×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon Scarlet & Violet - Pokémoni Cyclizar a Grafaiai, nové útoky a předměty!

Pokémon Scarlet & Violet - Pokémoni Cyclizar a Grafaiai, nové útoky a předměty!Pokémon Company nám postupně odhalila další střípky informací o hrách Scarlet a Violet.

Titulní obrázek článku

Vydání her Pokémon Scarlet a Pokémon Violet na Nintendo Switch, které je naplánované na 18. listopadu 2022, se blíží a tak se postupně dozvídáme další a další informace. V tomto článku jsme tedy shrnuli novinky z posledních dvou týdnů.

Noví Pokémoni

Byli nám odhaleni hned dva Pokémoni. Jedním je Cyclizar, který trochu připomíná legendární Pokémony regionu Paldea. Tím druhým je Grafaiai, kterému rozhodně nechcete vlézt do jeho teritoria.

Cyclizar

img

Cyclizar je dračí a normální Pokémon, který už od nepaměti žije v okolí lidí. Velice často ho potkáte, jak uhání rychlostí až 112 km a na zádech při tom má člověka. Pro Cyclizara je tato spolupráce s lidmi důležitá, protože teplo jeho jezdce ho chrání před prochladnutím.

img

Cyclizar má nový útok jménem Shed Tail. Tento útok je užitečný pro výměnu Pokémonů, protože Cyclizar zahozením svého ocasu a obětováním části svých HP vytvoří návnadu, na kterou soupeřův Pokémon zaútočí místo vašeho nově nasazeného Pokémona.

Grafaiai

img

Grafaiai svým vzhledem připomíná lemura. Jde o nočního tvora, která je velice teritoriální. Jakmile slunce zapadne, začne svým jedem malovat po stromech ve svém teritoriu obrazce. Jed využívá také k lovu, protože jeho vůně láká hmyzí Pokémony. Po dotyku jedu však zůstanou paralizováni.

img

Barva Grafaiaiova jedu se liší podle toho, co v poslední době jedl. Jde o velice nebezpečného Pokémona, který nemá problém na své nepřátele jed plyvnout. Když se cítí v ohrožení, jeho jed se stane ještě více koncentrovaným a může oběť paralizovat i na tři celé dny.

Nové předměty

Abyste mohli vyhrávat nestačí jen znát Pokémoní typy a útoky. Důležitým rozdílem mezi vítězstvím a prohrou totiž mohou být také předměty, které Pokémonovi přidáte. Nyní byly odhaleny tři nové předměty: Mirror Herb, Covert Cloak a Loaded Dice.

Mirror Herb

Mirror herb umožňuje držiteli jednou za zápas zkopírovat navýšení hodnoty některé ze soupeřových statistik. Když si tedy soupeř ubere trochu HP, aby měl vyšší útok, vy získáte navýšení útoku také.

Covert Cloak

Covert Cloak chrání svého držitele před dodatečnými efekty útoků. Pokud by vám tedy útok měl například snížit statistiku obrany, nedojde k tomu.

Loaded Dice

Předmět Loaded Dice je zajímavý hlavně pro Pokémony, kteří mají možnost v rámci jednoho útoku zaútočit vícekrát. V 8. generaci by to byl například Scorbunny s útokem Double Kick. Loaded Dice totiž způsobí, že útok může proběhnout ještě vícekrát než je obvyklé.

Terastalizace

Fenoménu Terastal, který se vyskytuje v regionu Paldea, jsme se již jednou věnovali (článek). Nyní se ale dozvídáme, jak důležitou součástí zápasů doopravdy bude. Každý Pokémon má svůj typ Tera, který není závislý na tom, o který se jedná druh Pokémona. Tyranita, který je kamenný a temný se tak klidně najednou může po zbytek zápasu stát duchovým Pokémonem.

img

K čemu je to dobré? Dokud neprovede terastalizaci, váš soupeř netuší, jaký je typ Tera vašeho Pokémona. Může tak proti vašemu Tyranitarovi nasadit třeba Machampa, který má typovou výhodu bojový Pokémona na temného Pokémona. Když se pak Tyranitar najednou stane duchovým Pokémonem, bojové útoky ho vůbec nebudou znervózňovat.

img

To je tedy obranná funkce fenoménu Terastal, ale co kdyby se Tyranitar, který stojí proti Machampovi stal psychickým Pokémonem? Může toho využít? Odpověď zní ano. Pomocí TM je totiž možné Pokémona naučit útok Tera Blast, který je normálního typu. To se moc užitečné nezdá, ale jen do chvíle terastalizace. V ten moment se totiž typ útoku změní na váš typ Tera, což může otočit celý zápas.

Souboje přes internet

Také v těchto nových hrách bude Battle Stadium, kde můžete změřit síly v soubojích proti hráčům z celého světa. Pro zpřístupnění této funkce potřebujete mít zaplacené předplatné Nintendo Switch Online. Zápasit se bude hned ve 4 variantách.

img

V Casual Battles si můžete zahrát prostě jen pro zábavu s bez omezení výběru Pokémonů.

Nebudou chybět hodnocené zápasy, ve kterých budete podobně jako ve hrách Sword & Shield a jako Ash v seriálu postupovat žebříčkem a probojovávat se jednotlivými kategoriemi, abyste se dostali do kategorie Master Ball a bojovali s těmi nejlepšími. Kdo ví, třeba vás uvidíme na příštím mistrovství.

Ve hře se budou pořádat také online turnaje. Může jít o oficiální nebo přátelské turnaje, které si vytvoříte sami.

Poslední variantou je souboj s vypůjčeným týmem. Zadáním kódu sdíleného na internetu si můžete jednoudše vypůjčit tým někoho jiného a vyzkoušet si, jestli vám bude vyhovovat. Nebo možná naopak vytvoříte vlastní tým a necháte ostatní, aby si ho vyzkoušeli.

Trailer


Vydáno: 7.9.2022 1:30 | 
Přečteno: 1073x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon Scarlet and Violet:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.