×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Hry

Web

Kategorie: Zajímavosti staré

Pokémoní svět "v reálu"

Pokémoní svět "v reálu"Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh a Unova. Známe je hlavně jako kontinenty a lokace Pokémoního světa. Ale co mají tyto kontinenty zároveň společného s naším reálným světem? V článku se dozvíte, že nemálo!

Ní­že vidí­te planetu, kde se rozprostírá Pokémoní svě›t. Už z první­ho pohledu vyplývá, že se jedná o planetu velice podobnou té naší­, čili Zemi. Tvůrci se jí samozř™ejmě› inspirovali a vytvoř™ili tak svě›t se vším všudy.

Když se dostaneme trochu blí­že a podíváme se, jak vypadá rozloha kontinentů, zjistí­me veliké podobnosti vůči zemi. Ní­že máte vyznačenou tř™eba Skandinávii, která zůstala prakticky nezmě›ně›ná a hned vedle Itálii se Španě›lskem. Tudíž, zde se nic tak extra neliší­.

 

Půjdeme ještě› ale blí­že a ukážeme si, čím se každý region, známý z her a seriálu, vlastně› inspiruje.

Když si prohlédnete jakoukoliv mapu Japonska a najdete si tyto části, tak poznáte, že jsou shodné s kontinenty Pokémoního světa. Ano je to tak. Podobnost můžete vidět již na obrázku níže, na kterém to máte všechno i vyznačené.

Pojďme nyní společně všechny vyznačené kontinenty prozkoumat a zjistit, jak se to vlastně doopravdy má a najít co největší podobnost! Každý nejnápadnější rys jsme zvýraznili.

 

Kanto

 

Zde máte náš známý  a navíc i první kontinent zvaný KANTO. Od své reálné polovičky se nijak výrazně neliší, ba naopak, dokonce se tak jmenuje stejně, jenom je přizpůsoben tak, aby vyhovoval Pokémoním kritériím.

Na prvním obrázku vidíte Kanto, jak vypadá v seriálu a hned na druhém, jak vypadá doopravdy. Vidíte? Rozdíl je jen malý, stačí se pořádně podívat a srovnat :)

 

To není však všechno! Kontinent nepřevzal jenom tvar, ale i města a lokace! Níže máte tabulku, kde jsou všechna Pokémoní města, která jsou zakládána na opravdových městech tohoto regionu.

 

 

 

Johto

Zde je druhý kontinent, JOHTO. U Johta bylo trochu těžší poznat podobu od reálu, páč ač jsou ty světy sobě podobné, tak přece jen jak už jsem říkal prve, jsou přizpůsobeny tak, aby vyhovovaly kritériím. Proto to nebudu příliš rozebírat a radši se hned podíváme na mapy. Se snímáním Johta byly stejně, jako u Kanta problémy, páč ač se to nezdá, rozdíl je v úhlovém postavení světa, tudíž najít ten správný úhel, aby odpovídal realitě, bylo docela obtížné, ale přece jen se povedlo.

A nyní zase tabulka podobností měst a lokací.

 

Hoenn

3. kontinent, HOENN. Tady je podobnost lehce rozpoznatelná, páč Hoenn je ostrov, stejně jako v realitě. Jeho původní název je Kyushu [Kjůšů], nachází se na západní straně Japonska a narozdíl od reality, je Hoenn otočený o 90°. A nyní k mapám. Vše je OK, lehce rozeznatelné, až na ostrov, na kterém se nachází Ever Grande City, kde je mimochodem i vítězná stezka, která vás dovede k elitě. Tento ostrov se nachází v realitě trochu víc na jihovýchodě.

 

Nyní opě›t lokace:

 

Sinnoh

A máme tu předposlední z pěti Pokémoních světů a to SINNOH. Sinnoh je v originále ostrov Hokkaido, nacházející se na východní straně Japonska.

 

A zase lokace:

 

Unova

I tento nový region zí­skal svoji inspiraci, ale tentokrát úplně› mimo Japonsko. Unova byla vymyšlena podle př™edlohy New Jersey v New Yorku. Je to neuvě›ř™itelné, ale je to tak. Ní­že je srovnávací obrázek, což byl i oří­šek zjistit polohu, kde se asi tak region nachází­, ale nakonec se zdař™ilo, až je to kvůli reálné rozloze špatně› vidě›t.

 

 


Tak to je vše k zají­mavosti o Pokémoní­ch svě›tech.

Zdroje: Google Earth, vyhledávač obrázků Google, Bulbapedia


Vydáno: 16.1.2011 13:25 | 
Přečteno: 9398x | 
Autor: Ryuuhei

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.