×

Novinky

Pokémon GO

Anime Titulky

Poképedie

Web

Manga

Manga je japonský komiks, který se kromě akce věnuje také osobnostem postav a v případě Pokémonů i vztahu trenérů a jejich Pokémonů. Pokémoní manga vychází v Japonsku už od roku 1997 a stále pokračuje. Sám tvůrce Pokémonů Satoshi Tajiri řekl, že Pokémoní manga nejvíce vystihuje svět, který stvořil. Příběhově se manga řídí hrami, takže hlavními hrdiny jsou hlavní postavy z her. Tím se liší od seriálu, ale pokud znáte seriál, stejně tu najdete mnoho známých tváří.

V Česku mangu od roku 2020 vydává nakladatelství CREW a k zakoupení je ve většině knihkupectví a na eshopu nakladatelství CREW.

Red, Blue & Green

img

Chlapec Red vyzbrojený odvahou, vynalézavostí a láskou k Pokémonům se vydává na výpravu regionem Kanto s cílem stát se tím nejlepším trenérem Pokémonů ze všech! V cestě mu stojí nemilosrdní Rakeťáci a nezapomeňme ani na jeho rivaly Blue a Green.

img img img

img img img

Yellow

img

Když se Red ztratí, objeví se záhadný nový trenér Pokémonů, Yellow. Nepatří mezi ty nejsilnější trenéry, ale odhodlání mu rozhodně nechybí a jeho cíl je jasný, zachránit Reda! Proti elitní čtyřce regionu Kanto to ale nebude mít vůbec snadné!

img img img

img img img

Gold, Silver & Crystal

img

V regionu Johto řádí zloděj, který má velké plány. A je to právě Gold, kdo musí tohoto maskovaného muže najít a zastavit. Nezapomeňme ale také na Silver, který už měl také s maskovaným mužem co dočinění, a Crystal, kterou vyslal samotný profesor Oak naplnit svůj vlastní Pokédex!

img img img

img img img

Ruby & Sapphire

img

V regionu Hoenn se Ruby snaží vyhrát všechny Pokémoní soutěže a Sapphire zase porazit všechny lídry stadionů. Zvládnou to ale do 80 dnů, aby vyhráli sázku, kterou mezi sebou uzavřeli? Navíc týmy Magma a Aqua jim to svými zločineckými plány určitě neulehčí!

img img

img img

FireRed & LeafGreen

img

V regionu Kanto jsou zase problémy! Rakeťáci jsou zpět a unesli profesora Oaka. Kdo jiný by ho měl zachránit, než Red, Blue a Green. Ale podaří se jim to, když bude stát v cestě Deoxys?

img img

img img

Emerald

img

Trenér Emerald po vpádu na zahájení Battle Frontier regionu Hoenn dostane za úkol porazit všech 7 zařízení Battle Frontier za 7 dnů, ale to není jediný jeho úkol. Musí chytit Jirachiho. Nebude to ovšem mít vůbec snadné, protože také neznámý obrněný muž má na Jirachiho spadeno.

img img

img img

Diamond, Pearl & Platinum

img

Platinum se vydává na cestu na Mt. Coronet, nejvyšší horu regionu Sinnoh, aby naplnila rodinnou tradici. Místo svých bodyguardů s sebou ale omylem vezme Diamond a Pearl, kteří si myslí, že se dostali do televizního pořadu. Jejich dobrodružství jim ale ztíží prohnaný tým Galactic.

img img

img img

HeartGold & SoulSilver

img

Rakeťáci jsou už zase tady a chtějí obnovit svou bývalou slávu. To ale není jediný problém, který musí Gold, Silver a Crystal řešit. V regionu Johto se totiž objevil Arceus. Podaří se jim zabránit zničení celého regionu?

img img

img img

Black & White

img

Na cesty regionem Unova se vydávají Black, který se chce stát šampionem Pokémoní ligy, a White, která se snaží najít a vychovat ty nejlepší Pokémoní herce. Cestu jim zkomplikuje tým Plasma, který se snaží osvobodit Pokémony od jejich trenérů.

img img

img img

Black 2 & White 2

img

Tým Plasma opět dělá v regionu Unova problémy a zastavit ho tentokrát musí Blake, člen mezinárodní policie a zároveň student místní školy. Školy, do které čirou náhodou chodí i Whitley, členka týmu Plasma. Podaří se mu zachránít region před Kyuremem, kterého týmem Plasma ovládá?

img img

img img

Pokémoní manga stále vychází, ale další série zatím vycházely pouze v magazínech nebo minisvazcích a proto je zde zatím neuvádíme.