×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Pokémon Spotlight Hour 23. 02. 2021 - Pikachu

Pokémon GO - Pokémon Spotlight Hour 23. 02. 2021 - Pikachu

Poslední únorová Pokémon Spotlight se zaměří na asi nejslavnějšího Pokémona z regionu Kanto, Pikachu!

Není asi žádným překvapením, že při oslavách regionu Kanto to bude právě Pikachu, na kterého se v úterý 23. února 2021 od 18:00 do 19:00 zaměří Pokémon Spotlight Hour, ale tentokrát to bude bez čepičky. Bonus je 2x Candy za chytání.

Pikachu je elektrický Pokémon z 1. generace a vůbec nejznámější Pokémon ze všech, který se postupem času stal neodmyslitelnou ikonou Pokémoního světa. Už jednou jsme se při Pokémon Spotlight Pikachu, tenkrát šlo o Explorer Pikachu (psali jsme zde), ale o Pikachu je toho pořád spousta, co můžeme říct.

Posledně jsme se zabývali hlavně tím, kolik pozornosti se Pikachu dostává, ale neřekli jsme si žádnou zajímavost o samotném Pokémonovi. Pikachu shromažďuje elektrický náboj v tvářích a když se sejde skupinka hodně nabitých Pikachu, může to vyvolat bouřku. Pikachu se živí bobulemi, které si před tím, než je sní, upeče pomocí svých elektrických útoků. Díky tomu se v lese dá najít úplně černé spálené bobule, u kterých některý z Pikachu neodhadl, jak silný útok má použít. Pokaždé když potká něco nového, zkusí to nejprve probít elektřinou.

Inspirací pro jeho vznik byla kombinace myši a veverky, která si schovává jídlo ve tvářích. Jeho tvůrkyně prozrazila, že původně šlo o stvoření podobné japonskému cukroví jménem daifuku s ušima (daifuku je sladký plněný rýžový koláček). Z tohoto návrhu nakonec zůstaly jen černé špičky jeho uší. Zajímavé je, že jméno Pikachu je ve všech jazycích prakticky stejné. Jde o složení japonských slov pikapika (vyjádření lesku nebo třpitu) a chūchū (zvuk pískání myši).

Shrnutí

Bonus: 2x Candy za chytání
Pokémon: Pikachu
Shiny: Ano
Má vývoj: Ano

#025 - Pikachu

shiny

#025 - Pikachu

#026 - Raichu

shiny

#026 - Raichu

Co je Pokémon Spotlight Hour?

Pokémon Spotlight Hour je event, který probíhá každé úterý od 18:00 do 19:00, a během něj se podobně jako při Community Day objevuje častěji jeden vybraný Pokémon. K tomu je navíc ještě aktivní vybraný bonus (např. 2x XP za chytání).


Vydáno: 22.2.2021 12:22 | 
Přečteno: 1204x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Spotlight Hour:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.