×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Pokémon GO

Rozhovor s Aeeriisem, prvním mistrem Evropy v Pokémon GO

Rozhovor s Aeeriisem, prvním mistrem Evropy v Pokémon GO

Česko má prvního mistra Evropy v Pokémon GO vůbec a my pro vás s ním máme rozhovor!

Titulní obrázek článku

Ve Frankfurtu v Německu koncem dubna 2022 proběhlo vůbec první mistrovství Evropy v Pokémon GO, které užasným výkonem vyhrál český hráč s přezdívkou Aeeriis. O jeho postupu turnajem jsme psali v samostatném článku. Aeeriise jsme kontaktovali s žádostí, jestli bychom s ním mohli udělat rozhovor. No, a tady ho máte!

img

Hodně našich čtenářů o tobě možná poprvé slyšelo, až když jsi vyhrál mistrovství Evropy v Pokémon GO. Co bys jim o sobě řekl?

Jmenuji se Jakub "Aeeriis" Zatloukal, jsem z Havířova a je mi 18 let. A v Pokémon GO v podstatě hraju už jen pvp. Jinak chytám z gauče na Pokémon GO+ 🤣.

Jak ses vlastně dostal k Pokémonům a Pokémon GO?

V podstatě jako téměř každý jsem, když jsem byl menší sbíral Pokémon kartičky. Bohužel jsem nikdy neměl Nintendo a neuměl jsem hrát TCG, takže jsem s Pokémony nějak přestal. V roce 2016, když vyšlo Pokémon GO, tak jsem to stáhl a zůstal u toho.

Co jsi musel udělat, abys byl na turnaj pozván?

Zaplatit 45€ a dojet do Frankfurtu 🤣

První zápas, který jsme mohli vidět, byl až semifinále vítězů prvního dne. Kolik utkání jsi musel odehrát, aby ses dostal až sem?

Semifinále bylo 4. kolo pavouka, takže 3 kola.

Během turnaje jsme mohli několikrát vidět, že se zápas opakoval nebo se o tom uvažovalo, ale debatu s rozhodčími jsme slyšet nemohli. Poprvé to bylo proti Pokésquark, kde se zápas nakonec opakoval. Druhá taková situace byla proti ThoTechtical, kde se i přes zaseknutí hry zápas neopakoval. O co šlo a proč se v těchto případech rozhodčí rozhodli právě takto?

U Pokesquarka je důvod pro rematch pro hráče co o pvp moc nevědí celkem blbě pochopitelný, takže se to pokusím nějak vysvětlit. Jeho Talonflame měl životy na přežití jednoho air slashse, dva by ho zabili, což můžeme i z videa vidět. (pozn. red: turn = tah; I když se to nezdá, PvP v Pokémon GO opravdu funguje na tahy) On dal jeden incinirate, který trvá 5 turnů (2,5 vteřiny) a poté ještě charge útok, který zabere 1 turn. To máme 6 turnů. Air slash trvá 3 turny, takže dva air slashse zaberou, taky 6 turnů. V době hraní turnaje (vypadá to, že to Niantic plánuje změnit) měl fast move damage prioritu před charge útokem. Z toho důvodu jsem měl Talonfalma zabít a nemusel bych dostat flame charge do Mandibuzze, takže bych měl stále šanci vyhrát.

U ThoTechticala to bylo jednodušší. Po dohodě mezi rozhodčími a jim samotným se shodli na tom, že to rematch nebude, jelikož jsem měl výhodu štítu a Trevenanta do Medichama a poté Walreina do Mandibuzze, takže nebyla šance zápas už otočit.

Napadlo tě před začátkem turnaje, že bys mohl vyhrát?

Vůbec, říkal jsem si že budu rád, když vyhraju aspoň jedno, dvě kola.

Kdy ti poprvé došlo, že by se to mohlo podařit?

Potom co jsem se dostal do Grand finále a z Losers finále za mnou šel znova Fr43ka. Měl jsem v podstatě navíc dvě šance, kdyby první Bo5 (pozn. red: utkání na tři výhry z pěti) prohrál, hrajeme druhou, ale až do chvíle, co jsem vyhrál jsem si nebyl jistý ničím.

Který soupeř ti dal nejvíce zabrat?

Ty jsi v závěru říkal, že GO Battle League prakticky nehraješ a místo toho trénuješ 6v6. V čem jsou souboje 6v6 oproti 3v3 jiné?

To se úplně nedá říct, nejtěžší pro mě byly asi hry proti YYdsPlusnull, jelikož jsem byl poprvé na stagi a ještě měla pro mě celkem nepříjemný tým. Ale, že bych měl nějaký vyloženě snadný zápas se říct nedá.

GBL nehraju tolik (teď se to možná změní, mám v plánu zkusit streamovat v angličtině na twitchi), většinu sezón jsem se dostal jen na rank 20 kvůli ETM (pozn. red: Elite TM), ale pár sezón jsem hrál i trochu víc. Mám v GBL 7000 battlů, což není zrovna nejmíň, ale například ThoTechtical, se kterým jsem se o tom bavil má asi 17000, což je poměrně velký rozdíl.

V 6v6 se dají stavět týmy úplně jinak. Většina funkčních týmu v GBL je na principu ABB - jeden Pokémon, který kryje weakness dvou téměř stejných Pokémonů vzadu a jeden z nich se používá na vybaitění jejich hard countera. Tohle se v 6v6 moc nehraje, dá se mnohem lépe odhadovat, co může mít soupeř vzadu a jak proti tomu nejlépe hrát.

Co bys poradil nováčkům v PvP, kteří si chtějí složit svůj tým tří nebo šesti Pokémonů?

Jít na pvpoke.com a projít si ranking a teambuilder.

Vítězstvím sis zajistil místo na srpnovém mistrovství světa v Londýně. Už víš, jak se na něj budeš připravovat?

Nejspíš poskládám nějaký tým a budu trénovat 6v6 s jinými hráči, abych našel slabiny týmu a upravil ho, případně se okolo nich naučil hrát. Ale to je ještě daleko, do té doby může proběhnout a nejspíš proběhne s novou GBL sezónou move rebalance a třeba vydají i nové Pokémony.

Děkuji, že sis na nás a naše čtenáře udělal čas a určitě ti budeme při mistrovství světa v Londýně fandit.


Vydáno: 4.5.2022 21:12 | 
Přečteno: 2207x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.