×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Filmy

Detective Pikachu 2 a ostatní projekty na mrtvém bodě

Detective Pikachu 2 a ostatní projekty na mrtvém bodě Byl Detective Pikachu první a poslední hraná adaptace?

img

Když se Detective Pikachu blížil do kin, začalo se ve studiu Legendary mluvit o propojeném světě Pokémoních filmů. Po prvním filmu měl přijít nejpozději do roku 2021 druhý díl Detective Pikachu a někdy v letech 2022-23 se měl objevit film na motivy první generace, který by se měl věnovat Redovi. Do teď ovšem nepadla ani u jednoho z projektů klapka. Co se tedy stalo?

Tržby

img

Celý film stál celkově 150 milionů dolarů a celkově utržil 433 milionů dolarů, což v celkovém měřítku se dá považovat za úspěch. Ovšem zde studio očekávalo větší tržby a cíl byl atakovat minimálně hranici 500 milionů dolarů. Takže i když film vydělal dostatek peněz, aby se zaplatil a dostalo se i na bonusy pro producenty, tak film nevydělal tolik, aby studio dalo okamžitě zelenou pro další filmy.

Špatný výběr

img

Když se oznámilo, že se chystá hraná adaptace Pokémonů, většina lidí očekávala filmové dobrodružství Ashe. Fanoušci her zase počítali s příchodem Reda na filmová plátna. Ovšem volba padla na hru Detective Pikachu. Hra, která v Japonsku byla obřím hitem, v Americe si vedla průměrně a v Evropě tato hra prošla téměř bez povšimnutí. Plno lidí včetně videoherních médii bralo film jako originální koncept a na původní hru, která byla předlohou filmu si skoro nikdo nevzpomněl. Ovšem zůstává otázkou, jestli si studio Legendary mohlo vybírat nebo šlo ze strany Pokémon Company o podmínku, že první film, který se natočí, bude Detective Pikachu.

Jak pokračovat?

img

Teď si skočíme na chvíli ke konkurenci. V minulých týdnech padla první klapka filmu Ježek Sonic 2. Pokud jste viděli první film se Sonicem, tak víte, že měl otevřený konec, na který se dá jednoduše přímo či nepřímo navázat. Ovšem Detective Pikachu si uzavřel všechny dějové linky. Padouch byl chycen, Mewtwo osvobozen a Timův otec nalezen. Na konci nezůstaly žádné otázky, které by se mohly řešit v dalších dílech. Jak tedy navázat na film, který byl ve všech dějových linkách uzavřen, aby to nepůsobilo levně. Protože osobně mě nenapadá důvod, proč by se vědomí Timova otce mělo dostat zpátky do jeho Pikachu.

Herci

img

Ústřední trojice herců se po prvním filmu rozutekla do všech koutů filmového průmyslu. Justice Smith před pár měsici dokončil třetí díl Jurského světa, momentálně hraje v seriálu od HBO Generation a chystá se na filmové zpracování Dungeons and Dragons. Ryan Reynolds měl plné ruce práce a šel z projektu do projektu. Momentálně připravuje pokračování Deadpoola 3 a dokončuje projekt pro Netflix. Ani poslední z trojice nemá moc volného času. Kathryn Newton se momentálně chystá na natáčení pokračování Ant-mana, kde by si zahraje Cassie Lang. Tedy dostat herce dohromady na natáčení by nebylo snadné. Přece jen Justice a Kathryn byli v době Detective Pikachu ještě neokoukané tváře.

Justice Smith doufá v pokračování, ale nevěří že vznikne

img

Justice nedávno poskytl rozhovor pro web Inverse a dostalo se i na Detective Pikachu 2. K možnému pokračování řekl toto: Rád bych se Detective Pikachu 2 zúčastnil. Ovšem nevím, jestli se to někdy stane. Myslím si, že musíme pohřbít své naděje. Nemyslím si, že na pokračování dojde. Ovšem jsem velký fanoušek, takže kdo ví, kdo ví? Nezbývá nic než jen doufat.

Tak to vypadá, že filmový svět Pokémonů skončil stejně rychle jako začal. Také doufáte jako Justice, že se jednoho dne dočkáme dalšího hraného filmu? Nebo jste se smířili s tím, že je nadobro konec?


Vydáno: 4.4.2021 21:50 | 
Přečteno: 3371x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se Detective Pikachu:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Skautik4
No dobře. Omlouvám se 1
icon , - odpovědět
Skautik4
No ale na některých stránkách je napsáno že to půjde do kin 4
icon odpověděl(a)
Ricmont
To je jsou jen falešné informace. Samotní tvůrci řekli že měli peníze akorát na tento trailer celý film by byl pro ně finančně neúnosní
icon , - odpovědět
Skautik4
No ale na podzim má být nový film Pokémon:Dark edition 4
icon odpověděl(a)
koca2000
Pokémon Dark Edition je jen fanouškovský projekt.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Pokémon: Dark Edition je jen fanouškovský trailer na film který nevznikne. V minulosti bylo více těchto projektů pár z nich jsme probírali zde:
https://pokemaniak.cz/novinky/tri-fanouskove-projekty-ktere-pojali-pokemon-no-trochu-jinak