×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Seriál

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x12 - Dynamax Battle! Leon, The Greatest of Them All!!

[SPOILER] Postřehy k epizodě 23x12 - Dynamax Battle! Leon, The Greatest of Them All!!Pozor obsahuje spoilery!!!

Máme za sebou 12. epizodu aktuální série. Pojďme se tedy podívat, jaké postřehy jsme v ní mohli postřehnout.

Přehození charakterů?

img

Na začátku dá profesor Ashovi a Go jako dárek lístky na finále Světového šampionátů v Pokémonu. Člověk by čekal, že se Go zeptá, co je to za akci. Ale místo toho se na to zeptal Ash. Což je docela zvláštní, když vezmeme v úvahu Ashův cíl a to být „Ten nejlepší jako nikdo před ním“. Navíc je zarážející i to, že Go tolik o šampionátu ví, když vezmeme v úvahu, že samotné zápasy ho nebaví tolik jako právě Ashe.

Záhada v oblacích

img

Cestou do regionu Galar měli možnost vidět Ash a Go záhadného Pokémona. Pokémon, kterého viděli se jmenuje Eternatus a má mít velice úzké spojení s Dynamaxem a Gigantamaxem.

img

Galar to umí rozjet?

img

Viděli jsme dost stadiónu, kde se konaly šampionáty či různé turnaje, ale stadion regionu Galar byl opravdu velkolepý a osobně ho spolu se stadionem z Kalos regionu řadím mezi ty nejoriginálnější. Je vidět, že Galar region opravdu zápasy žije. Potvrdilo se tak tvrzení, že v regionu Galar půjde hlavně o zápasy.

Leon a ten druhý týpek

img

Celá epizoda se točila hlavně okolo souboje Lance a Leona. Zatímco Lance byl představen jenom v podobě základních informací. Tak Leon byl vychválen tak, že to vypadalo, že mu trofej dají ještě před tím, než začne samotný zápas. A je to logické, Leon je miláček celého Galar regionu. Pro mnohé je vzorem a modlou. Zatímco Lance je někdo, kdo v jejich očích byl tak hloupý, že se vůbec pokoušel zápasit s velkým Leonem.

Rudá je dobrá

img

Pokud sledujete Pokémony opravdu poctivě, tak vám bylo jasné, koho si Lance zvolí. Byl to Red Gyarados. Pokémon, který sehrál důležitou roli jak v seriálu, tak i v druhé generaci her. Red Gyarados patří mezi legendy světa Pokémonů. Jedná se totiž o prvního shiny Pokémona, který se dostal k širší veřejnosti.

Dynamax vs. Gigantamax

img

Poprvé jsme mohli v seriálu vidět porovnání nových zápasových technik. Lance se vytasil s Dynamaxem a Leon Gigantamaxem. Red Gyarados vypadal v režimu Dynamaxu obyčejně jen byl prostě větší. Ovšem Gigantamax, to je jiné kafe. Charizard vypadal parádně a bylo vidět, že se podstoupil obrovské navýšení síly. Ovšem když to vezmeme trochu zjednodušeně, tak Gigantamax je prostě Megaevoluce na steroidech.

Jak to vlastně s Dynamaxem a Gigantamaxem je?

img

Tady jsem zmatený. U megaevoluce bylo potřeba pevné pouto a pár kamenů. U Z-útoků byl potřeba krystal. Ale jak to funguje tady? Už dvakrát jsme viděli v seriálu jak se Pokémon změnil bez pomoci trenéra. Napřed to byl Snorlax, který postoupil Gigantamax. A teď Drednaw prošel Dynamaxem, aby si vyřídil účet s Rakeťáky. Na druhou stranu Lance i Leon museli použít náramky, aby u svých Pokémonů změnu vyvolali. Na víc to vypadá, že divocí Pokémoni vůbec nemají nad změnou žádnou kontrolu a pokud se takové místo aktivuje, když jsou v jeho blízkosti, tak se změní, ať už chtějí či ne.

Vysvětlení od koca2000: Abychom to správně pochopili musíme se podívat do her Pokémon Sword a Shield. Energie, která způsobuje efekty Dynamax a Gigantamax, pochází právě z Eternatuse. Když před dávnými časy v Galaru odpočíval, tato energie mu unikla. Tímto způsobem vznikla místa, kde se vyskytuje tato energie. Na těchto místech se mimo jiné postavily všechny stadiony v regionu Galar. Ve Wild Area tato energie vyvěrá ze země, a proto se zde divocí Pokémoni mohou měnit sami. Pokud jde o náramky, tak ty obsahují takzvané Wishing Stars, což jsou kousky Eternatusova těla. Díky nim je možné na místech, kde se vyskytuje Eternatusova energie vyvolat Dynamax nebo Gigantamax. U Snorlaxe šlo zřejmě o místo ve Wild Area, kde tato energie vyvěrá. V případě Drednaw to bylo blízko stadionu, kde se tato energie také vyskytuje.

Pokémaniak předpověděl návrat Lance

img

Před začátkem aktuální série jsme zveřejnili článek (můžete si ho přečíst zde), kde jsme spekulovali o možných návratech různých vedlejších postav. Jednou z nich byl i právě Lance. A toho nám právě dvanáctá epizoda dala. Vím, že jde o náhodu, ale i tak to potěší :).

A jak se vám líbil souboj Lance a Leona?


Vydáno: 16.2.2020 10:20 | 
Přečteno: 1566x | 
Autor: Ricmont
 | Hodnocení:

Další články týkající se 23. série:

Další články>

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
avatar
Mě se tento díl líbil, sice pravda, že otázky mohl na začátku spíše pokládat Go, ale tak co, tyhle momenty k Ashovi asi tak nějak patří:d [Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
Ricmont
[Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
koca2000
To je rozhodně zajímavý postřeh!