×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Diskuze rss

Diskuze slouží jen pro rychlé dotazy a příspěvky, které nevyžadují sálodlouhé debatování. Pokud si nejste jisti, zda píšete na správné místo, raději nahlédněte do fóra.

Prosím přečtěte si nejprve pravidla.

Přidat příspěvek >

icon , Gym odpovědět
winer
Od jakého levelu se dá přidat gym?
Mám niantic wayfarer a můžu přidávat pokestopy.
icon odpověděl(a)
koca2000
Niantic Wayfarer funguje trochu jinak. Nepřidáváte totiž PokéStopy a gymy, ale zajímavá místa. Ze schváleného zajímavého místa se pak může stát PokéStop nebo gym podle určitých pravidel, ale také nemusí. Zkusím v krátkosti vysvětlit, jak to funguje (podrobněji to můžu vzít v speciálním článku, když bude zájem). Mapa světa je rozdělena na tzv. S2 cells (buňky). Ty mají různé úrovně, které se liší velikostí. V buňce levelu 17 může být maximálně 1 PokéStop, takže když už tam jeden je, další se i v případě schválení zajímavého místa nevytvoří. Podle toho, kolik je v buňce levelu 14 (která je větší než 17) PokéStopů, stanou se z některých PokéStopů gymy.
icon odpověděl(a)
Raptor
Mě by docela zajímalo, jak je možné, že někde je hromada pokéstopů jeden nalepený na druhém a stále v takto zaplněném místě vznikají další (a jsou ve hře vidět). Zatímco jinde jsou třeba jen tři (a to ještě kus od sebe), ale další se tam už nevytvoří. Nebo lépe řečeno vytvoří ale ve hře je neviditelný. Co mě nejvíc dostalo bylo, když na vesnici s jedním gymem a asi třemi pokéstopy, jeden z těch tří stopů náhle zmizel (stal se neviditelným). Přitom v nedalekém městě jsou pokéstopy těsně vedle sebe a tam nic takto nezmizí.
icon odpověděl(a)
koca2000
Hodně to záleží na tom, kde jsou ty hranice buněk. Čistě teoreticky mohou být čtyři PokéStopy vedle sebe do čtverce metr daleko od sebe a bude to v pořádku, pokud je tam zrovna hranice 4 buněk. Jinak velikost jedné level 17 buňky je cca 60x70 metrů.

Nějak takhle (x je Pokéstop, tečka je prázdno a zbytek jsou hranice buňky):
.....|.....
....x|x....
—————+—————
....x|x....
.....|.....
icon , - odpovědět
Raptor
Nezdá se vám, že v PVP strašně omezili padání legendárek? V této sezóně mi snad ještě žádná nepřišla. V té předchozí už ani nevím, ale mám pocit že taky ne. Přitom dřív legendárky za PVP padaly hodně. Během jednoho týdne jsem dostal třeba 6x Darkrai
icon odpověděl(a)
koca2000
Koukal jsem na The Silph Road, kteří se tomu věnují a pozorují to. Z jejich dat to vypadá, že ta pravděpodobnost, že padne legendárka dost kolísá a že Niantic se snaží vybalancovat to tak, aby je bylo možné získat a přitom nebyly moc časté. V květnu 2022, když bylo ještě ranků jenom 20, jim šance vyšla cca 12,5%. V předchozí sezóně kolem 2,5% a teď jim to vychází kolem 5%. To přesně odpovídá tomu tvému pozorování. Každopádně, už to bylo i horší 5
icon odpověděl(a)
avatar
Jestli se tím teda myslí odměna na chycení pokémona za 3 vyhrané battle v sadě z 5 v battle league, tak jsem získal Regice. Ale jinak dost šunt...
icon , Pokémon Speciály odpovědět
AshKetchum
Ahoj už ste videli nové speciály a čo na ne vravíte?
icon odpověděl(a)
Ricmont
Ještě jsem neviděl. Chybí mi pár epizod z 25 serie
icon , Dotaz odpovědět
LukysDD
Zdravím. Nevíte zda byla ohlášena nějaká nová hra na switch? Někde jsem četl že se bude remasterovat díl z Black And White.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Budoucnu se jistě dočkáme remasterované verze Black & White. Ale jelikož vyšel nedávno remake Diamond & Pearl a Scarlet & Violet tak na nějaké oznamování velké Pokémon hry je brzo. Teď se spíše soustředí na další rozšíření pro Scarlet & Violet jako to bylo u Sword & Shield.
icon , - odpovědět
HimariDanielle
Ahoj všem, mohla bych se poptat, najdu nějaký "úplný" návod na hru v mobilu pro staršího člověka? 3 Byla jsem na základce, když šel Pokemon do televize, sbírali jsme kartičky a tak. Teď po 20 letech jsem objevila hru a fakt mě to chytlo, zase jak za mlada, s dětma lítám po venku a chytáme. 3 Ale kolikrát nerozumím co se po mně vlastně chce. Snažím se dohledávat informace tady na stránkách a jinde, ale takové to vysvětlení úplně pro staré a marné jsem nenašla. 3 V mé věkové kategorii 35+ nikoho neznám kdo by hrál a i když občas v Gymu najdu někoho kdo má třeba za jménem rok narození okolo toho 87 a starší, nevím jak takového člověka kontaktovat, většinou už jsou na vysokých levelech tak tomu rozumí asi víc jak já. Snad to není moc trapný se ptát, ale ráda bych se ve hře posouvala dál. Žiju na Praze 10, ale jezdím všude možně a chytám, aktivně posílám dárky lidem, kteří zde žádali o přátelství ve fóru. Kdyby měl někdo radu, budu ráda. Díky.
icon odpověděl(a)
koca2000
Ahoj, nevím o tom, že by existovala nějaká aplikace, která by fungovala jako kompletní návod. My tady máme Pokémon GO manuál (odkaz je v levém panelu), který by měl tuto roli plnit. Zatím v něm zdaleka není všechno, ale snažím se ho dál rozšiřovat. Pokud máte dotaz ohledně něčeho, co tam zatím není (nebo to tam není dostatečně pochopitelné), určitě se tady můžete zeptat. Rád všechny dotazy zodpovím.
icon odpověděl(a)
Brikula2
Ahoj jsem taky starší hráčka, pokud bys chtěla dej si mě do přátel.
3028 2860 4989 je moje číslo. Začala jsem se syny a ti už skoro nehrají, mě to pořád baví. M.K
icon , - odpovědět
avatar
Zdravíčko, jelikož hraju hru Pokémon GO jen tak někdy rekreačně a spoustě věcím nerozumím, tak bych se chtěla zeptat. Teď nedávno jsem si vyvinula pokémona na druhý vývin a kdybych si chtěla vyvinout na třetí vývin tak bych překročila hranici 2500 CP. Jde nějak pokémonovi snížit CP?
Děkuji předem za jakoukoliv radu
icon odpověděl(a)
koca2000
Zdravím, CP se dají pouze zvyšovat pomocí Power up, případně vývojem (ale to nemusí CP vždy zvýšit). Snižovat je nelze.
icon , - odpovědět
avatar
Ahojte, mám jen takový rychlý dotaz - přidá druhý charged attack CP pokémonovi? rád bych vylepšil své bitevní pokémony, ale zároveň je nechci dostat přes limit na danou ligu.
Dávám sem, protože kvůli jedné odpovědi ano/ne snad nestojí za to zakládat nové vlákno ve fóru.
icon odpověděl(a)
koca2000
Ahoj, přidání druhého Charged útoku nemá na CP žádný vliv.
icon odpověděl(a)
avatar
Super, díky
icon , Teorie odpovědět
LilYanky
Dobrej mám takovou teorii, jde o to že v první sérii až do 13 séria nebyla letadla ale vzducholodě až po ve 14 sérii se objevila . Tak ta teorie zní že v tu dobu byli jakože v tom jejich světě "před 2 světovou" jako od té první až do 13 série a po 14 série se stalo něco podobného jako "Hindenburg" a po té době přestaly používat vzducholodě + začala tam jejich "2 světová". V 16 sérii bylo po "2 světové" a začaly používat letadla a od 17 série se to posunulo o dalších 30-40 let dopředu . Ve 22 sérii jde vidět vše moderní jako naší úrovni ale hned ve 23 sérii jde vidět jako pokrok o 10+ let dopředu. (Ta teorie je jaký je tam rok a co se tam právě stalo jestli se tam stala jejich "2 světová" či cokoliv jiného) :D (trošku na zamotáni doufám že to nějak pochopíte :D)
icon odpověděl(a)
koca2000
Je to zajímavá teorie a nějakou dobu jsem nad tím přemýšlel. Problém je, že Pokémoni v tomto směru vůbec nejsou konzistentní. Na jednu stranu jsou tu vzducholodě, ale na druhou stranu hned v druhé epizodě první série mají (v roce 1997) moderní počítače a dokonce videohovory, které v tu dobu teprve začínaly. Řekl bych, že vzducholodě byly zkrátka něco, co se animátorům líbilo a chtěli to tam dát. Jinak se víceméně drží aktuálních technologií s tím, že akorát nedělají změny uprostřed dějového úseku.
icon , Hodnocení Ashovi cesty odpovědět
Raven
Ahoj, Jelikož se nám pomalu ale jistě blíží konec Ashovi dlouholeté cesty, zajímalo by mě jaká je vaše nejoblíbenější série a naopak nejhorší a pokud možno říct i proč 1
icon odpověděl(a)
Raptor
Nejlepší jednoznačně ty první (Indigo, Pomerančové ostrovy, Johto), na kterých jsem vyrůstal. Nejhorší nevím, další řady jsem už moc nesledoval, jen občas jsem viděl nějaký díl.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Za mě nejlepší je putování po regionu Kalos. Je to arch které nabídl konečně Ashe který vypadá že má zkušenosti po dlouhých letech cestování a už se chová víc jako zkušený trenér než jako někdo do teprve začal před pár dny. Na víc vedlejší postavy jsou tam skvělé prokreslené a člověk chápe jejich motivy a cesty k nim.

Nejhorší je pak za mě Unova. Ash se tady chová pod většinu času jako kdyby putoval snad poprvé. Sledování mi i zhoršovali jeho společnici. Zatím co Iris se časem zvládla vykoupit. Tak Cilan je pro mě jednoznačně nejhorší postavou kterou kdy Pokémoni měli.
icon odpověděl(a)
patrik1177
Tak za mě je taky nejlepší původní série s Ashem, Misty a Brockem (Kanto, Johto), nejhorší Unova v podstatě ze stejného důvodu jak uvádí Ricmont. A s Ricmontem taky souhlasím i v názoru na Kalos, ale i přesto u mě vedou Ashovy začátky. Kalos byl vykoupení po špatné Unově, navíc 6. generace Pokémonů se mi líbí víc než 5. generace. Škoda jen, že po dospělejším Kalosu pak zase přišel úpadek.
icon , - odpovědět
avatar
podarilo sa niekomu chytiť z denného incensu niektorého vtáka napr. Articuna?...
icon odpověděl(a)
Raptor
Mám Articuna a Moltrese. Oba ovšem nízké CP a špatné IV. Lepší kousky jsou asi nechytnutelné.
icon odpověděl(a)
avatar
Údajně se prý dá zvýšit šance na chycení tím, že se vyhází vyšší počet nejvyšších pokebalů jen tak mimo Pokemona a třeba až 15. hodem se dá bobule a hodí na něj.
icon odpověděl(a)
koca2000
Tato teorie vychází z toho, jak funguje chytání v raidech, kde podle výzkumné skupiny Silph Road je větší pravděpodobnost na chycení Pokémona při pozdějších hodech. Vzhledem k tomu, že galarští legendární ptáci většinou utečou hned po prvním hodu, doporučuje tato teorie Pokébaly zahazovat. Je nutné říct, že jde opravdu jen o neověřenou teorii. Určitě bych ale rád slyšel, jestli vám to pomohlo.
icon odpověděl(a)
Raptor
To s těmi pokébally nefunguje. Párkrát jsem to zkusil a vždycky po tom utekli. Ty dva co mám jsem chytil úplně normálně, bez nějakého předchozího vyhazování.
icon odpověděl(a)
winer
Mně se ho ještě mepodařilo chytit.
Dlouho jsem je neviděl.
icon , Padaní pokemon go odpovědět
avatar
Dobrý den, dceři asi po mesíci začala blbnou aplikace pokemon go. Ted vydrží být spuštěna jen par vteřin. Už jsem aplikaci odinstaloval a nainstaloval zpět. Nic nepomohlo. A to ma lepší mobil než já. Je přihlašena pres trener. Přes google nebo FB nas to nešlo pustit. Nevy nekdo kde by mohl být problem?
icon odpověděl(a)
koca2000
Dobrý den, na Twitteru jsem dohledal, že přihlášení přes Pokémon Trainers Club úplně nefungovalo. Zmiňovalo se tam, že je to na zařízeních od Applu, ale nevím, jestli jenom na nich. Údajně už by to ale dnes mělo fungovat.
icon odpověděl(a)
avatar
Ma android 12 jeste jsem se s tim nikde nesetkal a ani nenasel zadne info ze by to nekomu takhle blblo. A blbne ji jen ten pokemon, vse ostatni ji funguje. Nevim jestli to neni tim ze jsem zadal ze ji je vic nez ve skutecnosti. Kdyz ji udelam profil pres me detsky pujde ji pak pozdeji prehodit na dospeli?
icon odpověděl(a)
koca2000
Čistě teoreticky pokud ten Pokémon Trainer Club účet je založený jako dětský a ve hře jste zadali více než 13 let, mohlo by to asi dělat problém. Upřímně bych ale čekal, že to oznámí chybu místo toho, aby to spadlo (vyloučit se to ale nemohu). Asi bych se hlavně snažil dostat do hry a přidat alternativní metodu přihlášení (třeba účet Google). Pak je možné, že přes tu by to fungovalo bez ohledu na zadaný věk.
icon , Hm teorie odpovědět
avatar
Projížděl jsem youtube shorts a vidím film kde ash bojuje s hoopou unbound form a tam vystupuje shiny rayquaza a [Byl skryt text obsahující spoilery.] tak si říkám že to musí být extrémně velká náhoda nebo vývojáři něco naznačují?Ale spíš si myslím že to je náhoda [Byl skryt text obsahující spoilery.]
icon odpověděl(a)
Ricmont
Jedná se o záběry z filmu Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages
icon , nový špeciál odpovědět
avatar
spravíte titulky k tomu 11 dielnemu seriálu ak sa to nedostane na český netflix? 10
icon odpověděl(a)
koca2000
Pokud tato 11 dílná minisérie opravdu na český Netflix nepřijde a bude zpřístupněna na americké Pokémon TV, mohli bychom vyrobit titulky.
icon odpověděl(a)
LilYanky
Podle mě se to dostane na netflix český ale až třeba v roce 2024 bych si tak typnul :D
icon , Dotaz Pokémon Scarlet odpovědět
LukysDD
Zdravím kde se dají chytit ostatní startéři. A legendární Pokémoni? Viděl jsem videa, měl byl tam být i greninja? Díky za informace.
icon odpověděl(a)
Ricmont
Ostatní startéři ať už z aktuální či předchozích generací se ve hře chytit nedají. Jediná šance je výměna.
icon odpověděl(a)
koca2000
Zdravím, žádného ze startovních Pokémonů není možné v Pokémon Scarlet a Violet chytit. Někteří se jako například Greninja nacházejí v herních datech a je tedy možné, že se někomu podařilo si ho „nacheatovat”. Stejné je to i s legendárními Pokémony z jiných generací. Je možné, že časem je půjde získat v rámci eventů.
icon , konec seriálu odpovědět
LilYanky
Ahoj, co vím tak jsem četl a viděl že má skončit Ash a pikachu dobrodružství a má vyjít nové už 13 ledna 2023. (btw viděl jsem to na tiktoku od oficiálních pokémonu neboli "pokemonofficial" pod názvem toho tiktoku + na youtube)
icon odpověděl(a)
Ricmont
Již brzy vyjde článek kde se dozvíte jak to bude s Ashem a Pikachu i celým seriálem

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 34