupřidáním před uplynutím této doby pokračujete s úrovní tam, kde jste skončili.

Toho se dá využít v případě, že potřebujete splnit úkol přidej si přítele. Stačí se domluvit se stávajícím přítelem, odebrat si ho, znovu přidat a úkol máte splněný.


Vydáno: 13.12.2020 1:02 | 
Přečteno: 11444x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení: