×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon Legends: Arceus - Alfa Pokémoni, Pokémoní šlechta a strážci

Pokémon Legends: Arceus - Alfa Pokémoni, Pokémoní šlechta a strážciMáme pro vás další novinky a trailer k chystané hře Pokémon Legends: Arceus!

Titulní obrázek článku

Hra Pokémon Legends: Arceus, která se odehrává v regionu Sinnoh v době, kdy byl ještě znám jako region Hisui, má vyjít na Nintendo Switch 28. ledna 2022 a nyní se k ní dozvídáme další informace. Pokémon Legends: Arceus bude na rozdíl od dosavadních her v mnoha ohledech odlišná a to hlavně otevřenou mapou a netahovým chytáním Pokémonů. Pro chycení Pokémona totiž budeme chytat tak, že se k němu připlížíme, zamíříme a hodíme Pokéball. Souboje ale také chybět nebudou, které se také budou dost lišit! O tom jsme už ale psali v minulém článku (zde), teď se pojďme podívat na další novinky!

Trailer

Nový Pokémon Kleavor

img

Scyther se v regionu Hisui při vystavení určitým minerálům vyvíjí na nového Pokémona jménem Kleavor, který je hmyzího a kamenného typu. Části jeho těla se proměnili v kámen a ze Scytherových čepelí se staly sekery, které používá nejen k útoky, ale také ke kácení stromů a vyznačování si svého teritoria. Někdy se stane, že se při souboji část jeho kamene odlomí a upadne. Obyvatelé Hisui tyto kousky dříve používali pro výrobu nástrojů.

Pokémoní šlechta

Někteří Pokémoni v regionu Hisui nejsou jako ostatní. Ať už proto, že jsou silnější nebo že se dobrovolně rozhodli zůstat blízko lidí a pomáhat jim. Tito Pokémoni jsou zdejšími obyvateli velice respektovaní a dokonce jim byli vybráni strážci, kteří mají za úkol hlídat tyto Pokémony a jejich teritorium.

Strážci

Už teď víme, že s některými ze strážců budeme muset bojovat. Jestli půjde o náhradu stadionů, zatím není jasné. Momentálně známe 4 Pokémoní strážce:

img

Mai, která se svým Munchlaxem hlídá Wyrdeera v oblasti Obsidian Fieldlands.

img

Mladého talenta Liana, který hlídá Kleavora, lorda oblasti Obsidian Fieldlands.

img

Lekavého Iscana žijícího poblíž oceánu, který má na starosti hlídání Basculegiona a není zrovna nadšený z duchových Pokémonů.

img

A nakonec zodpovědnou Arezu, která se snaží řešit všechny své problémy sama. Na starosti má jistého dámského Pokémona, ale o koho přesně jde, zatím nevíme.

Běsnící Pokémoní šlechta

img

Čas od času se může stát, že některý ze Pokémonů patřících k Pokémoní šlechtě začne běsnit. Pozná se to tak, že se zvětší a jeho tělo začne zářit. Naším úkolem je tohoto Pokémona zklidnit, k čemuž nestačí porazit ho v souboji. Takto běsnícího Pokémona totiž uklidní jedině to, že ho do hlavy udeří pytlík s jeho oblíbeným jídlem (ne, to nebyl vtip). Zatímco na vás tedy bude Pokémon bezhlavě útočit, vy ho budete muset krmit podobně, jako kdybyste na něj házeli Pokébally, dokud se nezklidní. Vítězstvím v souboji můžete Pokémona ochromit a v tu chvíli se lépe krmí.

Alfa Pokémoni

img

Alfa Pokémoni jsou větší a silnější jedinci obvyklých druhů Pokémonů. Poznáte je podle rudě zářících očí, ale je dost možné, že dříve si všimnete jiného poznávacího znaku. Alfa Pokémoni na vás zaútočí hned, jak vás spatří. Také porazit je bude těžší než u většiny ostatních Pokémonů, ale pokud se vám podaří je chytit, získáte opravdu silného společníka. Navíc pokud je porazíte v souboji, můžete získat cenné předměty.

Cestování na Pokémonech

img

Na cestách po regionu s sebou budeme mít Celestickou flétnu, která nám umožní přivolat si k sobě Pokémona, na kterém budeme moct cestovat. Na zemi to bude Wyrdeer, ve vodě Basculegion a ve vzduchu hisuiský Braviary.

img

Cestování s těmito Pokémony ale nebude připomínat galarské vzdušné taxi, ale spíše kolo. Cestu s těmito Pokémony budeme totiž moct ovládat přesně tak, jako bychom jeli na kole. Navíc kromě rychlého cestování budeme moct přímo z hřbetu těchto Pokémonů (nebo závěsu v případě Braviary) chytat Pokémony a možná i bojovat.

Arc Phone

img

Kromě složky, která bude naším Pokédexem, budeme sebou na cestách nosit také Arc Phone, mobil s designem Pokémoního boha, Arceuse. Údajně má nějaké zvláštní schopnosti, ale každopádně půjde o naší mapu.

Osobně bych tedy čekal, že v době, kdy Pokédex je papírová složka a Pokébally jsou ze dřeva, bude i mapa papírová. No, uvidíme, jestli bude nějaký důvod, proč bude v historickém Sinnoh mít hlavní hrdina mobil.

Oblečení a fotografické studio

img

Jak je už v Pokémoních hrách zvykem, i v této hře budeme moct upravit oblečení naší postavy. Na výběr budeme mít opravdu velké množství různorodých stylů. Úpravy navíc nezůstanou jen u oblečení, ale upravovat budeme moct také náš účes.

img

Chcete mít fotku se svým Pokémonem? Od toho tu bude fotografické studio, kde budeme moct nastavovat naši postavu do různých póz a také měnit pozadí naší fotografie.

Pokémoní pastviny

img

I v této hře bude platit, že na své cesty si s sebou můžeme vzít pouze 6 Pokémonů a zbylé musíme nechat doma. V této době ještě ovšem neexistují Pokémoní střediska s počítači, do kterých bychom si Pokémony uložili. Místo toho je tu oplocená Pokémoní pastvina, kam můžeme své Pokémony vypustit.


Vydáno: 29.9.2021 1:03 | 
Přečteno: 1950x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Legends: Arceus:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Ricmont
Líbí se mi jak ve hře která má být zasažena do minulosti mají mobily a fotografické koutky 3 . Čekal jsem že Pokedex bude třeba ve stylu deníku či skyčáku.
icon odpověděl(a)
avatar
Já taky