×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Kategorie: Novinky, Zajímavosti, Seriál

[TEORIE] Proč je Ashovi stále 10 let a jak plyne čas ve světě Pokémonů?

[TEORIE] Proč je Ashovi stále 10 let a jak plyne čas ve světě Pokémonů?Jak je možné, že je Ashovi stále ještě 10 let?

Titulní obrázek článku

Ash náš seriál sice po 25 letech opouští (více o tom zde), ale záhada kolem jeho věku nám stále zůstává. I po takové době a více než 1 200 epizodách je mu totiž stále 10 let. Teorií o tom, proč to tak je, existuje celá řada. Někdo se domnívá, že za to může setkání s Ho-Oh. Jiní zase, že podobně jako u jiných animovaných seriálů se tvůrcům věk hlavního hrdiny prostě nechtělo řešit. To druhé je nejspíš pravda, ale pojďme se nyní zamyslet nad ještě jinou teorií, podle které by klidně příběh Ashe Ketchuma mohl být skutečností.

Obsah tohoto článku vychází z mého nápadu a znalostí. Nevím, jestli se stejným nápadem přišel ještě někdo. Určitě budu také rád za váš názor na tuto teorii.

Pokémoní svět

img

Když se na seriál díváme, spoustu lidí si určitě představuje, že se jeho děj odehrává na planetě Zemi. Tak to ale vůbec není. Jednotlivé regiony jsou sice inspirovány reálnými lokacemi, ale uspořádání světa je jiné. Už jen to, že ve světě Pokémonů je každý region vlastně ostrov, což u jejich předloh rozhodně neplatí.

img

Děj se tedy neodehrává na Zemi. Jak to souvisí s věkem Ashe a dalších postav? Hodně. Jako jeden rok se označuje doba, za kterou planeta oběhne svou hvězdu. V případě Země tak jeden rok trvá 365 dní. O planetě, na které jsou Pokémoni, a její hvězdě nic nevíme. Je tedy klidně možné, že tato hvězda je teplejší než naše Slunce a planeta Pokémonů je od ní dál nebo že planeta Pokémonů kolem své hvězdy cestuje o něco pomaleji než Země kolem Slunce (ale dost rychle na to, aby ji hvězda nepřitáhla). V obou případech by pak jeden rok trval déle než u nás na planetě Zemi. Klidně by se mohlo stát, že jeden rok na planetě Pokémonů bude u nás trvat třeba 25 let.

Stáří postav

img

Kdyby jeden rok u Ashe trval 25 pozemských let, bylo by už Ashovi na začátku jeho cesty 250 pozemských let, čehož se snad ještě žádný člověk nedožil a možná ani nikdy nedožije. Teď ale přichází druhá, možná trochu sci-fi, část této teorie. Když nejde o stejnou planetu, proč by mělo jít o stejné lidi. A proč by mělo jít vůbec o lidi. To, že vypadají jako lidé, ještě neznamená, že jejich stavba těla je stejná. Který člověk by asi vydržel ty výboje, které Pikachu Ashovi mnohokrát uštědřil?

img

Pokud by obyvatelé Pokémoního světa nebyli lidé, mohou mít úplně jiné tempo vývoje a dožívat se déle. Ashovi tak může být i po 25 pozemských letech stále 10 let a může také jako 10leté dítě vypadat.

Samozřejmě nikde není dáno, že jedna série seriálu musí být jeden rok, takže jeden rok na planetě Pokémonů by mohl odpovídat třeba 5 pozemským rokům místo 25 rokům. To ale na věci nic nemění.

Další možnosti

Pokémoni by tedy mohli být na jiné planetě s jinou délkou roku a s obyvateli, kteří pomalu stárnou. Toto je ale jen jedna z možností. Fakt, že jde o jinou planetu, nám jich totiž odemyká hned několik.

img

Den se obvykle udává podle toho, jak dlouho planetě trvá otočení kolem své osy. S krátkými dny tak rok může trvat místo našich 365 pozemských dní klidně třeba 1 500 dní (cca 6 hodinový den). Díky tomu by se do jednoho roku mohlo vejít i víc než 1 200 epizod, protože někdy se v jednom dni odehrává epizod víc (obvykle souboje, které by reálně netrvaly příliš dlouho) a vzhledem k tomu, že 10leté dítě dojde všude pěšky, vzdálenosti mezi jednotlivými lokacemi nemohou být příliš velké a nedochází tak k tomu, že by při cestování uteklo mimo záběr příliš času.

Co si myslíte o této teorii a zdá se vám lepší varianta s dlouhým rokem nebo varianta s krátkými dny?


Vydáno: 29.1.2023 19:35 | 
Přečteno: 474x | 
Autor: koca2000
 | Hodnocení:

Sledujte nás také na sociálních sítích!

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
patrik1177
Nechci aby to vyznělo špatně, ale některé teorie ze světa Pokémonů mi přijdou přitažené za vlasy (včetně tehle). Správná je na 99% odpověď, že tvůrcům se nechcelo plynutí čas řešit. I když ze začátku bylo v několika náznacích zmíněno, že čas plyne normálně - třeba si pamatuju, že počas Indigové ligy Misty řekne něco ve smyslu, že za rok na cestách toho Ash zažil hodně.

Další příklad třeba předfilm k 3. filmu Pikachu & Pichu. Ash oslavuje výročí jeho začátku cesty s Pikachu. A i když není jasné, které výročí, tak minimálně první. Pikachu dostal navíc v den svých narozenin.
icon odpověděl(a)
koca2000
Naprosto s tebou souhlasím, že s největší pravděpodobností se to prostě tvůrcům nechtělo řešit, a píšu to i v začátku článku. To, co mi připadalo na tomto nápadu zajímavé a proč jsem se vůbec rozhodl tu teorii rozvést, je, že by to tak klidně opravdu mohlo být a svět Pokémonů by někde v našem vesmíru o pár galaxií vedle mohl existovat i s tím, jak nám plynutí času představuje seriál.

Přiznám se, že ty zmíňky, na které upozorňuješ si nepamatuji, ale určitě nevylučuji, že takové byly. Ono si koneckonců každý takto dlouhý seriál nakonec začne alespoň trochu sám odporovat.