×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Pokémon GO - Útoky během prosincového Community Day 2021

Pokémon GO - Útoky během prosincového Community Day 2021Které útoky byste určitě neměli během prosincového Community Day minout?

Titulní obrázek článku

Také letos nás v prosinci čeká Community Day, který se zaměří na všechny Pokémony, kteří se letos v jednotlivých Community Day objevili. To také znamená, že budeme moct znovu získat jejich exkluzivní útoky a aby toho nebylo málo, budeme moct získat Community Day útoky i pro Pokémony z loňských Community Day. Pokud jste tedy některý z Community Day propásli, máte to teď šanci dohnat a právě proto jsme si pro vás připravili tento článek, ve kterém se na všechny útoky podíváme.

Během každého Community Day má vybraný Pokémon možnost získat speciální útok, který se dá později získat pouze pomocí Elite TM, za to, že ho vyvinete na jeho finální vývojové stádium.

Rozcestník

Kliknutím na Pokémona se přesunete na rozbor jeho Community Day útoku.

Community Day 2020

Empoleon

Rhyperior

Alakazam

Shiftry

Beedrill

Gengar

Gyarados

Porygon-Z

Charizard

Electivire

Magmortar

Community Day 2021

Machamp

Roserade

Talonflame

Serperior

Altaria

Garchomp

Emboar

Vaporeon

Jolteon

Flareon

Espeon

Umbreon

Leafeon

Glaceon

Sylveon

Samurott

Dusknoir

Luxray

Kdo stojí za vývoj kvůli PvP?

Empoleon

Rhyperior

Charizard

Roserade

Talonflame

Glaceon

Samurott

Kdo stojí za vývoj kvůli raidům?

Rhyperior

Serperior

Garchomp

Emboar

Samurott

Empoleon - Hydro Cannon

Hydro Cannon je vodní Charged útok. Empoleon je třetí z Pokémonů, kteří během tohoto Community Day může tento útok získat a stejně je to i s pořadím pokud jde o Pokémony používající Hydro Cannon v raidech. Pořád ale patří mezi prvních 7 Pokémonů, takže jde o slušného vodního Pokémona do raidů.

V PvP na tom s Hydro Cannon není vůbec špatně. V Great League i Ultra League jde o po Swampertovi jednoho z nejlepších vodních Pokémonů. Je to především kvůli tomu, že je z poloviny ocelový typ a proti němu velká část typů není efektivní. To v zásadě znamená, že kromě elektrických, bojových a zemních útoků mu jen málo útoků udělá vrásky.

Rhyperior - Rock Wrecker

Rock Wrecker je kamenný Charged útok. Oproti Stone Edge jde o dost silnější útok a z Rhyperiora udělá výborného Pokémona a to nejen v raidech, ale i v PvP. V raidech se Rhyperior stává nejsilnějším kamenným Pokémonem mimojiné i díky jeho velké výdrži.

Ani v PvP se Rhyperior neztratí. V Master League je dokonce mezi 20 nejlepšími Pokémony a nejlepší kamenný Pokémon. Jeho slabinou jsou ale travní a vodní Pokémoni.

Alakazam - Counter

Counter je bojový Fast útok. V raidech vám tento útok k ničemu nepomůže.

Pokud jde o sílu, tak vám nepomůže ani v PvP. Využití tohoto ovšem útoku není v síle, ale v typové efektivnosti. Jednou z největších slabin psychických Pokémonů jsou totiž temní Pokémoni, jako je například Darkrai. Na ty je ovšem bojový útok účinný. V kombinaci s psychickým Charged útokem se tedy výrazně zlepšuje Alakazamova typová výhoda.

Shiftry - Bullet Seed

Bullet Seed je travní Fast útok. V PvP je v postatě kopií temného útoku Snarl. Nejen, že stejně rychle nabíjí Charged útok, ale dává i stejné množství poškození. Jde tedy v zásadě o to, proti kterému typu chcete mít výhodu. Ve srovnání s travním útokem Razor Leaf je do PvP rozhodně lepší, protože nabíjí Charged útok téměř dvakrát rychleji. Ideální je v kombinaci s Charged útokem Leaf Blade.

Beedrill - Drill Run

Drill Run je zemní Charged útok. Pokud jde o raidy, tak to není zrovna útok, který by stál za zmíňku. V PvP už je to ale něco jiného. Nenabíjí se sice tak rychle jako X Scizor, ale pořád je o trochu rychlejší než Sludge Bomb a přitom dává stejné poškození jako právě Sludge Bomb. Co je ale ještě důležitější je to, že vám umožní být efektivní proti jedovým a kamenným typům a také v Great League často používaným železným typům jako je Registeel.

Gengar - Shadow Punch

Shadow Punch je duchový Charged útok. V raidech se tento útok Gengarovu Shadow Ballu nevyrovná a ani nepřidá žádnou typovou výhodu. I tento Community Day je zaměřený hlavně na hráče PvP. Tam se jedná o nejsilnější Gengarův Charged útok, i když je má jen o pár setin lepší DPS a o pár desetin lepší TDO. Zásadní rozdíl je ale v tom, že se skoro dvakrát rychleji nabíjí.

Gyarados - Aqua Tail

Aqua Tail je vodní Charged útok. V raidech se tento útok Hydro Pump nevyrovná, ale uplatní se v PvP. Tam se jedná o nejsilnější Gyaradosův Charged útok, což je způsobené především tím, že se velice rychle nabíjí. Za jedno použití Hydro Pump můžete Aqua Tail použít dvakrát. Aqua Tail tak má DPS v PvP v kombinaci s Waterfall 10.02, zatímco Hydro Pump s Waterfall má jen 7.95.

Porygon-Z - Tri Attack

Tri-Attack je Charged útok normálního typu. Pokud jde o raidy, tak stejně jako v případě několika předchozích Community Day není moc o co stát, protože ani v DPS, ani v TDO, nepřekoná Hyper Beam ani Return. Vzhledem k tomu, že jde o útok normálního typu, tak ani typovou výhodu nezískáte.

V PvP je to o něčem jiném. Tady Tri-Attack překoná už jen Return, který je možné získat jen na očistěných Shadow Pokémonech. Zásadní rozdíl oproti Hyper Beam i Return je, že tento útok se nabíjí skoro dvakrát rychleji a navíc má útok 50% šanci na snížení soupeřova útoku a obrany.

Charizard - Dragon Breath

Dragon Breath je Fast útok dračího typu. V raidech tento útok příliš nepřinese, ale v PvP je to o něčem jiném. V kombinaci s Blast Burn vám tento útok přinese největší DPS i TDO a v kombinaci s Dragon Claw zase výborného „dračího” Pokémona, který není slabý proti dračím typům, protože Charizard je ohnivý a létající typ.

Electivire - Flamethrower

Flamethrower je ohnivý Charged útok. V raidech nejen, že tento útok není nic moc, ale dá se říct, že je přímo k ničemu. Nepřidá vám totiž novou typovou výhodu, kterou by Electivire potřeboval a co se týká statistik slabší už je snad jen Ice Punch.

V PvP statistiky také nejsou nijak úžasné a všechny elektrické útoky ze srovnání vyjdou lépe, ale je tu jiný faktor. Jde o výborný druhý útok, který vám přidá typovou výhodu, který narozdíl od PvE tady má smysl. Díky Flamethrower se může Electivire stát counterem ocelových typů, protože je v ten moment nejen odolný, ale také účinný. Navíc mu to dodává možnost lépe se bránit proti travním typům, na které elektrické útoky nejsou efektivní.

Magmortar - Thunderbolt

Thunderbolt je elektrický Charged útok. Stejně jako u Electivire ani Magmortarovi tento útok v raidech nic nepřináší.

Situace je podobná jako u Electivire i v případě PvP. Ve statistikách se drží na spodních příčkách a pokud jde o typovou výhodu tak nejzásadnější je, že Magmortar nyní bude mít možnost se alespoň trochu bránit vodním Pokémonům, kteří jsou na něj superefektivní, a jako bonus bude moc bojovat i proti létajícím Pokémonům, ze kterých se ovšem nejčastěji využívají ocelový Skarmory a dračí Altaria a Slamence, na které zase tolik nepomůže.

Machamp - Payback

Payback je temný Charged útok, který vzhledem ke svému typu v raidech Machampovi nepřináší, výbornému bojovému Pokémonovi, nic nepřináší.

Výběr tohoto útoku do Community Day jednoznačně cílí na PvP. Snaží se totiž řešit největší problém bojových Pokémonů, kterým jsou psychičtí Pokémoni a jako bonus přidává efektivitu i proti duchovým Pokémonům. V kombinaci s Fast útokem Counter a Charged útokem Cross Chop by tak mohl být dobrý, ale je tu jiný problém. Machamp má standardně k dispozici kamenný Charged útok Rock Slide, který se používá proti létajícím Pokémonům, kterých je v PvP opravdu hodně. Zkombinovat Payback a Rock Slide by nedávalo moc smysl, protože by pak Machamp neměl bojový útok a tím by hodně ztratil. Jde tedy hlavně o to, jakou ligu hrajete a jak často v ní narazíte na létající Pokémony.

Roserade - Bullet Seed a ohnivý Weather Ball

Roserade získává hned dva útoky, travní Fast útok Bullet Seed a Charged útok Weather Ball v ohnivé variantě. Bohužel tyto útoky v raidech nezazáří. Z Roseradových Charged útoků je na tom hůř už jen vílí Dazzling Gleam.

Teď ale do PvP, kde to je o poznání zajímavější. Bullet Seed totiž sice není nejsilnější Fast útok, ale za to nabíjí Charged útoky výrazně rychleji než Razor Leaf. Když si navíc přidáte ještě Grass Knot jako třetí útok budete mít výhodu proti 7 z 18 typů. Díky ohnivému Weather Ballu budete mít konečně zbraň proti svým hmyzím a ledovým protivníkům, kteří jsou jinak Roseradovou zhoubou, a navíc si budete moct posvítit i na ocelové a travní Pokémony.

Talonflame - Incinerate

Incenerate je ohnivý Fast útok. Pokud jde o raidy, tak se určitě najdou lepší ohniví Pokémoni než Talonflame, ale nedá se říct, že by na tom byl až tak špatně. Bohužel Incinerate je v raidech slabší než Fire Spin, který má Talonflame k dispozici i normálně. Co se použitelnosti týče, tak je to lepší než u některých jiných Community Day útoků, ale abyste mohli Talonflama v raidech používat, Incinerate nepotřebujete.

To v PvP je to přesně obráceně. Pokud jste teď zmatení, jak je to možné, jde o to, že útoky mají v PvP a PvE (raidech a gymech) jiné vlastnosti. A právě Incinerate díky tomu v PvP vychází jako výrazně silnější útok než Fire Spin. Když navíc jako Charged útoky vezmete létající Brave Bird a ohnivý Flame Charge, budete neefektivní jen proti kamenným Pokémonům.

Serperior - Frenzy Plant

Frenzy Plant je travní Charged útok, který se v Community Day objevuje v případě travních Pokémonů poměrně často. Vždy je to jejich nejlepší volba a jinak to není ani u Serperiora.

Ať už vezmete Serperiora do PvP nebo do raidů, bude Frenzy Plant jeho suveréně nejsilnější útok. Nutno říct, že ani v jednom případě se Serperior nestane nejsilnějším travním Pokémonem. Třeba takový Venusaur nebo Sceptile budou mít stále navrch. I tak je ale podle statistik v první desítce travních typů a to je velmi slušné, takže vývojem rozhodně neprohloupíte.

Altaria - Moonblast

Moonblast je vílí Charged útok, který z Altarie skvělého Pokémona do raidů rozhodně neudělá.

Horší je, že ani v PvP, do kterého hráči Altarii často berou, to podle statistik není nejlepší útok, který by Altaria mohla mít. Není na tom špatně, ale létající útok Sky Attack je ještě o dost silnější. O Moonblastu se dá v zásadě říct, že je to takový vílí Dragon Pulse. Statistiky mají velice podobné a nabíjejí se stejně dlouho. Pokud jde o typovou výhodu tak s tímto útokem bude rozhodně účinná sama proti sobě, což ovšem pro dračí Dragon Pulse platí taky. Narozdíl od Dragon Pulse ale pokryje Moonblast v kombinaci se Sky Attack větší množství typů.

Garchomp - Earth Power

Earth Power je zemní Charged útok, který ve zkratce nenadchne, ale ani neurazí. Ani v raidech ani v PvP tento útok Garchompa rozhodně nevystřelí vzhůru. Co se síly útoku týká, je pořád nejlepším Garchompovým útokem dračí Charged útok Outrage a při porovnání Earth Power s zemním Charged útokem Earthquake se dá říct, že jsou víceméně vyrovnané.

V raidech je o trochu lepší Earth Power a to především proto, že za stejnou dobu, co Earthquake použijete jednou, Earth Power můžete použít dvakrát a Earthquake nedává dvojnásobné poškození. Takže Earth Power je sice lepší, ale rozdíl poznáte jen pokud jako Fast útok používáte Mud Shot, který pomaleji nabíjí. S Dragon Tail je rozdíl minimální. Na druhou stranu v raidech obvykle chceme mít oba útoky stejného typu.

V PvP sice Earth Power také nabije dřív, ale rozdíl je tady tak malý, že pokud opravdu nutně nepotřebujete nabít o dva až tři tahy rychleji i za cenu menšího poškození, vyplatí se vám víc Earthquake.

Emboar - Blast Burn

Blast Burn je ohnivý Charged útok. Tento útok vám za žádnou cenu nesmí utéct, pokud chcete tohoto Pokémona někdy použít jako ohnivého Pokémona. Rozdíl mezi Blast Burn a ohnivými útoky, které se může Emboar naučit normálně, je totiž propastný a to jak v raidech, tak i v PvP.

Jde rozhodně o jeho nejlepší ohnivý útok, ale Blast Burn je navíc silnější i než Focus Blast a Rock Slide, které by se teď mohly hodit leda jako druhý útok do PvP kvůli typové výhodě.

Vaporeon - Scald

Scald je vodní Charged útok. Sílou je v raidech i v PvE o trošku horší než Last Resort, který jsme mohli získat při předchozích Eevee Community Day. osobně nevidím jediný důvod, proč používat Scald místo Aqua Tail v PvP a místo Hydro Pump v raidech.

Jolteon - Zap Cannon

Zap Cannon je elektrický Charged útok a situace je s ním podobná jako u Vaporeona a útoku Scald. Útok je silou podobný Charged útoku Last Resort, ale nejde o Jolteonův nejsilnější elektrický Charged útok v raidech ani v PvP.

Flareon - Superpower

Superpower je bojový Charged útok, který pro Flareona do raidů není nic moc, ale v PvP je to o něčem jiném. Tam jde totiž dokonce o Flareonův nejsilnější útok. Navíc srovnává Flareonovu nevýhodu proti kamenným Pokémonům. Má to však jednu vadu. Podobně jako Overheat má i Superpower negativní efekt a při každém použití sníží o 1 stupeň váš útok a obranu.

Espeon - Shadow Ball

Shadow Ball je duchový Charged útok, který u Espeona do raidů vzhledem k jeho typu příliš nevyužijeme, ale v PvP je to docela silný útok a přidá vám typovou výhodu proti psychickým a duchovým Pokémonům. Rozhodně by ale nemělo jít o jediný útok, který na Espeonovi budete mít.

Umbreon - Psychic

Psychic je psychický Charged útok, který se stejně jako u Espeona pro Umbreona do raidů nehodí. Ani v PvP není nejsilnější, ale přesto by se vám mohl hodit jako druhý útok. Jednou ze slabin temných Pokémonů jsou totiž bojoví Pokémoni a právě na ně můžete použít tento útok a soupeře překvapit.

Leafeon - Bullet Seed

Bullet Seed je travní Fast útok a vůbec to s ním není špatné. V raidech je silnější Razor Leaf, ale Bullet Seed zase rychleji nabíjí Charged útok. Pokud jde ale o výsledná čísla, není mezi nimi velký rozdíl. V PvP je to něco úplně jiného. Tam totiž Bullet Seed doslova převálcuje Razor leaf, protože je schopen nabít Leaf Blade dvakrát rychleji a to udělá hodně.

Glaceon - Water Pulse

Water Pulse je vodní Charged útok. V raidech i v PvP je výrazně slabší než všechny Glacionovy útoky, ale přesto je to útok, který by vám do PvP neměl chybět. Sice není silný a rozhodně by to neměl být váš jediný útok, ale poskytne vám typovou výhodu proti kamenným a ohnivým Pokémonům, kteří jinak ledovému Glacionovi dělají problémy.

Sylveon - Psyshock

Psyshock je psychický Charged útok. Do raidů je Sylveonovi v zásadě k ničemu. Za to v PvP je to úplně o něčem jiném. Tam jde o nejsilnější útok, který může Sylveon mít, a navíc vám dá účinnou zbraň proti jedovým Pokémonům, kteří jsou na Sylveona efektivní. Pro plný potenciál si k němu ale určitě přidejte ještě i vílí útok.

Samurott - Hydro Cannon

Hydro Cannon je vodní Charged útok, který je jednoznačně Samurottův nejlepší Charged útok jak do raidů, tak i do PvP. Pokud tedy chcete Samurotta používat, tento útok musíte mít. Podíváme se, jak si Samurott vede oproti jiným Pokémonům. Mezi Pokémony s oběma vodními útoky obsadí podle DPS (poškození za sekundu) šesté místo, což je velice slušné. Má sice trochu menší obranu, takže nevydrží tak dlouho jako například Kyogre, ale i tak je to rozhodně cenný přírůstek do vašeho týmu do raidů a i do sestavy do PvP.

Dusknoir - Shadow Ball

Shadow Ball je duchový Charged útok a jde o jeho nejsilnější útok do PvP i do raidů, který navíc souhlasí s jeho typem.

Fakt, že se jedná o Dusknoirův nejsilnější útok, ještě nic neříká o tom, jestli má smysl Dusknoira s Shadow Ball používat. Ve srovnání s jinými Pokémony už to totiž tak veselé není. Dusknoir na Pokémony jako je Origin Giratina, Gengar nebo Chandelure ani zdaleka nemá. Mohou za to hlavně jeho nízké statistiky útoku a výdrže. Navíc díky nízkému útoku má také maximálně pouhých 2 700 CP na levelu 50.

Luxray - Psychic Fangs

Psychic Fangs je psychický Charged útok, což se elektrickému Pokémonovi do raidů moc nehodí, takže tam tento útok moc nevyužijete.

V PvP to také není zrovna úžasné, ale přece jen lepší. Ať se bude Luxray snažit sebevíc, na psychické Pokémony mít nikdy nebude. Tady se Psychic Fangs mohou využít opravdu jen k přidání typové výhody proti bojovým a jedovým typům. Proti zemním Pokémonům, kteří jsou na Luxray efektivní, mu tento útok moc nepomůže. Pro hráče s alolským Raichu by mohl být Luxray zajímavý, protože s psychickým útokem je i v Great League silnější. Navíc na něj nejsou efektivní oblíbení hmyzí Pokémoni.


Vydáno: 16.12.2021 23:58 | 
Přečteno: 2983x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Community Day:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
na tento CD nebude potrebné kupovať žiadny ticket? Myslím že či bude nejaký Special Research alebo tak?
icon odpověděl(a)
koca2000
Za 19,50 Kč si budeme moct koupit ticket na Special Research December Community Day 2021. Pro všechny hráče bude k dispozici časově omezený Research. Podrobnosti připravíme v pátek večer v průvodci eventem až budeme mít informace z jiných časových zón.
icon odpověděl(a)
avatar
Aha ďakujem