×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Hry

Pokémon UNITE - Nová hra se blíží! Jak bude fungovat?

Pokémon UNITE - Nová hra se blíží! Jak bude fungovat?Pokémon UNITE se blíží svému vydání a my tak pro vás máme další informace!

Titulní obrázek článku

Rodina Pokémoních her bude mít už brzy nový přírůstek jménem Pokémon UNITE. Jde o hru, která už na první pohled připomíná League of Legends a také se podobně hraje. Hra vychází v červenci 2021 na Nintendo Switch a v září 2021 i na mobilní telefony. A protože to už je za rohem, dozvídáme se mnohem víc informací o tom, jak hra bude fungovat.

Nový region

img

O tom, že existuje mnohem víc regionů než jen hlavních 8 dobře víme (psali jsme zde), a tak asi není žádným překvapením, že i Pokémon UNITE se bude odehrávat na novém místě. Jde o Aeos Island. Mytické ostrov, který se údajně nachází v neprobádané části oceánu. Právě na tomto ostrově sídlí Unite Battle Committee, zkráceně UBC, která pořádá turnaje v Unite Battle.

Na mobilu i konzoli

img

Pokémon UNITE bude rozhodně zcela unikátní v jedné věci. Hra vyjde na mobilní zařízení i na Nintendo Switch a bez ohledu na to, na kterém z těchto zařízení budete hrát, budete moct hrát se všemi ostatními hráči. Jinými slovy hráči na mobilu budou hrát i proti hráčům na Nintendu Switch a obráceně. To navíc není všechno. Po přihlášení pomící účtu Nintendo nebo Pokémon Trainer Club budete mít k dispozici všechna svá data a pokračovat tam, kde jste skončili, i kdyby jste právě přešli z konzole na mobil.

Jak hra funguje?

img

Na jedné mapě proti sobě soupeří týmy 5 na 5 a vítězí ten tým, který má po vypršení časového limitu více bodů. Body se získávají za dopravení Aeos energie do jednoho z soupeřových kruhů po v krajní části mapy, ale aby to nebylo tak snadné, kruhy se poté, co do nich donesete určité množství Aeos energie zničí a musíte se tak vydat k jinému. Aeos energii sbírá každý hráč sám tím, že bojuje s dalšími Pokémony ať už jde o NPC ve středové části hry nebo ostatní hráče.

img

Ve hře budou různé typy stadionů, které budou mít různá pravidla. Lišit se mohou délkou zápasu, počtem hráčů nebo tím, který legendární Pokémon se během hry objeví.

Pokémoni

img

Na začátku každého zápasu začínáte s nevyvinutým Pokémonem na levelu 1, který se zvyšuje získáváním zkušeností ze soubojů. Levelů je celkem 9 a u každého Pokémona je přesně dané, na kterém levelu se vyvíjí. Když dosáhnete levelu 9, získá Pokémon speciální supersilný Unite útok.

img

Narozdíl od jiných her to, jestli je Pokémon vodní nebo ohnivý, nemá v Pokémon UNITE žádný vliv. Místo toho má každý Pokémon hodnocení podobné IV, které určuje, jaká je jeho role ve hře. Celkem se takto rozlišuje 5 rolí: Attacker, Defender, Speedster, Supporter a All-Rounder.

img

Před začátkem každého souboje si můžete zvolit, které bude moct váš Pokémon používat útoky a také, jestli bude mít u sebe nějaký předmět, který by zlepšoval jeho vlastnosti. Abyste si mohli Pokémona a avatara upravit podle svého, budou k dispozici různé oblečky a kostýmy.

Za které Pokémony budeme hrát?

Je asi celkem pochopitelné, že si nebudeme moct vybrat ze všech Pokémonů, ale jen z menšího výběru. Při vydání hry bude ve hře těchto 19 Pokémonů:

  • Role Attacker - Pikachu, Greninja, Venusaur, Alola Ninetales, Cramorant a Cinderace
  • Role Speedster - Talonflame, Absol a Gengar
  • Role Defender - Snorlax, Crustle a Slowbro
  • Role Supporter - Eldegoss, Mr. Mime a Wigglytuff
  • Role All-Rounder - Charizard, Lucario, Machamp a Garchomp
img

To, že tito Pokémoni ve hře budou ovšem ještě neznamená, že za ně budeme moct hned hrát. Na to, abyste mohli vzít Pokémona do boje musíte mít licenci, kterou si kupujete pro každého Pokémona zvlášť za herní měnu ostrova Aeos, kterou lze získat za hraní Unite Battle.

Postupem času přijdou do hry i další Pokémoni. Už teď víme o Blastoise a Gardevoir.

Žebříček a Battle Pass

img

Jako v každé nové hře, která cílí na moderní trendy, ani v Pokémon UNITE nemůže chybět žebříček a Battle Pass. V žebříčku budete začínat v Beginner Cup a podle toho, jak se vám bude v zápasech dařit, bude se vám zvedat nebo i snižovat vaše hodnocení. Když se vám bude dařit opravdu hodně, můžete to dotáhnout až do Master Cup.

img

Battle Pass se nebude příliš lišit od toho, co známe z jiných her. Plnění úkolů si zvyšejete level v sezóním Battle Passu a za každý level získáváte odměnu. Když si za Aeos gemy, které se kupují za reálné peníze, svůj Battle Pass vylepšíte, budete získávat více odměn.

Nový trailer

Těšíte se na vydání Pokémon UNITE?


Vydáno: 21.6.2021 0:49 | 
Přečteno: 1421x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Další články týkající se Pokémon UNITE:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.