×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Povídky od Lairy

1. Díl - Laira a Diana 1. část

„ Já se tak těším na svého trénera!“

„Pročpak?“

„Nikdy se nebudu nudit a můžu si s ním popovídat!“

„Nemůžeš,“

„Jak to?“

„Ani ze Sycamorem nemluvíš. A ani nesmíš!“

„Já myslela, že je to výjimka…“

„Žádná výjimka není… Je to už tak a nikdy to nezměníš…“

***

1. Díl – Laira a Diana 1. Část

Malý Fletching si létá kolem malého domku. Je to výborný letec a má výdrž, takže dokáže kolem domu létat klidně i hodinu v kuse. Jenže vletí do otevřeného okna. Je to totiž Fletching rodiny Firierových. Asi třiceti-pěti létá paní Firierová myje nádobí, když ji malý ptáček přiletí na rameno.

 „Tak tady jsi. Probuď ji prosím tě, ať dnes nezaspí,“ Firierová umývá nádobí dál a Fletching tedy letí do pokoje jedné mladé dívky, co se má dnes stát trenérkou Pokémonů. Těšila se na tento den snad celý svůj život, a to musela čekat ještě o dva roky více, než byla norma.

 Ptačí pokémon již vlétl do místnosti a chvíli letí kolem pokoje. Dívka leží ve své posteli a spí. Fletching náhle pořádně zrychlil a tvrdě vrazil do postele. Dívka se probudila a zakřičela:

 „Wingu, ty víš, že mi je to nepříjemné!“

 Malý Fletching Wing jen něco zacvrlikal a odletěl z pokoje. „No, počkat…“ zamyslela se. „Dnes se stanu trenérkou Pokémonů!“ Když jí to došlo, honem se oblékla a vyběhla z pokoje.

 „Ahoj mami!“ pozdraví dívka svoji matku, paní Firierovou.

 „Ahoj Lairo! Dej si snídani a už běž. Nesmíš přijít pozdě, pokud vím, že?“

 „Nesmím. Díky,“ Laira sní své jídlo téměř hned. Pak jen obejme a rozloučí se ze svojí mámou, a už odchází. Jenže když otevře dveře, někdo tam již na ni čeká.

„Čau Lai! Jsi připravena“ pozdraví ji kamarádka.

„No ahoj Shauno! Jasně, že jsem. Můžeme jít,“ odvětí ji Laira a obě vyrazily do sousedního města, které je hned přes ulici. Ve městě jménem Aquacorde oficiálně začne jejich dobrodružství!

***

„Kde je Trevor Shauno?“ zeptá se Laira, když ve městě nevidí dalšího svého kamaráda.

„To nevím… měl by tu být. Támhle je!“ vykřikne. Trevor byl takový drobnější chlapec s hnědými vlasy. Seděl na lavičce a měl před sebou nějakou krabici.

„Trevore! Tady jsme!“ zavolá na něj Shauna a společně s Lairou přiběhnou k Trevorovy.

„Ahoj holky. Jsou v té krabici,“ všichni tři se nemohly dočkat. V té krabici byli totiž tři startovní pokémoni, co si může začínající trenér vybrat za partnera. Je to travní Chespin, ohnivý Fennekin nebo vodní Froakie.

„Lairo, co kdyby sis vybrala první. Načekala si se nejdéle a navíc bychom možná ani na pokémonovou cestu nikdy nešli nebýt tebe.“ Nabídne Laiře Trevor. Totiž Shauna a Trevor neměli dovolené na pokémonovou cestu jít, ale Laira nějak přesvědčila rodiče jak Shauny, tak Trevora, aby změnily názor.

„Vážně? Díky…“ Laira pomalu otevřela krabici a v ní seděli ti tři pokémoni na které se tak těšila. Stále nebyla rozhodnutá koho si vybere, líbily se jí všichni. Ježeček  Chespin, lištička Fennekin, nebo žába Froakie. Koho si vybrat? Laira se pár minut rozhodovala a nakonec se rozhodla;

„Vezmu si… Fennekina!“ řekla a vzala ho do náruče. Fennekin byl samička.

„Já Chespina!“ Shaunin nový Chespin byl také samička.

„Zbyl na mne tedy Froakie. Ještě že tak, toho jsem chtěl,“ Trevor si tedy vzal samečka Froakieho. Všichni tři jsou ze svých Pokémonů opravdu natěšení. Obzvlášť Laira. Není si jistá, zda si vybrala nejlíp, ale její Fennekin je opravdu nádherný a nepochybně silný Pokemon.

„Lai! Dej si se mnou zápas!“ zakřičí Shauna. Laira je chvíli překvapená. Tak rychle? Co když ji její nový Pokémon nebude chtít poslouchat?

„Shauno, myslíš, že je to dobrý nápad?“ zeptá se jí.

„No jasně! Naši pokémoni získají nějaké zkušenosti! Tak co ty na to?“

„No dobře… Fennekine? Co zápas?“ Laira se podívala na svého Pokémona a ten se po chvilce usmál. Očividně Fennekin souhlasila. „Jo, tak dobře. Přijímám tvoji výzvu Shauno!“

„Já budu rozhodčí. Zápas je, jakým to překvapením jeden proti jednomu. Když jeden nemůže pokračovat-“

„Trevore, to zas víme!“ zakřičí Shauna a vyšle do zápasu Chespina a Laira Fennekina. Zápas může začít.

„Chespine, začni slunečním paprskem!“ vykřikla Shauna. Chespin a očividně naštvaná jen uhnula hlavou. „Co se děje Chespi?“

„Shauno, Chespin se ještě nemůže naučit sluneční paprsek. Počkejte, tu máte,“ řekne Trevor a z krabice vytáhne nějakou podivnou obdélníkovou věc. Pak ji hodí Laiře a Shauně. Byl to pokedex. Obsahuje databázi všech Pokémonů vyskytujících se v Kalosu.

„No super! Díky Trevore! Dobře Chespine, použij… Hm… Úponky!“ ale Chespin nic. Odmítl poslouchat a použil vrčivý útok. „Ne, tohle ne! Chespi, řekla jsem Úponky!“ ale ani tentokrát neposlouchala. Útočí ze svým nárazovým útokem.

 „Fennekine!“ ozve se Laira, „Zadrž ho… Uhlíkovým útokem!“ Fennekin na rozdíl od Chespin poslechne a zaútočí uhlíky. Travní protivník se nestihl vyhnout, jelikož byl hodně blízko. Ztratil tedy hodně energie.

 „Tak to ne! Prosím použij úponky!“ Chespin již poslechla, ale ani jí jiná možnost nezbývala. Svázala Fennekin a mačkala ji.

 

„Fennekine! Použij ocasový útok!“ Fennekin začala vrtět ocáskem a uvolnila se tak ze šlehavého útoku. „A teď škrábavý útok a uhlíky dohromady!“ ohnivá lištička to pochopila a vyběhla s nachystaným škrábavým útokem. Chespin se snažila zareagovat, ale bylo pozdě. Fennekin totiž použila onen uhlíkový útok a trefila Chespin. Než se stačila vzpamatovat už byla poškrábaná škrábavým útokem. Nebyla schopna zápasit dál.

„Chespin nemůže pokračovat. Laira a Fennekin vítězí!“ rozhodl Trevor a smutná Shauna vrátila Chespina do pokéballu, kde bude přebývat dlouhou dobu své cesty.

 „Když Já chtěla tak vyhrát… Proč mě neposlouchala Lairo?“

„Já… Já nevím Shau. Možná protože se urazila kvůli tomu slunečnímu paprsku,“

„Jo, asi jo. Trevore? Neměli bychom dostat ještě ty Pokébally?“ zeptá se pak náhle.

„Máš pravdu! Hned pro ně zajdu!“ v té krabici už nakonec byla jen jedna, nebo spíš hned patnáct věcí – pokébally. Každý jich dostal pět.

„Naše cesta nyní začíná. Já jdu napřed, ahoj holky!“ rozloučí se Trevor a odejde. Později odejde ještě trochu zklamaná Shauna a později už na tom místě zůstane pouze Laira a Fennekin.

„Ani jsme se pořádně neseznámily. Já jsem teda Laira a ty Fennekin, že?“

„Fenne! Kin, kin, Fennekin!“ odpoví ji. „Ty umíš říkat jen svoje jméno?“ udiveně se Laira podívá. Fennekin kývne.

„Co kdybych ti vlastně dala nějaké jméno. Chci ti nějaké dát. Co třeba… Diana?“ Fennekin chvíli hledí, ale nakonec se usměje a vychrlí plamínek. Pak vyskočí na rameno Lairy.

„To je super! Půjdeme, co ty na to?“ a tak tedy šly. Ovšem klidná cesta to být nemůže…

***

Později na stezce číslo 1

„Diano, nevíš kam se ti Pokémoni poděli? Jsme tu už poměrně dlouho.“

To ale Laira zakřikla. Odněkud se vyhrnulo obrovské hejno Beedrillů. Diana a Laira utíkali jako o život. „Co to?! Měli by být až nedaleko v lese! Utíkejme!“ zpanikaří Laira a běží i s Fennekin pryč.

„Honem Diano, pospěš si!“ ta ale zakopla a Beedrillové se k ní nezadržitelně blížily.

 „Lairo, pomoc!“ křikl někdo. Laira se zastavila, ale nikdo tam kromě Diany a jí samotné nebyl. Nebo že by?...

Pokračování příště

 

 


Vydáno: 21.3.2014 14:15 | 
Přečteno: 3727x | 
Autor: Laira
 | Hodnocení:

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , prehrat videa odpovědět
avatar
ma dotas proč nefunguje prehravani videa pohadek pokemon 1