×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Karty

Pokémon TCG - Série Scarlet & Violet přinese mechaniku Pokémon ex!

Pokémon TCG - Série Scarlet & Violet přinese mechaniku Pokémon ex!

Závěr mistrovství světa 2022 nám odhalil mechaniku příští série!

Titulní obrázek článku

Obzvláště pokud už se věnujete Pokémoním kartám delší dobu, asi vás napadá, že Pokémon ex není žádná nová mechanika. Vlastně máte i nemáte pravdu. Pokémon ex tu totiž byla už dvakrát. Jednou se psala Pokémon-ex, podruhé to bylo Pokémon-EX a nyní nás v sérii Pokémon Scarlet & Violet čeká třetí mechanika s tímto názvem, ale tentokrát zapsaná Pokémon ex.

Historické okénko

Než se podíváme na nejnovější mechaniku Pokémon ex, pojďme se podívat na to, jak vypadaly předchozí mechaniky nesoucí tento název.

Pokémon-ex

Karty Pokémon-ex jsme měli poprvé možnost získat v expanzi EX - Ruby & Sapphire, která vyšla v anglické verzi 1. července 2003. Šlo o karty s vyšším množstvím HP a silnějšími útoky. Některé měly vysokou cena návratu na lavičku, až 5 energie. Většinou šlo o finální stádia a bylo možné provést vývoje obyčejného Pokémona na jeho Pokémon-ex vývoj. Neplatilo to ale vždy. Poté záleželo na tom, zda karta umožňuje vývoj z normální i ex varianty. Za vyřazení karty Pokémon-ex získal soupeř 2 odměnové karty. Celkem vzniklo v anglické verzi 151 Pokémon-ex karet.

img img

Pokémon-EX

Karty Pokémon-EX se představili v expanzi Next Destinies vydané v anglické verzi 8. února 2012. Na rozdíl od předchozí mechaniky měly tyto karty u jména EX jako grafiku a nejen text s vyjímkou Mega evolucí šlo o Basic Pokémony bez vývoje. Také v rámci této mechaniky jsme mohli vidět karty s vyšším množství HP a obzvláště v případě Mega evolucí i silnějšími útoky. Pokémoni na kartách obvykle vystupují ze svého rámečku nebo jsou karty dokonce Full-Art. Za vyřazení karty Pokémon-EX získal soupeř 2 odměnové karty. Celkem vzniklo v anglické verzi 215 Pokémon-EX karet.

img img img

Pokémon ex

img

Je velice symbolické, že mechanika Pokémon ex vyjde v roce 2023, 20 let od vydání mechaniky Pokémon-ex. Mohli jsme si všimnout, že Pokémon-ex a Pokémon-EX si byly hodně podobné. V případě mechaniky Pokémon ex tomu nebude jinak. Budou mít vysoké hodnoty HP, silné schopnosti a útoky, které nebudou vyžadovat příliš energie. Také design bude podobný jako v případě Pokémon-EX až na jiné logo u jména. Vyřazení karty Pokémon ex bude opět znamenat 2 odměnové karty pro soupeře. Zásadním rozdílem ale je, že tentokrát budou Pokémon ex nejen základní Pokémoni nebo finální vývoje, ale všechna vývojová stádia.

Trailer

Na konci traileru můžeme vidět logo mechaniky ex v diamantovém provedení, což je zřejmě odkaz na to, že nás čeká také varianta inspirovaná mechanikou Terastal, která bude ve hrách Pokémon Scarlet & Violet a více jsme o ní psali zde. Jak bude fungovat v Pokémon TCG pochopitelně zatím nevíme.

img

Mimikyu, Lucario a Magnezone

img

Trailer nám částečně odhalil také částečně odhalil tři karty, na kterých najdeme Mimikyu, Lucario a Magnezone.

Mimikyu na kartě psychického typu se 190 HP. Jeho první útok bude ubírat buď 30 nebo 80 HP, ale z videa to není dobře poznat.

Lucario bude bojového typu. Na kartě můžeme vidět, že jde o vývoj Riolu. Přestože by Pokémon ex měly mít všechna vývojová stádia, tady to vypadá, že provést vývoj na Pokémon ex bude možné i z normálního Pokémona. Lucario bude mít 260 HP a jeho útoky budou udělovat 60 a 160 HP poškození. To je výrazný nárůst ve srovnání s Lucario EX, který můžete vidět výše v tomto článku.

Elektrickou kartu Magnezone jsme mohli vidět nejlépe. Bude mít 330 HP, což je srovnatelné s Pokémon VMAX. Útok Energy Crush za jednu elektrickou energii bude udělovat 50 poškození za každou energii přidanou k Pokémonovi vašeho soupeře. Druhý útok Pulse Launcher bude za dvě elektrické energie udělovat vysokých 220 poškození. Při každém použití ale udělí také 30 Hp poškození sám sobě. Magnezone bude mít dvojitou typovou nevýhodu proti bojovým Pokémonům a jeho návrat na lavičku bude stát 3 energie.

Koraidon a Miraidon

img

Mohli jsme vidět také oba legendární Pokémony 9. generace, Koraidona a Miraidona. Na jejich kartách chybí HP, informace o tom, zda jde o Basic kartu nebo vývoj, a také informace o typech a počtech energií. To pochopitelně také souvisí s tím, že stále nevíme, jakého typu tito Pokémoni budou.

Koraidon ex bude mít schoppnost Dino Cry. Ta umožňuje přidat dvě zahozené energie vašemu Basic Pokémonovi zatím neznámého typu. Použitím této schopnosti tah končí. K tomu má Koraidon ještě útok Wild Impact, který dává 220 poškození, ale je ho možné použít jen jednou za dva tahy.

Miraidon ex má schopnost Tandem Unit, která vám umožňuje najít v balíčku 2 Basic Pokémony a dát je na lavičku. Dále má útok Photon Blaster, který stejně jako Koraidonův Wild Impact uděluje 220 poškození a jde použít jen jednou za dva tahy.

Co říkáte na staronovou mechaniku?


Vydáno: 22.8.2022 23:59 | 
Přečteno: 1254x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se TCG - Scarlet & Violet:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.